Çözüldü Mi 8'den Mi 9t'ye geçilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

falid

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Falid
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
4
Arkadaşlar merhaba,

Mi 8'den Mi 9t'ye geçmeye düşünüyorum. İşlemci ve grafik kartı dışında birçok konuda Mi 9t'nin daha iyi olduğunu biliyorum.
Telefonda oyun oynamayı çok seven biri değilim. Mi 8'de Netflix hd/hdr izlenemediği için Mi 9t'ye geçmeyi düşünüyorum.
Asıl sormak istediğim ise menü geçişleri, uygulama açma hızları vb. performans açısından Mi 8'den geçtiğime pişman olur muyum?

Teşekkürler.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
ağırlık 25 gram fark var mi8 daha hafif

kamera daha iyi 9 t de

batarya daha iyi 9t de

işlemci ve ekran kartı daha düşük mi 8 daha iyi

yeni nesil 8 nm işlemci daha az ısınma 9t daha iyi ,

Kendi görüşüm değecek bir fark olmayışıdır , 9t de eminseniz netflix sorunu olmadığına onun için karar vere bilirsiniz,

falid

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Falid
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ağırlık 25 gram fark var mi8 daha hafif

kamera daha iyi 9 t de

batarya daha iyi 9t de

işlemci ve ekran kartı daha düşük mi 8 daha iyi

yeni nesil 8 nm işlemci daha az ısınma 9t daha iyi ,

Kendi görüşüm değecek bir fark olmayışıdır , 9t de eminseniz netflix sorunu olmadığına onun için karar vere bilirsiniz,
Cevabınız için teşekkür ederim. Forumlarda bu konuyla alakalı çok net bir bilgiye ulaşamadım açıkçası. Kimi l1 sertifikası var ama hd değil diyor, kimi de bende sorun yok hd izleyebiliyorum diyor. Elimdeki telefon garantili ama ben turan gsm veya semers'ten alacağım mi 9t'yi. O yüzden üzerine para vermeyeceğim hatta semers'ten alırsam para bile artıyor. Netflix ile alakalı tek güvendiğim konu telefonun reklamında netflix hd/hdr desteği vardır yazmış olması. Performans açısından bir sorun ile karşılaşmadığım sürece, üzerine para da vermeyeceğim için netflix'te sorun olsa bile bu değişimi sorun etmeyeceğim. Çünkü kamerası bataryası tasarımı gibi konularda mi 9t çok çok iyi. Ama hem netflix sorunu hem de performans sorunu yaşarsam pişmanlık kapıda demektir.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Cevabınız için teşekkür ederim. Forumlarda bu konuyla alakalı çok net bir bilgiye ulaşamadım açıkçası. Kimi l1 sertifikası var ama hd değil diyor, kimi de bende sorun yok hd izleyebiliyorum diyor. Elimdeki telefon garantili ama ben turan gsm veya semers'ten alacağım mi 9t'yi. O yüzden üzerine para vermeyeceğim hatta semers'ten alırsam para bile artıyor. Netflix ile alakalı tek güvendiğim konu telefonun reklamında netflix hd/hdr desteği vardır yazmış olması. Performans açısından bir sorun ile karşılaşmadığım sürece, üzerine para da vermeyeceğim için netflix'te sorun olsa bile bu değişimi sorun etmeyeceğim. Çünkü kamerası bataryası tasarımı gibi konularda mi 9t çok çok iyi. Ama hem netflix sorunu hem de performans sorunu yaşarsam pişmanlık kapıda demektir.

bence ne öenmli husus aslında ağırlık ve sar değeri , eğer elinizde ağrı varsa geçmenizi tavsiye etmem , mi9t içinde avrupa romu varsa onu yüklerseniz sanırım netflix sorunu yaşamaya bilirsiniz ancak daha yeni telefon netlik olmaması ondan kaynaklı ,

falid

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Falid
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
4
bence ne öenmli husus aslında ağırlık ve sar değeri , eğer elinizde ağrı varsa geçmenizi tavsiye etmem , mi9t içinde avrupa romu varsa onu yüklerseniz sanırım netflix sorunu yaşamaya bilirsiniz ancak daha yeni telefon netlik olmaması ondan kaynaklı ,
Sar değeri mi 8 ile kıyaslandığında biraz sıkıntı maalesef. Elimde bir ağrı yok. İlginiz için teşekkür ederim. Forumda Netflix için daha net bilgi verebilecek arkadaşlar vardır umarım.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Sar değeri mi 8 ile kıyaslandığında biraz sıkıntı maalesef. Elimde bir ağrı yok. İlginiz için teşekkür ederim. Forumda Netflix için daha net bilgi verebilecek arkadaşlar vardır umarım.

200 gram ciddi bir ağırlık aslında , Avrupa romu olan modelleri tercih etmeniz gerekli netflix gibi uygulamalarda sorun yaşamamak adına

falid

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Falid
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
4
200 gram ciddi bir ağırlık aslında , Avrupa romu olan modelleri tercih etmeniz gerekli netflix gibi uygulamalarda sorun yaşamamak adına
Telefonu daha önce inceleme şansım olmuştu. Evet ağır bir telefon ancak çok da sorun edeceğim bir ağırlığı yoktu.
Xiaomi'nin Tr sitesinde de netflix hd/hdr desteği vardır yazıyor. Forum'dan biri netleştirmezse iş çıkışı teşhir olan bir mağazaya gitmeyi düşünüyorum.

nihaterim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
nihat
Cihazım
RN3-6pro-5Splus
Konular
3
Biri orta sınıf yeni görünümlü biri üst sınıf eski görünümlü telefon. Ben olsam geçmem mi 9T pro alırım.

Captainalp

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Mi note 3
Konular
7
9t de keske kablosuz sarj olsaydi hemen alirdim

falid

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Falid
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
4
Ben de almaktan vazgeçtim arkadaşlar. Konu kapanabilir teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt