Soru Mİ 9 SE hakkındaki sorularım

EmirhanK100

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Mi 9
Konular
7
Merhabalar forumda yeniyim 9 se düşünüyorum bir tane buldum turan gsm de 2150 tl global rom imei kayıtlı diyor galiba farklı telefon imei si ile değiştirilen yöntem

• Bl açık olması bir sorun yaratır mı ?
  • İmei atılmış cihazda band 20 sorunu yaşar mıyım? (İstanbul da oturuyorum Türk T.
  • Kullanıyorum)
  • İmei klonlandığı için ilerde kapanabilir mi ?
  • Bl açık cihazlarda Google play sertifika hatası falan oluyormuş sorun yaşar mıyım?
Diğer seçenek ise sadece sim 1 kısmı pasaport kayıtlı global rom model bu ise 2600 tl diyor hangi modeli almalıyım hangisi daha mantıklı olur band 20 sorunu yaşar mıyım?

• imei atılmış cihazın herhangi bir eksileri olur mu?
  • imei atılmış cihazlar normal bir şekilde güncelleme alıyor mu?
  • Garantisiz almak mantıklı mıdır?

Sorularımı cevaplarsanız kafandaki soru işaretlerini gidermiş olursunuz şimdiden teşekkürler pek bilgim yok daha önce hiç Xiaomi kullanmadım pek hakim değilim konulara 9 se seçerek iyi mi yaptım acaba ?

rone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Mi 9 se
Konular
8
Ben bildiklerimi anlatayım. Benim açıklamalarımdan yanlış olanlar varsa diğer üyeler düzeltebilir.
  • Boot loader açık olmadan IMEI işlemi yapılamaz.
  • IMEI işlemi yapılan cihazda, band 20 gider. 10 haziran itibariyle çözümü henüz bulunamamıştır. Türk Telekom'un band 20'yi kullandığı ölçüde mağduriyet yaşarsın. Vodafone kadar yaşamazsın.
  • IMEI işlemi sonrası hatlar ileride kapanabilir. Aynı işlemi tekrar yaptırmak zorunda kalabilirsin. Bu konuda endişeli isen, uzun dönemli destek için bireysel satıcıdan ziyade dükkanlı telefoncuyu tercih etmen sağlıklı olacaktır.
  • Sadece tek sim pasaport kayıtlı olması ilginç. Pasaport kaydında iki sim birden kaydediliyor ve hepsi için tek bir ücret ödeniyor. Her sim için ayrı değil. Ayrıca pasaport kaydı yapılan cihazın pasaport sahibi dışında biri tarafından kullanılması nasıl bir sorun yaratır, bilemiyorum.
  • IMEI işlemi yapılmış cihazda band 20 gitmesi dışında, iki hattın aynı anda kullanılması sırasında sıkıntı yaşadığını belirtenler ve genel çekim performansında düşüş gözleyenler mevcut.
  • IMEI işlemi yapılmış cihazda güncellemeler gelir.
  • Garantisiz almak mantıklıdır. Ya da şu an garantili almak mantıksızdır diyebiliriz. Çinli üreticiler belli bir kalite düzeyine ulaştıkları için, arızalı cihaz oranını %1'in altına düşürmeyi başarmışlardır. Yine de ilk 15 günde kronik bir arızaya karşı değişim garantili telefoncudan almakta fayda vardır. Garantisizde sıfır 1900 TL'ye IMEI kayıtlı bulunabiliyor. Garantili ise 3200 TL'ye bulunabiliyor. Neredeyse 1 garantili fiyatına 2 garantisiz alınıyor. İki tarafta da fiyatlar zamanla düşecektir. Dolar sabit kalmak şartıyla (güncel 5.84TL), ay sonunda garantisizde fiyatlar 1700 TL'ye, garantilide ise 3000 TL'nin altına gevşeyecektir. İkinci elde ise henüz piyasası oluşmamakla birlikte, ay sonunda garantisizde 1500 TL'ye, garantilide 2500 TL'ye bulmak mümkün olacaktır. Burada alıcının ne zaman almak istediği ve ne kadar bütçesi olduğu belirleyici olacaktır.

Oyla:

EmirhanK100

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Mi 9
Konular
7
Ne dersiniz alayım mı peki ? 2150 TL imei kayıtlı olanı

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Ne dersiniz alayım mı peki ? 2150 TL imei kayıtlı olanı
forumdaki çoğu kullanıcı o fiyata satılan ürünleri kullanıyor dostum. herkes riskleri bilerek kabul ederek aldı. sorduklarının cevabını net alabiliydiysen kara sana kalıyor bu noktada. ben bugüne kadar garantiyle muhattap olmadım (batarya değişimi hariç). o yüzdende aldım

Oyla:

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Çin pazarında 1940a satılıyor hocam yukarda ark dediği gibi bende bekliyorum 1700-1800u
o fiyatlara inmesi zaman alır belki hiç inmez bile. dolar yükselirse hiç inmez. tr deki gibi düşünmemekte lazım. bizde fiyatlar 300 500 iniyor çünkü vergi oranı vs.. gibi şeyler yüksek olduğu için inerkende çıkarkende katlanıyor :D

Oyla:

EmirhanK100

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emirhan
Cihazım
Mi 9
Konular
7
Band 20 sorunu yaşarmıyım? galiba sadece kırsal kesimde sıkıntılar yaşanıyormuş
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

BootLoader açık olması sorun olurmu?

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
o fiyatlara inmesi zaman alır belki hiç inmez bile. dolar yükselirse hiç inmez. tr deki gibi düşünmemekte lazım. bizde fiyatlar 300 500 iniyor çünkü vergi oranı vs.. gibi şeyler yüksek olduğu için inerkende çıkarkende katlanıyor :D
hocam kısmet ya 2 ay sonra almayı dusunuyorum baktım fiyat inmemiş artmış mı o zaman gider note7 alırım 2000e yapacak bir şey yok satıcılarda elindeki cihaz sırf dolar artıyor diye zamlarsa tabi

Oyla:

ozkan16

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan
Cihazım
Redmi note 3
Konular
5
Tek sim kayıtlı olan cihazlar bir harcla iki farklı Mi9 se cihazı kaydediyor lar birer simlerini
İleride o cihazların kapanmayacaginin garantisi yok yani
band 20 den yana sıkıntı yaşarsın turkcell bile hala gerektiği yerde kullanıyor
Bende garantisiz aldım 2 imei yide pasaporta kaydettim sorunsuz kullanmak için

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Tek sim kayıtlı olan cihazlar bir harcla iki farklı Mi9 se cihazı kaydediyor lar birer simlerini
İleride o cihazların kapanmayacaginin garantisi yok yani
band 20 den yana sıkıntı yaşarsın turkcell bile hala gerektiği yerde kullanıyor
Bende garantisiz aldım 2 imei yide pasaporta kaydettim sorunsuz kullanmak için
şuanda pasaport kaydı yok sanırım başkasının pasaportuna kayıt olmuyor mu

Oyla:
Üst Alt