Rehber Mi 9 T (Orijinal) Fastboot Rom Yükleme

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Konu dün akşam bizzati tarafımdan denenmiştir. Garantili 5 aylık bir 6/64 cihaz aldık. Cihaz unlocked olduğu için garantide problem olmasın diye bootloader kapamak için rom attım. Birde bölge değiştirilmiyordu.

BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır.
Bilgisayar kullanımı şarttır. Bu işlem Telefona Orjinal Rom yükleme adımlarıdır ve herşey silinecektir. Yedeklerinizi almayı unutmayın. Bilgisayar'ınız da Adb ve Quallcom Driverları yüklü olması gerekmektedir. Onları yükleyin..

Driver Yükleme ;

Bilgisayar'a Driver kurulumu içindir. Kurulmazsa root ve rom işlemleri için bilgisayar telefonu görmez.
1 - 15 saniyede Adb driver programını indir.
2 - Programı "Yönetici Olarak Çalıştır" ve gelen mavi ekranda klavyeden "Y" tuşuna bas enterla. Tekrardan "Y" tuşuna bas. 2-3 defa uyarı verecek ve "Y" tuşuna basacağız en son bir yükleme yapacak ileri deyip, Son butonuna tıklayacağız. Adb driveri yüklenmiştir.
3 - Quallcom driver'ı açıp, bilgisayarda normal bir program yüklemesi yapar gibi yükleyebilirsiniz.

Mi Flash ile Rom Yükleme ;
1 - Mi Flash aracını indirip açın.
2 - Sol üstte Driver butonuna basıp Driverları yükleyin.
3 - Yerel Disk C' de rom adında bir klasör oluşturun.
4 - Şimdi ise Global Fastboot Rom dosyasını indirin
indirebilirsiniz. İndirdiğiniz Fastboot romu .tgz uzantılıdır, bunu Rar programı ile açıp klasör şeklinde çıkacak vaziyette Rar'dan çıkarıp, (veya Rar, 7zip gibi program yüklüyse direk rom dosyasına sağ tuş yapıp "Buraya Çıkar" da diyebilirsiniz )
Çıkan romun klasörünün içindeki tüm dosyaları Yerel Disk C' de oluşturduğunuz rom klasörünün içine atın.
5 - Mi Flash programını açıp " Select " butonundan Yerel Disk C'nin içindeki rom dosyasını gösterip seçin.
6 - Telefonu Fastboot moduna alıp Usb kabloyla bilgisayara bağlayalım. Mi flash programında " Refresh " butonuna tıklayın. Program telefonu görecektir.
7 - En altta " Clean All " seçeneğini seçip. " Flash " butonuna tıklayın ve yüklemenin bitmesini bekleyin. Yükleme bittiğinde Telefonunuza orjinal rom yüklenmiş olacaktır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Dikkat : Mi Flash programında Clean All and Lock seçeneğini seçerseniz. Telefonun Bootloaderinin kilidi açıksa kilitlenir ve telefon açılmayabilir. O yüzden Clean All seçeneğini seçin.

Sorumluluk size aittir. Miuiturkiye.Net ve tarafım yapılan işlemlerden doğan sorumlulukları kabul etmez

Son düzenleme:

kameramanali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
Samsung s3
Konular
0
flash couldn't find script hatası verıyor sebeb nedir acaba

efefurkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
efe
Cihazım
huawei p10
Konular
1
flash couldn't find script hatası verıyor sebeb nedir acaba

Flash tool da browse tıklayıp gösterdiğiniz yol resimdeki gibi dosyaları içeriyor olmalı.

İndirilen fastboot rom dosyası 2 kere sıkıştırılmış oluyor bunu 7zip gibi bir programla çıkartmak gerekebiliyor.
Veya recovery rom indirmişte olabilirsiniz.reovery romu winrar ile açarsanız resimde ki dosyalar dan farklı görünür buna dikkat etmek lazım

Couldn't find script dediği scriptler resimdeki

flash all
flash all lock
vs vs.

scriptleridir.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    210,1 KB · Görüntüleme: 1.026

kameramanali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
Samsung s3
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu şekilde açtıp aynı yola koyun
r
sızın verdıgınız lınk deki roomu ındırdım sanırım sorun baska yerde ]anti rollback check error hatası verıyor sımdı de .....anti rollback check error.... hatası nedır ya

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Rolback koruması olabilir. Diyecem ama bende dün kurulum yaptığım telefona direk miui 10 yuklemiştim. İsterseniz onun linkini atabilirim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rolback koruması olabilir. Diyecem ama bende dün kurulum yaptığım telefona direk miui 10 yuklemiştim. İsterseniz onun linkini atabilirim
Romda acaba roolback koruması gibi bişey mi var ki

Cihazınız global mi?

Son düzenleme:

kameramanali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
Samsung s3
Konular
0

Romda acaba roolback koruması gibi bişey mi var ki
Bende de şuan MİUİ 10 yüklü neden böyle bi hata veriyor anlamadım linki size zahmet atarmisiniz

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri