Yardım Mi 9 SE Telefonla Konuşurken Ses Az Gelme Sorunu

wigganz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adım
Cihazım
Cihazım
Konular
11
Merhaba. Mi 9 SE cihazında telefon görüşmelerinde karşı tarafın sesi çok az geliyor. Hoparlöre alınca sıkıntı yok. Benim sesim de iyi gidiyor ama karşı tarafın sesi zor duyuluyor. Cihazda Eu Rom yüklü. Yazılımsal olma ihtimali var mı ? Ya da bunun bir ayarı var mı? TWRP yüklü cihazda. Global Rom yüklesem düzelme ihtimali var mı? Bir de izmitte telefonu gösterebileceğim tamir edebilen kimse var mıdır? Şimdiden teşekkürler.

ForzaJuve69

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
2
Ben global rom kullanıyorum. Bahsettiğiniz sorunlarla karşılaşmadım Mi9 SE de. Denemenizde fayda var.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Arama esnasında ses arttırma tuşu ile sesi yükselttiniz mi ?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

CakaBeyi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 9SE
Konular
37
Şuan bende mi9se kullanıyorum bende de eu rom yüklü öyle bir problemle karşılaşmadım çok şükür rom değiştirmekle değişeceğini sanmıyorum

Oyla:

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
Ahize patlamış olabilir çünkü 9 se ahize sesi çok iyi bir derecede , arkadaşların önerilerini uygulayın en son global rom flashlayın düzelmezse ahize değişimi yaptırırsınız.

Oyla:

Omereymenesra

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omer
Cihazım
Mi 9 se
Konular
2
Benimde aynı sorun vardı.. twrp den dalvik ve cache temizle dedim sorun düzeldi... Bende yakınlık sensörü den tut ahizeden az ses gelmesi hoparlöre aldığımda sesimin karşı tarafa az gittiğinden tut bir sürü sorunum çözüme kavuştu... sizde bı deneyin isterseniz...

Oyla:

Keremakiferturkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Poco F2 pro
Meslek
İnşaat Mühendisi
Konular
11
2. El mi 6 aldım. Görüşme esnasında karşı tarafın sesini çok çok az duyuyordum. Bende siz gibi araştırmaya koyuldum, yazılımsal diyenler oldu, güncelleme ile bozuldu dendi ama sorunu çözdüm. Düşündüğüm gibi ahize kısmı tıkalı idi. Önce dizime doğru hafifçe vurdum. Kulak pamuğunu kolonya ile ıslattım ve üst bölümü sildim, kurusun diye sildim sonra, elektrik süpürgesi ile çektim. Dizime tekrar vurdum. Arta kalan küçük parçacıkları da almak için, bali yi bir yere sürüp kurumasını bekledim, yuvarladım top gibi oldu, üst tarafta dolandırdım bastırdım, kalıntı olmayacak şekilde temizledim ve deneme yaptım. Ses 2.5 - 3 kat oranında artmıştı. Anlayacağın kullanıma göre gözenekleri tıkanabiliyor

Oyla:

wigganz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adım
Cihazım
Cihazım
Konular
11
Benimde aynı sorun vardı.. twrp den dalvik ve cache temizle dedim sorun düzeldi... Bende yakınlık sensörü den tut ahizeden az ses gelmesi hoparlöre aldığımda sesimin karşı tarafa az gittiğinden tut bir sürü sorunum çözüme kavuştu... sizde bı deneyin isterseniz...
Hocam bu işlem neleri siliyor

Oyla:

Omereymenesra

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Omer
Cihazım
Mi 9 se
Konular
2
Hocam bu işlem neleri siliyor
Uygulama onbellekleri temp ve çöp dosyalarını siliyor twrp Türkçe ise dalvik ile önbellek kutucuğunu isaretliyorsun... İngilizce ise dalvik ve cache isaretle sil... Sonra yeniden başlat ve deneme yap hocam ben dün yaptım sorunum düzeldi insALLAH sizinde aynı sekilde düzelir..

Oyla:
Üst Alt