Çözüldü Mi 9 Parmak İzi Eklenemiyor

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Xiaomi eu 12.6
Telefon Modeli
Mi 9
Bootloader Kilidi
Açık
Herkese iyi forumlar dilerim. Geçen hafta Mi 9 telefon aldım. Bl kilidi kapalı tr cihazıydı. Parmak izi sorunsuz çalışıyordu. Bugün bl kilidini açıp xiaomi.eu 12.6 stabil rom yükledim. Parmak izi eklemeye çalıştığım zaman önce bir kaç kez parmağımı okuyor sonra okumamaya başlıyor ve parmak izi eklenemedi hatası veriyor. Nasıl çözeceğimi bulamadım bir türlü. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Herkese iyi forumlar dilerim. Geçen hafta Mi 9 telefon aldım. Bl kilidi kapalı tr cihazıydı. Parmak izi sorunsuz çalışıyordu. Bugün bl kilidini açıp xiaomi.eu 12.6 stabil rom yükledim. Parmak izi eklemeye çalıştığım zaman önce bir kaç kez parmağımı okuyor sonra okumamaya başlıyor ve parmak izi eklenemedi hatası veriyor. Nasıl çözeceğimi bulamadım bir türlü. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Persist dosyası bozuulmuş olabilir. Aldığınızda üzerinde yüklü gelen romun tgz uzantılı halini indirip içinden persist dosyasını alıp twrp üzerinden flashlarsanız düzelecektir. Düzelmezse test yapın, Ayarlar/ Cihazım/ Tüm Özellikler/ Anabant Sürümü üzerinde birkaç kez tıklayın orada Finger sensor test tıklayın, testi yapın. Get Type Failed yazıyorsa sensör bozulmuş olabilir. Farklı bir orijinal rom yükleyerek düzeltme yapmaya çalışabilirsiniz, olmazsa servis yolu görünür ne yazık ki.

Oyla:

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Persist dosyası bozuulmuş olabilir. Aldığınızda üzerinde yüklü gelen romun tgz uzantılı halini indirip içinden persist dosyasını alıp twrp üzerinden flashlarsanız düzelecektir. Düzelmezse test yapın, Ayarlar/ Cihazım/ Tüm Özellikler/ Anabant Sürümü üzerinde birkaç kez tıklayın orada Finger sensor test tıklayın, testi yapın. Get Type Failed yazıyorsa sensör bozulmuş olabilir. Farklı bir orijinal rom yükleyerek düzeltme yapmaya çalışabilirsiniz, olmazsa servis yolu görünür ne yazık ki.
Hocam içinde en son global 12.0.1 romu vardı. Ama yediğini almadım. Netten indirsem sorun olmaz sanırım. Bi de pc yok, bu persist dosyasını telefon ile alabilir miyim

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Hocam içinde en son global 12.0.1 romu vardı. Ama yediğini almadım. Netten indirsem sorun olmaz sanırım. Bi de pc yok, bu persist dosyasını telefon ile alabilir miyim
Eğer cihazda düzgün bir dosya yönetici varsa (Es Dosya, Xplorer vb) alabilirsiniz. Dediğiniz romun tgz uzantılı olanını indireceksiniz unutmayın.

Oyla:

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Oyla:

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Eğer cihazda düzgün bir dosya yönetici varsa (Es Dosya, Xplorer vb) alabilirsiniz. Dediğiniz romun tgz uzantılı olanını indireceksiniz unutmayın.
Hocam 12.05
Hocam dediğiniz gibi yaptım ama olumsuz. Mi firm'den 12.0.5 romunun persist'ini aldım twrp ile flaşladım. Bi değişiklik yok.

Oyla:

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Sorun devam ediyor. Kalibrasyon testinde bu hatayı alıyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-01-02-17-34-59-523_com.goodix.fingerprint.setting.jpg
    Screenshot_2023-01-02-17-34-59-523_com.goodix.fingerprint.setting.jpg
    212,3 KB · Görüntüleme: 6
Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Farklı persist dosyaları denemeniz gerekebilir. Benim önceki cihazımda da bu sorun olmuştu, neredeyse 10 tane farklı persist denedim bir tanesi tuttu. Yada direk Mi Flash ile stock roma dönün, çalışıyorsa eğer sensör, içinden dosyayı alıp yedekleyin. Ne yazık ki başka seçenek yok, deneme yanılma yapacaksınız. Umarım sensör arızası yoktur.

Oyla:

fatihx61

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
FatihKara
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
37
Farklı persist dosyaları denemeniz gerekebilir. Benim önceki cihazımda da bu sorun olmuştu, neredeyse 10 tane farklı persist denedim bir tanesi tuttu. Yada direk Mi Flash ile stock roma dönün, çalışıyorsa eğer sensör, içinden dosyayı alıp yedekleyin. Ne yazık ki başka seçenek yok, deneme yanılma yapacaksınız. Umarım sensör arızası yoktur.
Hocam dediğiniz gibi farklı persist dosyaları denedim, çok şükür doğru persist'i buldum :) sorun çözüldü. Konuyu çözüldü olarak işaretleyebiliriz.. Destek için teşekkür ederim..

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Çok sevindim, hangi sürümün dosyasını aldığınızı yazarsanız, dosya olarak ekleme yaparım, benzer sorunu yaşayan arkadaşlarımızın da işine yarayabilir.

Oyla:
Üst Alt