Soru Mi 9 9 SE Ekrandaki soluk iz nedir?

ohrangutang

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
iPhone 6
Konular
2
Arkadaşlar merhaba. Mi 9 Se kullanıyorum ve şöyle bir problem yaşıyorum; ekranda beyaz fontta bir şey açıkken mesela instagram, güneş ışığı çok yoğun olduğu saatlerde ve ışık ekrana dik bir şekilde gelirse parmak izi sensörünün olduğu yerde böyle soluk beyaz şekilde sensör yeri ya da izi diyeyim belli oluyor. Sadece beyaz bir arka planda ve ekrana güneş ışığı çok sert ve dik geldiğinde bu sorunla karşılaşıyorum. Bu normal mi ?

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Günaydın hocam,

Ekran altı parmak izi okuyucunun kullandığı teknolojiden dolayı, çok yoğun ışıkta görebiliyor olabilirsiniz belki hocam Farklı bir mi9se de gözlemlemek gerekir.

Forum kurallarımız gereği konu başlığınız içeriğine uygun olarak düzenlenmiştir.
  • 3.3. Yardım/Destek/İstek paylaşımlarında konunun özeti olan tek bir cümle başlık olarak kullanılmalıdır.

ohrangutang

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
iPhone 6
Konular
2
Günaydın hocam,

Ekran altı parmak izi okuyucunun kullandığı teknolojiden dolayı, çok yoğun ışıkta görebiliyor olabilirsiniz belki hocam Farklı bir mi9se de gözlemlemek gerekir.

Forum kurallarımız gereği konu başlığınız içeriğine uygun olarak düzenlenmiştir.
  • 3.3. Yardım/Destek/İstek paylaşımlarında konunun özeti olan tek bir cümle başlık olarak kullanılmalıdır.
Ben de aynı şekilde düşünüp direkt sorunmuş gibi hareket etmeden önce bir başka yaşayan farkeden var mı diye sormak istedim çünkü dediğim gibi sadece arka font beyazsa ve de güneş ışığı çok dik gelirse farkediliyor ama ciddi bir şekilde ekranda belli oluyor o zaman ve hoş bir görüntü değil açıkçası..

ohrangutang

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
iPhone 6
Konular
2
Yok mu ya hiç bunu fark eden ? Tek ben yaşamıyorumdur umarım..

CraweL

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
461
Düzeleceğini sanmıyorum ama Ayarlar/Ekran/Kontrast & renkler/Artan Kontrast yaparak dener misiniz?

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
Bende farketmiştim bayramda iken sorun değil hocam parmak izin sensörünün yeri o :)

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28

Mehmet alim

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Memoooo
Cihazım
mi 9 se
Konular
23
Arkadaşlar merhaba. Mi 9 Se kullanıyorum ve şöyle bir problem yaşıyorum; ekranda beyaz fontta bir şey açıkken mesela instagram, güneş ışığı çok yoğun olduğu saatlerde ve ışık ekrana dik bir şekilde gelirse parmak izi sensörünün olduğu yerde böyle soluk beyaz şekilde sensör yeri ya da izi diyeyim belli oluyor. Sadece beyaz bir arka planda ve ekrana güneş ışığı çok sert ve dik geldiğinde bu sorunla karşılaşıyorum. Bu normal mi ?
Evet hocam güneş ışığında belli oluyor ama teknolojisinden kaynaklıdır diye düşünüyorum

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Resim de görüldüğü gibi Ekran altı parmak izi teknolojisi kullanıldığı için, çok yoğun ışıkta, güneşte, dikkatli bakımlarda görülmesi normal karşılanabilinir. Yeni teknoloji olduğundan dolayı bu gibi prüz sayılabilicek nedenler ortaya çıkabiliyor, belki de daha uygun bir model olduğu için kullanılan ekranın kalitesinden de olabilir. Geliştirildikçe de daha da iyileştirilicektir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt