MIUI 11 Mi 9 lite Bekleme ve Ekran Süresi

mi 9 lite

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
28
Merhabalar. Günde yaklaşık 2 saat online müzik dinliyorum ve yaklaşık bir saat telefon görüşmesi yapıyorum. Herkesin dile getirdiği gibi 2 gün gitmiyor şarj. Sizde durumlar nasıl? (Miui 11.3.4 global resmi rom)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Miui 10'a sürüm düşürsem fark eder mi?
Müzik dinlemek ve telefon görüşmeleri şarjı çok etkiliyor. O nedenle onları belirttim.
Başka şeyler de yapıyorum telefonda. Oyun oynamıyorum.

Çift hat takılı telefona ve Eset anti-virüs arka planda sürekli çalışıyor

Son düzenleme:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Merhabalar. Günde yaklaşık 2 saat online müzik dinliyorum ve yaklaşık bir saat telefon görüşmesi yapıyorum. Herkesin dile getirdiği gibi 2 gün gitmiyor şarj. Sizde durumlar nasıl? (Miui 11.3.4 global resmi rom)

Müzik dinlemek ve telefon görüşmeleri şarjı çok etkiliyor. O nedenle onları belirttim.

Xiaomi telefonlara antivirüs lazım değildir ayrıca sisteme çok zararı var hemen kaldırmanızı tavsiye ederim hocam

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28

Hocam ayarlar pil kısmından uygulamaların kullanımını sonra hattın çekme durumunu ve ekran süresini vs atarsanız daha kolay yorumlayabiliriz

mi 9 lite

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
28
Hocam ayarlar pil kısmından uygulamaların kullanımını sonra hattın çekme durumunu ve ekran süresini vs atarsanız daha kolay yorumlayabiliriz
Hocam elimde pil kullanımı ile ilgili eski ekran görüntüleri yok maalesef :(

Xiaomi telefonlara antivirüs lazım değildir ayrıca sisteme çok zararı var hemen kaldırmanızı tavsiye ederim hocam
Hocam google play store ya da internetten indirdiğim her dosyayı tarıyor. Hangi web sitelerinin zararlı yazılım içerdiğini tespit ediyor, tıkladığınızda sayfaya girişinizi engelliyor. Her gece saat 04:00'de programlanmış tarama yapıyor. Sim kart, yuvasından çıkarıldığında ya da değiştirildiğinde şifre istiyor. Gerekli değil, derken, bu yazdıklarım hakkında ne düşünürsünüz? Neden gerekli değil, aydınlatın beni lütfen :)

Son düzenleme:

semsengineer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sems
Cihazım
note3pro
Konular
24
kaç gün belemeye kaç ekran süresi ? benim 8 saat civarı 1 yada 1.5 gün beklemeye gidiyor. gps hep açık genelde wifi arada mobil internet. pek oyun oynamam . miroom beta da yım.

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Hocam elimde pil kullanımı ile ilgili eski ekran görüntüleri yok maalesef :(

Hocam google play store ya da internetten indirdiğim her dosyayı tarıyor. Hangi web sitelerinin zararlı yazılım içerdiğini tespit ediyor, tıkladığınızda sayfaya girişinizi engelliyor. Her gece saat 04:00'de programlanmış tarama yapıyor. Sim kart, yuvasından çıkarıldığında ya da değiştirildiğinde şifre istiyor. Gerekli değil, derken, bu yazdıklarım hakkında ne düşünürsünüz? Neden gerekli değil, aydınlatın beni lütfen :)
6-7 yıllık android maceramda cihazıma hiç antivirüs programı kurmadım ve kurmayı düşünmüyorum. Hiç virüste bulaşmadı, gereksiz sitelere girilip gereksiz yerlere tıklanıp, gereksiz uygulamalar yüklenmediği sürece virüs konusunda sıkıntı çıkmaz.
Şarjınızı harcayan büyük ihtimal bu virüs programıdır.

mi 9 lite

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9 lite
Konular
28
kaç gün belemeye kaç ekran süresi ? benim 8 saat civarı 1 yada 1.5 gün beklemeye gidiyor. gps hep açık genelde wifi arada mobil internet. pek oyun oynamam . miroom beta da yım.
Hocam buyrun: :)

sabah 6:30'da telefonu prizden çekiyorum, gün boyu 4.5G açık, günde iki saat kadar online müzik dinliyorum, bir saat kadar telefon görüşmesi yapıyorum, (whatsapp + sosyal medya + tarayıcı) internet kullanımım var, oyun oynamıyorum, biri türk telekom, diğeri vodafone iki hat aktif, eset anti-virüs uygulaması arka planda sürekli çalışıyor, akşam 18:30 gibi, %50 şarj ile bazen 2,5 saat, bazen 3 saat, bazen 4 saat ekran süresi elde ediyorum, değişkenlik gösteriyor.

6-7 yıllık android maceramda cihazıma hiç antivirüs programı kurmadım ve kurmayı düşünmüyorum. Hiç virüste bulaşmadı, gereksiz sitelere girilip gereksiz yerlere tıklanıp, gereksiz uygulamalar yüklenmediği sürece virüs konusunda sıkıntı çıkmaz.
Şarjınızı harcayan büyük ihtimal bu virüs programıdır.
tamam hocam uygulamayı kaldırıp tekrar bakacağım şarj durumuna

semsengineer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sems
Cihazım
note3pro
Konular
24
4 saat alıyorsanız normal hocam wifi ve mobil net kullanımı fark ettiriyor baya. whatsapp ta şarjı sömmürür eseti ise kaldırın gitsin ben hiç kullanmadım antivirüs. hemde iki hat var ve biri vodafone . 2.5 olduğunda farklı durum vardır belki bilemedim 4 saat sürekli alıyor olsaydınız çok iyiydi.

haktanerk

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haktaner
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
28
Hocam buyrun: :)

sabah 6:30'da telefonu prizden çekiyorum, gün boyu 4.5G açık, günde iki saat kadar online müzik dinliyorum, bir saat kadar telefon görüşmesi yapıyorum, (whatsapp + sosyal medya + tarayıcı) internet kullanımım var, oyun oynamıyorum, biri türk telekom, diğeri vodafone iki hat aktif, eset anti-virüs uygulaması arka planda sürekli çalışıyor, akşam 18:30 gibi, %50 şarj ile bazen 2,5 saat, bazen 3 saat, bazen 4 saat ekran süresi elde ediyorum, değişkenlik gösteriyor.

tamam hocam uygulamayı kaldırıp tekrar bakacağım şarj durumuna
Hocam bence gayet iyi yani süreli 4.5g açık diyorsunuz iki hat var ikisi de sürekli açık diyorsunuz bir de dışarıda iseniz zaten parlaklık da %50 dolaylarındadır gayet iyi süreler bence

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Siz kendiniz diyorsunuz hocam virüs programı herzaman açıkta dolasıyla işlemcini harcıyor güç tüketiyor pil ömrü azalıyor xiaomi de miui arayüzünde güvenlik programı o yüzden var virüs taraması uygulama önbellek temizleme her şey onun içinde mevcut

Üst Alt