Çözüldü Mİ 9 sensör problemi

omerfaruks55

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Omer Faruk
Cihazım
mi 9
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 10.2.30.0
Telefon Modeli
mi 9
Bootloader Kilidi
Açık
Konuyu kısa ve öz şekliyle özetliyorum.
1.Telefon yurt dışından geldi. sim 1 kapalı:) imei silinmemeli !
2. Kendim rom yükledim. Twrp son sürüm kurdum (Sanırım uyumsuzdu )
3. PROBLEM ŞU Kİ : Twrpden sonra rom attım . Sensörlerden Işık ( otomatik parlaklık) ve Döndürme sensörü çalışmıyor. Konuşurken de ekranın kapanması geç oluyor. (Bozuk çalışıyor)
BU SORUNDAN SONRA BENİM YAPTIKLARIM :
4.MİUİ 10 İLK SÜRÜMÜ Mİ FLASH tan ve twrp den denedim.
5. Persist yükledim (mi flash ve fastboot tan )
6. Farklı romları denedim. Ama sorun düzelmedi.
Sizce ne yapmalıyım ? Eşim şüphelenmeye başladı saatlerdir bir hafta boyunca bilgisayarda ne yapıyorsun diye ? Bi el atıverin ya... Ben mi yapamıyorum aceba ...uzaktan bağlantı yapacak bir arkadaş yok mu ?Acayip bunaldım ya

Eren KS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
XM 12 -- CUPID
Meslek
Gemi İnşaat
Konular
8
3. PROBLEM ŞU Kİ : Twrpden sonra rom attım . Sensörlerden Işık ( otomatik parlaklık) ve Döndürme sensörü çalışmıyor. Konuşurken de ekranın kapanması geç oluyor. (Bozuk çalışıyor)
Sizce ne yapmalıyım ? Eşim şüphelenmeye başladı saatlerdir bir hafta boyunca bilgisayarda ne yapıyorsun diye ? Bi el atıverin ya... Ben mi yapamıyorum aceba ...uzaktan bağlantı yapacak bir arkadaş yok mu ?Acayip bunaldım ya
hocam benim 9t nin de yakınlık sensörü gitti demin en güncel fastboot romun içindeki persisti twrp den flashladım düzeldi
eğer yapmadıysanız bi deneyin

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Yazilanlardan anlamadigim bir nokta var hocam. Cihazin sensörleri yurtdışından geldiğinde calisiyor muydu? Yoksa bozuk muydu? Bunu biliyor muyuz? Yani rom atma sonrasi mi oluştu o sorunlar

Oyla:

omerfaruks55

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Omer Faruk
Cihazım
mi 9
Konular
1
Yazilanlardan anlamadigim bir nokta var hocam. Cihazin sensörleri yurtdışından geldiğinde calisiyor muydu? Yoksa bozuk muydu? Bunu biliyor muyuz? Yani rom atma sonrasi mi oluştu o sorunlar
Rom atma sonrası oluştu bu hata

Oyla:

omerfaruks55

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Omer Faruk
Cihazım
mi 9
Konular
1
hocam benim 9t nin de yakınlık sensörü gitti demin en güncel fastboot romun içindeki persisti twrp den flashladım düzeldi
eğer yapmadıysanız bi deneyin
Kardeş Allah razı olsun... Bir haftadır sırf bununla uğraşıyorum. Çözdüm. Twrp yi başka türlü kurmuştum. Buradan program ile kurdum.ve sanırım benim yüklediğim twrp telefon için uygun değildi. Ondan sensörler çalışmıyordu.
ÇÖZÜLDÜ

Oyla:

fearless3514

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BARIŞ AYVAZ
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
Kardeş Allah razı olsun... Bir haftadır sırf bununla uğraşıyorum. Çözdüm. Twrp yi başka türlü kurmuştum. Buradan program ile kurdum.ve sanırım benim yüklediğim twrp telefon için uygun değildi. Ondan sensörler çalışmıyordu.
ÇÖZÜLDÜ
merhaba,

bende de aynı sorunlar var.Fakat çok anlamıyorum.Bana da yardımcı olabilme şansınız var mı?
benim sürüm global 12.0.1.0

Oyla:

talippp

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Talip
Cihazım
mi 9
Konular
0
bende de mi 9 var ımei repairden sonra aynı problem bende de çıktı çözmek için bl kilidini açınca ı mei sıfırlandı yapmaya çalıştım beceremeyince telefoncuya götürdüm tekrar ımei attı ve yükledi fakat döndürme problemi ve pusula çalışmama problemi devam ediyor. bu kronik sorun yapılacak birşey yok dedi ve beni gönderdi. bakıyorum yapılacak birşeyler varmış. ama o dediğiniz şeyler nasıl yapılıyor bilgi verirmisiniz. tvrp yüklü root yapılmış durumda

Oyla:
Üst Alt