Rom Mi 9 Pro 5G - Eu 12.6 Haftalık Beta 21.11.10 (10.11.2021)

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Xioami.Eu rom, içinde bir çok özelleştirme seçeneği bulunan, Custom rom tadında, Çin developer temel bazlı,haftalık özelleştirilen bir Rom'dur...

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık,TWRP Recovery yüklü olmalıdır...

Kurulum

NOT: Cihaz fastboot'a düşerse bu işlemi yapmalısınız.
Rehber - TWRP'den Rom Yükleme/Wipe'dan Sonra Fastboot'a Düşerseniz TWRP Açılmassa Çözümü Burada

Sistem
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Kasım 2021'e Güncellendi
Düzeltme - Bazen "Akıllı araç kutusu" çubuğu konumu yanlış görüntülenme hatası düzeltildi
Düzeltme - Bazı durumlarda tema uygulanırken simgeler değiştirilmedi hatası düzeltildi

Kontrol Merkezi
Düzeltme - Bildirim gölgesi ve Kontrol merkezi arasında geçiş yapmak için sola ve sağa kaydırırken bazen bildirimler yanıp sönmesi hatası giderildi

Ayarlar
Düzeltme - Konum ayarları bazı cihazlarda çalışmaması hatası düzeltildi
Düzeltme - Kısa bir süre içinde boyutu birkaç kez ayarladıktan sonra yazı tipi boyutunun ara sıra ayarlanamaması hatası düzeltildi.

8 Kasım'dan itibaren Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Redmi K30 Pro/POCO F2 Pro, Redmi K30S Ultra/Mi 10T/Pro, Xiaomi Civi için Beta ROM'lar, Android 12 testleri nedeniyle geçici olarak askıya alındı.

27 Kasım'dan itibaren şu cihazlar için Beta ROM olmayacak: Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T/Redmi K20, Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro, Mi 9 Lite/Mi CC9, Mi 9 Pro 5G, Redmi Note 8 .

Bilinen Android 12 hataları
* Tayland, Malezya veya Vietnam'dan iseniz, zaman zaman WiFi bağlantısı kesilmesi sorunlarını geçici olarak çözmek için lütfen MIUI Bölgesini Çin olarak değiştirin.

Mi 11'in piyasaya sürülmesi, 5G ağına bağlanamama sorunu nedeniyle bugün askıya alındı.
Sistem
Yeni - Android 12 güncellemesi [Xiaomi MIX 4]
Yeni - Smart araç kutusu özelliği, uygulamaların her yerde kayan pencerelerde açılmasına olanak tanır (Ayarlar> Özel özellikler> Akıllı araç kutusu)

Güvenlik
Yeni - Otomatikleştirilmiş görevler yeniden tasarlandı [Android 12 cihazlar]

Kamera
Yeni - Genişletilmiş koruma ayarları

Tarayıcı
Düzeltme - Videoların düzgün oynatılmaması hatası düzeltildi [Android 12 cihazlar]

Müzik
Düzeltme --Zil sesi editörü düzgün çalışmaması sorunu düzeltildi

Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Redmi K30 Pro / POCO F2 Pro, Redmi K30S Ultra / Mi 10T / Pro için son Android 11 beta sürümdür. Sonraki güncellemeler - Android 12 olacak

Uyarı: Mi 10T Pro' da kamera düzgün çalışmıyor. Mi 10T Pro' nuz varsa bu sürüme yükseltme yapmanızı önermiyoruz. Redmi K30S Ultra / Mi 10T kamera iyi çalışıyor.

27 Kasım'dan itibaren şu cihazlar için Beta ROM olmayacak: Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T / Redmi K20, Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro, Mi 9 Lite / Mi CC9, Mi 9 Pro 5G, Redmi Note 8 ..

Bilinen Android 12 hataları
* WiFI sorunları (WiFi kapatılıp tekrar açılıncaya kadar rastgele bağlantı kesilmeyecek ve tekrar bağlanmayacaktır. Avrupa'da karşılaşırsanız, bölgeyi Birleşik Krallık olarak değiştirin. Asya'da karşılaşırsanız, bölgeyi Çin olarak değiştirin [Bilinen MIUI Çin] ] sorun]
DEĞİŞİM GÜNLÜĞÜ

sistem
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Ekim 2021'e Güncellendi

UYARI: Kamera, Mi 10T Pro'da düzgün çalışmıyor. Mi 10T Pro'nuz varsa bu sürüme yükseltme yapmanızı önermiyoruz. Redmi K30S Ultra / Mi 10T kamera iyi çalışıyor.

15 Eylül'den itibaren Mi 11, Mi 11 Pro / Ultra, Redmi K40 Pro / + / Mi 11i, Mi 11 Lite 5G, Mi 10S ve POCO F3 / Redmi K40 haftalık ROM'ları Android 12 testleri nedeniyle askıya alındı.

27 Kasım'dan itibaren şu cihazlar için Beta ROM olmayacak: Mi 9, Mi 9 SE, Mi 9T / Redmi K20, Mi 9T Pro / Redmi K20 Pro, Mi 9 Lite / Mi CC9, Mi 9 Pro 5G, Redmi Note 8 ...
Sistem başlatıcısı
Optimizasyon -- Küçük görsel değişiklikler

UYARI: Mi 10T Pro'da kamera düzgün çalışmıyor.Mi 10T Pro'ya sahipseniz bu sürüme yükseltme yapmanızı önermiyoruz.Redmi K30S Ultra / Mi 10T kamera sorunsuz çalışıyor.

Mi 11 Lite 5G, Mi 10S, POCO F3 / Redmi K40 / Pro, MI11Pro / Ultra, MI11, haftalık ROM'lar Android 12 testleri nedeniyle askıya alındı.
sistem
Düzeltme --Sabit en son SafetyNet sorunları
Düzeltme --Kişiler ve/veya SMS içeriği bazı durumlarda yavaş yüklendi
Düzeltme --Belirli durumlarda baloncuklar etkinken sistemin donması

Güvenlik
Yeni -- "Gizli uygulamalar" özelliği için bazı görsel değişiklikler
DEĞİŞİM GÜNLÜĞÜ

Sistem
Yeni - Bellek genişletme özelliği (Redmi K30 5G / Redmi K30i 5G / Redmi K30 5G Speed)
Optimizasyon - YouTube gibi uluslararası uygulamalar için Xiaomi' nin yenileme hızı sınırlarının kilidi açıldı

Güvenlik
Yeni - Desteklenen cihazlar için Pil ayarlarında "Performans modu" kilidi açıldı
Yeni - Desteklenen cihazlar için kilitsiz "Optimize edilmiş şarj"
Düzeltme - Avast tanımları ayarlanmışsa virüs tanımları güncellenemedi hatası düzeltildi

Temizleyici
Düzeltme - Tencent tanımlarını güncellerken veya Tencent tanımları ayarlanmışsa bir tarama başlatmaya çalışırken uygulama kilitleniyordu hatası düzeltildi
Kontrol Merkezi
Yeni -Yeni medya denetimi bildirim düzeni

Güvenlik
Yeni - Şimdi uygulamada yukarı kaydırarak yardımcı programlara erişebilirsiniz (önceden çalıştığı gibi değil)

Videom
Yeni - Karanlık mod anahtarı eklendi
Optimizasyon - İndirilenler özelliği özel sekmeye bölünmüştür

Yeni - Yenilenmiş uygulama kullanıcı ara yüzü

Xiaomi Bulut
Yeni - Bazı kullanıcı ara yüzü değişiklikleri
Sistem
Yeni - Bellek genişletme özelliği (Redmi Note 9 Pro 5G/Mi 10T Lite, Mi 10 Lite Zoom)
Düzeltme - Bazı durumlarda uygulamalarda donma hatası giderildi (ör. Google Chrome)

Galeri
Yeni - 3 filtre: Deniz salyangozu, Montmartre, Anında film
Yeni - "Fotoğraflar" sekmesinde aşağı çekerek Galeri'deki fotoğraf ve video sayısını görüntüleyebilirsiniz.
Optimizasyon - "Ekran kayıtları" ve "Ekran görüntüleri" albümlerini tek bir albümde birleştirdi
Optimizasyon - Fotoğraflar sekmesinde arama çubuğu geri yüklendi
Düzeltme - Ekran görüntüsü alındıktan sonra görüntü kalitesinin düşme sorunu düzeltildi

Notlar
Yeni - Yeni uygulama widget'larının görünümü
Sistem
Yeni - "Bellek genişletme" özelliği (Redmi Note 8, Redmi Note 9 4G/Redmi 9T)

Sistem başlatıcısı
Yeni - "Ekran zamanı" widget'ı
Yeni - "Adımlar" widget'ı

Güncelleyici
Optimizasyon - Yeniden oluşturulmuş bir ROM piyasaya sürülecekse, uygulama yeniden oluşturma olduğunu söyleyecektir
Optimizasyon - İyileştirilmiş indirme kararlılığı
Düzeltme - Görünümü şimdi indirmek için yeni sürüm yönlendirmeleriyle ilgili bildirime dokunma
Düzeltme - MD5 kontrol edilirken kullanıcı arayüzü donma sorunu giderildi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

vimpir1905

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aşkın
Cihazım
xiaomi note 5a
Konular
0
3 gündür kullanıyorum fena değil yalnız Whatsapp da isimler görünmüyor.

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
Bende kullanıyorum dark mide çoğu uygulamalarda sıkıntılı, birde ses açma kapama soft olarak yapılmıyor

vimpir1905

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aşkın
Cihazım
xiaomi note 5a
Konular
0
aynen doğru söylüyorsun karanlık mod çoğu uygulamada sıkıntılı

vimpir1905

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aşkın
Cihazım
xiaomi note 5a
Konular
0
yeni güncelleme ile batarya süresi iyileşti
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

miui 12 magic cam yükleyebiliyormuyuz. bilgisi olan varmı

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
Yükleniyor sorun yok

Mi9 Pro 5G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
son surumu ben yukledım sankı bır oncekıne gore kastırıyor.sızlerde durum nedir

vimpir1905

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aşkın
Cihazım
xiaomi note 5a
Konular
0
son surumu ben yukledım sankı bır oncekıne gore kastırıyor.sızlerde durum nedir
bende herhangi bi sorun yok gibi... gerçi daha dün yükledim... çok fazla test edemedim ama şu anda akıcı.. herhangi bir kasma sorunu na denk gelmedim

Üst Alt