Soru Mi 9 kamera modlari hk.

Frohell

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Arkadaslar Merhaba.Mi 9 aldim (Mi8 den gecis) ve kamera uygulamasinda farkini anlayamadigim modlar var. Sorularim su sekilde:

1)Photo modunu secinse her 3 kamera calisiyormu ?
2)48MP modununun photo modundan farki ne ?
3)Macro cekimler icin ozel mod var mi ? Ve ya hangi mod ile yapmak lazim ? 2.9 guncellemesi geldigi zaman 0.6x macro mod eklendi yazilmisti ama bulamadim
4)Photo modunda kamera seceneklerini acinca group selfie yaninda cince isimli bir mod var o ne ise yarayior ?

Sent from my MI 9 using Tapatalk

rucler26

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Refik
Cihazım
Xioami mi6
Yakın zamanda birde ay çekim modu gelecek bende onu bekliyorum.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi9
Yakın zamanda birde ay çekim modu gelecek bende onu bekliyorum.
Beta romda mevcut hocam. (kararlıda var mı emin değilim) AI modu açıkken kameranızı aya doğrultun ve iki parmağınızla zoom yapın. 5X üzerine çıktığında ay modu beliriyor.

Frohell

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Beta romda mevcut hocam. (kararlıda var mı emin değilim) AI modu açıkken kameranızı aya doğrultun ve iki parmağınızla zoom yapın. 5X üzerine çıktığında ay modu beliriyor.
AI simgesi olarak mi cikiyor ? Yoksa baska bir yerde mod olarak mi gozukuyor ? Denerim

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi9
Hocam peki diger sorularim hakkinda bilginiz var mi ? Sanirim Makro cekimi translate etmeyi unutmuslar

- Hayır. Her kamera kendi işlevinde çalışır. Yani portre çekerken portre kamerası, geniş açıdayken geniş açı kamerası gibi.

- Çekilen fotoğraf daha yüksek çözünürlüklü olur. Fotoğrafları yakınlaştırarak farkı görebilirsiniz.

3)Macro cekimler icin ozel mod var mi ? Ve ya hangi mod ile yapmak lazim ? 2.9 guncellemesi geldigi zaman 0.6x macro mod eklendi yazilmisti ama bulamadim. - - Alt ortada görünen daire içindeki 1X yazan simgeyi sola kaydırın.

AI simgesi olarak mi cikiyor ? Yoksa baska bir yerde mod olarak mi gozukuyor ? Denerim

AI modundayken yakınlaştırdığınızda kendisi otomatik olarak algılıyor ve üstte ay modu olarak yazıyor.

Frohell

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Nijat Hamid
Cihazım
Xiaomi Mi 9
- Hayır. Her kamera kendi işlevinde çalışır. Yani portre çekerken portre kamerası, geniş açıdayken geniş açı kamerası gibi.

- Çekilen fotoğraf daha yüksek çözünürlüklü olur. Fotoğrafları yakınlaştırarak farkı görebilirsiniz.

3)Macro cekimler icin ozel mod var mi ? Ve ya hangi mod ile yapmak lazim ? 2.9 guncellemesi geldigi zaman 0.6x macro mod eklendi yazilmisti ama bulamadim. - - Alt ortada görünen daire içindeki 1X yazan simgeyi sola kaydırın.

AI modundayken yakınlaştırdığınızda kendisi otomatik olarak algılıyor ve üstte ay modu olarak yazıyor.
Hocam ben internetde okudum demek soyle oluyor photo modunda cekince 48mp lik resim 12 mp resme donusturuluyor boylece resim daha keskin oluyor. 48 mp modda cekince resim oyle 48 mp lik resim gibi cekiliyor zoom yapinca detaylar falan daha iyi gozukuyor ama ayni keskinlik olmuyor+ resimlerin boyutu acayaib buyuyur (20 mb kadar)

hocam 0.6x zaten yukarida dediginiz cince yazili mod degilmi ? Ortadaki 1x i sola cekince zoom cubugu cikiyor

Üst Alt