Soru Mi 9 Otomatik Parlaklık Sorunu

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Arkadaşlar her gün kafasına göre davranıyor cihaz, iki gündür otomatik parlaklık sorunu başladı, bazen kendi kendine azaltıp çoğaltıyor parlaklığı bir kaç dakika boyunca, sonra açıp kapatınca düzeliyor. Miui 10 10.2.30 Global. Başka kimsede var mı bu sıkıntı?

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Ozanuyr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
K20 pro
Konular
20
bende k20 pro var miu 11 geldikten sonra otomatik parlaklık degil ama parlaklık ayarı aynı oldugu halde ışık düşük geliyo yükseltiyorum ayarı tam kıvama geliyo sonra birdaha

Oyla:

webumut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
w
Cihazım
w
Konular
28
Otomatik parlaklık aktif iken siz kisiyorsaniz, ortama göre kendini aydınlatıyordur

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Oyla:

goldenmoon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
mi mix 3 & mi 9
Konular
6
bende bir süredir aynı durum var, bir şey dikkatimi çekti, mesela browser arka planı beyaz iken artıyor, siyah zeminli durumlarda kararıyor, yani anladığım kadarı ile kullandığınız o anki uygulamaya göre yine tepki veriyor.
ayarını çok aradım ancak bulamadım, sanki dark mod aktif iken yapıyor bunu. belki yardımcı olur, bir çözüm bulursanız ve paylaşırsanız sevinirim.

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Şöyle cevap vereyim. Otomatik parlaklık; ışığa ya da karanliga gore otomatik kısıp açar ekran ışığını. Bir de otomatik kontrast var. O da ayni seyi yapar. Mesela siz bildirim çubuğunu asagi cekip otomatik parlakligi kapattiniz ama ayarlarda OTOMATİK KONTRAST açık ise güneşin vurduğu her yerde ekran ışığı tekrar acilir aonra karanliga gelince yine kısılır. Sizin sorun dediğiniz acaba bu mu hocam ?

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
bende bir süredir aynı durum var, bir şey dikkatimi çekti, mesela browser arka planı beyaz iken artıyor, siyah zeminli durumlarda kararıyor, yani anladığım kadarı ile kullandığınız o anki uygulamaya göre yine tepki veriyor.
ayarını çok aradım ancak bulamadım, sanki dark mod aktif iken yapıyor bunu. belki yardımcı olur, bir çözüm bulursanız ve paylaşırsanız sevinirim.
Ben siz kisiyorsunuz sandım
Şöyle cevap vereyim. Otomatik parlaklık; ışığa ya da karanliga gore otomatik kısıp açar ekran ışığını. Bir de otomatik kontrast var. O da ayni seyi yapar. Mesela siz bildirim çubuğunu asagi cekip otomatik parlakligi kapattiniz ama ayarlarda OTOMATİK KONTRAST açık ise güneşin vurduğu her yerde ekran ışığı tekrar acilir aonra karanliga gelince yine kısılır. Sizin sorun dediğiniz acaba bu mu hocam ?

Arkadaşlar parlaklığı ben kısıp açmıyorum, yada ekrana göre ayarlama olayı değil, eklediğim videoyu izlerseniz göreceksiniz, kendisi hızlı hızlı yükseltip, kısıyor parlaklığı.

Oyla:

goldenmoon

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
mi mix 3 & mi 9
Konular
6
durduk yere yapıyor olmasını anlamamışım pardon,
darkmod değilde normal modda da aynı mı davranıyor?
veya tema değiştirip yeniden başlattığınızda?

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26

Ekran ayarlarında kontrast kısmı olması lazım onu standart yaparsanız düzelir hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar her gün kafasına göre davranıyor cihaz, iki gündür otomatik parlaklık sorunu başladı, bazen kendi kendine azaltıp çoğaltıyor parlaklığı bir kaç dakika boyunca, sonra açıp kapatınca düzeliyor. Miui 10 10.2.30 Global. Başka kimsede var mı bu sıkıntı?

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

İnşallah donanımsal bir arıza değildir. Fabrika ayarlarına sıfırlayın cihazı bakalım düzelecek mi. Yedek almayı unutmayın.

Oyla:
Üst Alt