Yardım Mi 9 Lite NFC Sorunu

asimmgurlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asım
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
2
Arkadaşlar merhaba.

Telefonum garantiye gitmeden önce NFC ile temassız ödemeyi aktif şekilde kullanıyordum. Fakat garantide ekran değişimi oldu, yazılım yüklendi yazdı yapılan işlemlerde, şimdi NFC özelliğini kullanamıyorum. NFC Görev çubuğunda var, bağlantı bölümünde var. Fakat aktif ettiğim halde aktif olduğuna dair bir simge falan vs. çıkmıyor. Yalnızca ödeme de değil, mobil bankacılıkta müşteri olmaya çalışırken Kimlik Kartını da okumuyor. Ne yaptıysam çözemedim sorunu. Rom ile alakalı olma durumu nedir ? MIUI Global ve EEA var. hangisini indirmeliyim ?

Sürüm : MIUI GLOBAL 12.0.10.0 I Kararlı (QFCEUXM) (fakat xioaminin sitesinde bu sürüm EEA olarak geçiyor)
Android Sürümü : 10 QKQ1.190828.002

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Arkadaşlar merhaba.

Telefonum garantiye gitmeden önce NFC ile temassız ödemeyi aktif şekilde kullanıyordum. Fakat garantide ekran değişimi oldu, yazılım yüklendi yazdı yapılan işlemlerde, şimdi NFC özelliğini kullanamıyorum. NFC Görev çubuğunda var, bağlantı bölümünde var. Fakat aktif ettiğim halde aktif olduğuna dair bir simge falan vs. çıkmıyor. Yalnızca ödeme de değil, mobil bankacılıkta müşteri olmaya çalışırken Kimlik Kartını da okumuyor. Ne yaptıysam çözemedim sorunu. Rom ile alakalı olma durumu nedir ? MIUI Global ve EEA var. hangisini indirmeliyim ?

Sürüm : MIUI GLOBAL 12.0.10.0 I Kararlı (QFCEUXM) (fakat xioaminin sitesinde bu sürüm EEA olarak geçiyor)
Android Sürümü : 10 QKQ1.190828.002
Garanti varsa çöp olur stock rom değişim için boot kilidini açmanız gerekiyor.
Direk garantiye gönderin geri derim.

asimmgurlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asım
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
2
garanti bitti. muhtemelen tekrar gönderdiğimde ücret talebinde bulunacaklar.

asimmgurlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asım
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
2
bilen var mı arkadaşlar ? EU Rom ile ilgili bir sorun olabilir mi ?*

asimmgurlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asım
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
2
Sorunu çözdüm arkadaşlar. EU Rom'dan Global Roma geçince düzeldi sorun. Başına gelenlerin işine yarar belki.

Üst Alt