Rom Mi 8SE Batarya için En iyi ROM Önerileri

alicikuss

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi8se
Meslek
UçakBakımTeknisyen
Konular
10
Arkadaşlar merhaba,

Mi 8SE için batarya konusunda en iyi rom tavsiyelerimizi bu konu altında toplarsak daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Örneğin ben Android 9 - MIUI 10.3.2 Stabil kullanıyorum, fakat geceden sabaha BT ve WIFI açık olarak bıraktığımda 9 saat süre içinde %7 şarj düşmüş. Bence bu iyi değil. Arkadaşımda Android 8 MIUI 10.0.1.0 Stabil var aynı şartlarda aynı sürede yalnızca %2 düşmüş. Telefonlarımızı aynı zamanda aldık, kullanım sıklığımız aynı olduğu için ortalama batarya sağlığımız aynı diye düşünüyorum.

Ayrıca batarya süremizi artırmak için yapabileceğimiz ROM'dan hariç bir şey var mı? (Batarya optimizasyonu gibi)

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Miui sürümlerinde bekleme süreleri ne yazık ki berbat durumda. Bunun yerine Aosp romları kullanırsanız böyle bir sorununuz pek kalmayacaktır. Batarya sağlığını düzelttiğini iddia eden programlar yararından çok zarar veriyor. Bence bulaşmayın, ben o hataya bir kere düştüm yeni batarya almak zorunda kaldım. Bunun yerine telefonunuzu bir iki kere tam doldurup tam boşalmasını sağlayın zaten kendisini kalibre edecektir.

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
10.3.2 sanıldığı kadar iyi bir batarya performansı yok, 30 dakika daha fazla ekran görüntüsü verdi bende.
Ayrıca bildirimlerde sıkıntılı

AOSP olarak Evo X romu zirveye koyarım.
Şaşırtıcı derecede en son miui betasıda batarya ve performansta fena değil. Yanlışlıklamı çıkardılar bilmem. Yanlız bu sürmde AOD çalışmıyor

alicikuss

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi8se
Meslek
UçakBakımTeknisyen
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
10.3.2 sanıldığı kadar iyi bir batarya performansı yok, 30 dakika daha fazla ekran görüntüsü verdi bende.
Ayrıca bildirimlerde sıkıntılı

AOSP olarak Evo X romu zirveye koyarım.
Şaşırtıcı derecede en son miui betasıda batarya ve performansta fena değil. Yanlışlıklamı çıkardılar bilmem. Yanlız bu sürmde AOD çalışmıyor
Hocam bahsettiğin custom rom linkini atabilir misin? Bir de MIUI 12 20.94 betadan mı bahsediyorsun? Her zaman açık özelliği MIUI betada mı çalışmıyor?

Üst Alt