Soru Mi 9 10.2.30 Güncellemesi sonrası video oynatma sorunu

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Merhaba arkadaşlar, geçenlerde mi 9 için miui global 10.2.30 güncellemesi ülke ülke yayınlanmaya başladı. Bir kaç avrupa ülkesine yayınlandıktan bir kaç gün sonra bende OTA da çıkmamasına rağmen bigota üzerinden paketi indirip güncelledim.

Bir kaç kale alınmayacak düzeltme var fakat şöyle bir sorun çıktı çekilen videolar oynatılırken galeri, fotoğraflar gibi hem miui hemde 3. parti uygulamalarda donarak ve takılarak ve bazende ağır çekimde oynatılıyormuş gibi oynatılıyor. Ayrıca bazen örnek 11 sn'lik bir video 6 saniyede oynatılıyor ve kalan saniyeler duraksamış olarak devam ediyor. 4-5 farklı uygulama denedm hepsinde aynı sorun mevcut, tek düzgün oynatan uygulama var VLC player oda büyük ihtimal kendi kodeklernini kullandığı için sorunsuz oynatıyor. Ayrıca farklı çözünürlükteki videoları denedim sorun hepsinde aynı 4k, fhd, hd.

Bir de aldığım günden beri arayüzde tek bir kere takılma belirtisi göstermeyen telefon güncellemeden sonra bazı uygulama açılış ve kapanışlarında takılmalar gösteriyor.

Bu sürüme güncelleyen ve bu sorunları yaşayan yada yaşamayan başka kimse var mı?

cavit63

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cavit
Cihazım
mi10 pro
Meslek
Emekli
Konular
1
Aynı romu kullanıyorum bende öyle bir problem yok

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Şuan bende de düzeldi, telefonu bir kaç kez aç kapa yaptım rastgele fakat farkettim ki normale döndü telefon şuanda

Oyla:

Tahapala34

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taha
Cihazım
Mi 9
Meslek
Pazarcı
Konular
8
Bende de bu sürüm yüklü. Sağlam sürüm sıkıntı yok beyler. Eğer birşey olursa aç kapa düzelir :D Türk yöntemi :D

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Sorun malesef bende devam ediyor. Aç kapat yapınca düzeliyor fakat bir kaç saat sonra tekrar başlıyor. Video, müzik, youtube kısaca tüm medya içeriklerinde sıkıntı yaşanıyor. Örnek bugün bt kulaklık bağlıyken müzik oynatmak istediğimde telefon kısa bir süre kitlendi, ses açma kapatma tuşları bile çalışmıyor du.

Oyla:
Üst Alt