Yardım Mi 9 Antutu performans sorunu

Balron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Poco f1
Konular
3
Arkadaşlar selam bugün mi 9 aldım, yurtdışı kapalı kutu.
Telefonun, kamera, parmak izi, dokunmatik gibi ana fonskiyonlarında sorun yok, uzun uzun test ettim

Geekbench skoru da normal gibi ama antutu testlerinde cpu hariç diğer donanım çok düşük puan alıyor, özellikle gpu çok düşük puan alıyor. Full testi 4-5 kere yaptım sonuç değişmedi, telefon pili %100 seviyesinde ve şarja takılı değildi.
Telefonda benchmark sırasında da ısınma olmuyor, batarya performansı da sıfır telefon için normal, sorun ne olabilir sizce? Bu arada telefonu kurarken eski pocophone telefonumun yedeğinden kurulumu yaptım onunla ilgisi var mı acaba?

Antutu v8
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Geekbench 5:

masterx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Meslek
Yazilim Mühendisi
Konular
0
Telefonun, kamera, parmak izi, dokunmatik gibi ana fonskiyonlarında sorun yok, uzun uzun test ettim

Geekbench skoru da normal gibi ama antutu testlerinde cpu hariç diğer donanım çok düşük puan alıyor, özellikle gpu çok düşük puan alıyor. Full testi 4-5 kere yaptım sonuç değişmedi, telefon pili %100 seviyesinde ve şarja takılı değildi.
Telefonda benchmark sırasında da ısınma olmuyor, batarya performansı da sıfır telefon için normal, sorun ne olabilir sizce? Bu arada telefonu kurarken eski pocophone telefonumun yedeğinden kurulumu yaptım onunla ilgisi var mı acaba?

Antutu v8

Geekbench 5:
Android q, miui 11 ve miroom veya eu rom yukle 430 k asagisini gormezsin. Android 9 da cok performans vermiyor.

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498

Antutu v8

Geekbench 5:
Bir sorun göremiyorum antutuya çok takılmayın

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Hocam mi9'un antutu puanlatı falan hep balonmuş. Zaten ben cihazı aldığımdab bu yana bir kere bile o puanlara yaklaşamadım. Ayrıca işin ilginç yanı telefonun performansı gün çektikçe düşüyor.

İlk zamanlar Pubg de falan saatlerce oynasamda en ufak bir sıkıntı olmuyordu. Sonradan anlık ufaj takılmalar başladı, şimdilerde ise ara ara oyunda kasılmalar, atlamalar oluyor. Ayrıca yine ara ara FPS diplere vuruyor.

Ek olarak şuan baktımda Mi 9 antutu listesinden düşmüş. facepalm~~ facepalm~~:D

Oyla:

Balron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Poco f1
Konular
3
Hocam stresse sokmayın lütfen :D, bu arada telefon antutu listesinden düşmüş aynen:

Uygulama içinden bakınca 430k civarı gözüküyor ortalama mi 9 puanı

Son düzenleme:
Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Hocam stresse sokmaın lütfen :D, bu arada telefon antutu listesinden düşmüş aynen:

Uygulama içinden bakınca 430k civarı gözüküyor ortalama mi 9 puanı, şimdi tüm

Hocam bende ortalama 430k civarı alıyorum. Yani saçmalık cihaz ilk çıktığında 470k idi şimdi yaklaşamıyor bile ne oldu bu telefona da durduk yere 40k düştü performansı.

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Antutuya cok takılmayın. İsterseniz ben de yapip atayım buraya sonuclari elinizde veri olmus olur. Ama antutu tek kriter değil yani :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bende ortalama 430k civarı alıyorum. Yani saçmalık cihaz ilk çıktığında 470k idi şimdi yaklaşamıyor bile ne oldu bu telefona da durduk yere 40k düştü performansı.
470 k degil 370 k idi ilk çıktığında :)

Oyla:

Balron

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Poco f1
Konular
3
Android 10 ve miui 11 güncellemesi yapınca normale döndü, 430k civarı aldım. Yalnız telefon biraz ısınıyor bench sırasında , gerçi hearthstonedan başka oyun oynamadığım için sorun olmaz diye umuyorum. Bu arada miUI 11 default teması çok daha iyi olmuş 10 a göre.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Ataberkk44

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
70
Antutu da 440k aldım miroom telefonda test sırasında ısınma olur bu her telefonda olur oyun kısmına gelirsek evet pil yeterli değil ancak ne Pubgde ne de Cod da takılma yok. Daha fazla detay isteyene yardımcı olabilirim.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Antutuya cok takılmayın. İsterseniz ben de yapip atayım buraya sonuclari elinizde veri olmus olur. Ama antutu tek kriter değil yani :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

470 k degil 370 k idi ilk çıktığında :)

Evet karıştırmışım 370k idi şuan 330k civarı. Normalde pek takan biri değilim, bu tür çok fazla popüler olan şeylere genelde bir şekilde şaibe karıştığını düşünüyorum. Ama arada forumda falan konuları gördükçe yükleyip bir kontrol ediyorum karşılaştırma için.

Fakat bu tür puanlamaların haricinde önceki mesajımda belirttiğim gibi telefonun kullanımında da farkedilir performans kaybı var. Sadece oyunlarda değil bazen arayüzde, menü geçişlerinde, klavye açılıp/kapanmalarında takılabiliyor.

Oyla:
Üst Alt