Diğer Mi 9 ve Mi 8deki yazılımsal farklar

mertc15

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8
Konular
2
4 aydır Mi 8 kullanıyorum ve grupta mi 8 kullanıp donanım farkından ziyade yazılımdaki özellikler için mi 9 almak isteyenler oldukça fazla gözüküyor.

Always On Display özelleştirmesi, Karanlık mod, 1080p-4K 60 FPS özellikleri eninde sonunda mi 8e geleceğini düşünüyorum. Ama firmanın sürekli telefon çıkarması nedeniyle Global Stable sürümüne güncellemeler gecikmeye başladı. Herkesin bildiği gibi China Romlara öncelik tanınıyor. Bu sadece mi8 için değil her xiaomi modelinde olduğu gibi mi9 için de geçerli olacak.

Her firmanın yaptığı gibi xiaomi de aynı MIUI 10 arayüzüne yeni özellikler ekleyerek tanıttı. Mi 10 çıktığında da aynı olay yaşanacak ve mi 9a ne zaman gelecek diye bekleyeceğiz.

O kadar yeniliklere rağmen incelemelerden gördüğüm kadarıyla:
- Mi 9da bildirimler 2 saniyelik gözüktükten sonra kayboluyor. Mi 8den ne farkı kaldı? Kutudaki sürümde bu olmaması gerekirdi su damlası çentiği yer kaplamıyor sonuçta.
- Aynı bildirim sorunu Always On Display için de geçerli. Kilit ekranındaki bildirimlerin çoğu gene gözükmüyor.
- Makro çekim için kamera modu sunulmamış. (Betada gelen 48 MP modu şuan için global stable romlarında yok.)

Sorunlar veya eksiklikler güncellemelerle çözülür evet ama ios kullanmıyoruz geridönüş yapmıyorlar. Global Beta veya China Betaya gelen yenilikler 2 ay geçti hala global stable sürümüne gelmedi. Uzun süre custom romlarla vakit harcadım bıkkınlık noktasına gelince kutudaki sürümü kullanmak istedim. Ama stable sürüme özellik gelene kadar yeni telefon çıkartıyorlar. Yabancı forumlarda Mi9 için düzgün çalışan Google kamera arayışlarına başlanmış. Sizler ne düşünüyorsunuz

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Kamera yazılımı ve güncelleme konusunda aralarında pek fark olacağını zannetmiyorum. Eğer bir fark olacaksa fiyat hususunda fark olur. Mi 8 i şu an 3000 TL ye satın alabiliyorken bir ay sonra geleceği tahmin edilen mi 9, 4.500-5000 TL bandında satılacaktır; hepsi bu.

ibrahim1806

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ibrahim özel
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 2
Konular
0
5000 tl'ye satmayı düşünüyorlarsa hiç getirmesinler satamazlar xiaomi ekmek yemek istiyorsa 4000 tl'yi bir kuruş geçmemeli zaten fiyatlara zam kararı aldılar ki bence 2 sene daha bu politikayla devam etmeleri gerekirdi ama bu saatten sonra işleri daha zor satışları ciddi oranda düşecektir.

Sobriquets

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Mi8
Konular
9
Mi 8 aldığımdan beri bildirim sorunu için çözüm bekliyorum ama nafile. Çok şikayetçi olan gördüm ama hala düzeltilmedi. Mi 9 dada bu sorun varsa cidden komiğime gider. Xiaominin asıl problemi cihazın çıktığında olması gereken özellikleri, çıktıktan sonra güncelleme ile veriyor.

mertc15

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Mi 8 aldığımdan beri bildirim sorunu için çözüm bekliyorum ama nafile. Çok şikayetçi olan gördüm ama hala düzeltilmedi. Mi 9 dada bu sorun varsa cidden komiğime gider. Xiaominin asıl problemi cihazın çıktığında olması gereken özellikleri, çıktıktan sonra güncelleme ile veriyor.
Şuan global forumda pocophone güncelleme planında bildirimlerin kalıcı görülmesinin betaya geleceğini söylüyorlar. L1 vs gelmesi garanti olmasa bile bu sorun genel olunca mi8e de gelmesi muhtemel.

Notification dismissed from status bar, expect to keep notification showing in status barYou could see notification icons in status bar from the coming open beta.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

sefa142

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 9 Global
Konular
18
5 ay mi 8 kullandım 3 gündür de Mi 9 kullanıyorum bence çok abartılmış Mi 8 in kamerası daha iyidi 60 FPS de kaymak gibi video çekerken mi 9 da 60 fps video çekersen sabitleyici çalışmıyor 30 FPS de de sanki video kasiyo, kamera bakımından video ve fotoğraf bence mi 8 daha iyiydi.Ayrica Mi 8 de sürpriz nokta GPS sorunu aynı hız mi 9 da da devam ediyor. Yazılımsal fark ise AOD özelleştirilmesi oyun turbo modu gece modu falan zaten hepsi mi 8 e gelicek

Üst Alt