Sohbet Mi 9 SE Özellikleri

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Merhaba ,

Mi 9 her ne kadar büyük olmasından dolayı pek tercih etmesem de mi 9 içinde se modeli çıkmış bulunmakta özellikleri aşağıdaki gibidir.

En önemli değişiklik ufc 2.1 performans açısında artı olarak bulunmakta ve kamera özellikleri arttırılmış google kamara apk aramayız bu sefer umarım.
Ekranda parmak izi de mevcut ancak mi 8 den çokda performasnlı olmadığını okudum umarım iyileştirirler.

mi 8 se ile arasında bunlar dışında pek fark olmamakla birlik de ekran kartları aynı ancak frekansı yükseltilmiş .Mi 8 se fiyatını düşüreceğinden bence iyi bir durum ancak mi 8 se ile aralarında büyük bir performans açısında fark göremedim.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mi 9 SE de Mi 9 gibi Samsung tarafından üretilen bir AMOLED ekrana sahip. Fakat ekran boyutu 5.97 inçe küçülüyor ve ekran/gövde oranı milimetrik bir küçülme yaşayarak %90.4’e geriliyor. Cihazda biyometrik güvenlik olarak yüz tanıma özelliğinin yanı sıra 5. nesil ekrana gömülü parmak izi tarayıcı bulunuyor.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Xiaomi Mi 9 SE Özellikler
  • 5.97 inç 1080 × 2280 piksel Full HD+ AMOLED ekran
  • Snapdragon 712 işlemci, Adreno 616 GPU
  • 6GB RAM, 64GB/128GB depolama
  • Android 9.0 Pie işletim sistemi
  • 48MP, f/1.75 diyaframlı Sony IMX586 sensör + 8MP, f/2.4 diyaframlı telefoto sensör + 13MP, f/2.4 diyaframlı geniş açı sensör
  • 20 MP, f/2.0 diyaframlı ön kamera
  • 4G VoLTE, WiFi 802.11ac dual-band (2×2 MU-MIMO ), Bluetooth 5, GPS/GLONASS/Beidou, NFC, USB Type-C
  • 3070mAh batarya
  • Ekrana gömülü parmak izi tarayıcı, yüz tanıma kilidi
Mavi, menekşe moru ve siyah olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile satışa çıkacak olan Xiaomi Mi 9 SE, 64GB’lık sürümünde 297 dolar (1.576 TL); 128GB’lık sürümünde 341 dolar (1.810 TL) fiyat etiketine sahip olacak. Cihazın Çin’deki satışları 1 Mart itibari ile başlayacak. İlerleyen haftalarda Türkiye’de satışa sunulması da muhtemel.

mi 8se ile karşılaştırmasınıda bırakayım buraya ..

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
ekran ebatları da değişmiştir

Aslında ebatlar değişmiyor ekran dediği kısım ekran boyu , oda en alttan kasayı inceltip üstten çentiği küçültmelerinden dolayı fark var , 5.8 6.0 çıkmış ekran boyu kasa boyu değil bu yanlış olmasın ,

YasPeh

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
31
İşlemci neredeyse hiç değişmemiş gibi ve batarya oldukça küçülmüş. Bunlar dışında oldukça iyi

Üst Alt