Yardım Mi 8'de Videoları Tv'ye Yansıtmada Donma ve Pikselleşme Sorunu

• Konbuyu başlatan Schirip
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 21
  • Görüntüleme 26K

Schirip

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
14
Ekranı tv'ye yansıttıktan sonra video izlerken tv'de donarak gösteriyor. Ancak aynı anda telefond donma olmuyor. Televizyon Samsung 40F6470. Diğer telefonlarda ve tabletlerde bu sorun olmuyor. Bu sorun yalnızca bende mi var acaba? Daha önce bunu deneyimlemiş arkadaşlar deneyimlerini ve önerilerini paylaşırlarsa sevinirim.

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36

Oyla:

gunes59

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güneş
Cihazım
Mi8, mi6
Meslek
Elektronik
Konular
14
Kablosuz ekran ile bağlıyorsunuz di mi. Bu bence veri aktarımı ile alakalı. Yani wifi stabil hızda olmayabilir. Bende de mi 8 beta rom var. 2013 model smart LG TV var. Fiber Vodafone İnternet. Bazen çok güzel olsa da. Bazen iğrenç

Oyla:

Schirip

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
14
Kablosuz ekran ile bağlıyorsunuz di mi. Bu bence veri aktarımı ile alakalı. Yani wifi stabil hızda olmayabilir. Bende de mi 8 beta rom var. 2013 model smart LG TV var. Fiber Vodafone İnternet. Bazen çok güzel olsa da. Bazen iğrenç
Aynı anda diğer cihazları denediğimizde olmayan bir sorun. Ben de aynı şeyi düşündüm ama diğer cihazlarda sorun olmaması bu olasılığı ortadan kaldırıyor sanki.

Oyla:

sterman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Erman
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
4
Hocam bugün yaklaşık 3 saat film izledim ilk 15 dakika dediğiniz gibi ufak takilmalar vardı. Ancak sonrasında normal bir şekilde izleyebildim.

Benimde bir problemim var ekrani yansitiyoruz ancak koseler tam olarak oturmuyor. Özellikle çektiğin oldugu kisim daha kalin bir sekilde siyah ekran olarak yansıyor.
Var mi bu konu ile ilgili bilgisi olan?

Oyla:

Schirip

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mahmut
Cihazım
Mi 8
Konular
14
Hocam bugün yaklaşık 3 saat film izledim ilk 15 dakika dediğiniz gibi ufak takilmalar vardı. Ancak sonrasında normal bir şekilde izleyebildim.

Benimde bir problemim var ekrani yansitiyoruz ancak koseler tam olarak oturmuyor. Özellikle çektiğin oldugu kisim daha kalin bir sekilde siyah ekran olarak yansıyor.
Var mi bu konu ile ilgili bilgisi olan?
18:9 oranla ilgili olabilir mi? TV'ler 16:9. Bildiğimden değil de, mantıken olabilir mi diye düşünüyorum.

Oyla:

Asln0110

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi note3
Konular
11
Ekranı tv'ye yansıttıktan sonra video izlerken tv'de donarak gösteriyor. Ancak aynı anda telefond donma olmuyor. Televizyon Samsung 40F6470. Diğer telefonlarda ve tabletlerde bu sorun olmuyor. Bu sorun yalnızca bende mi var acaba? Daha önce bunu deneyimlemiş arkadaşlar deneyimlerini ve önerilerini paylaşırlarsa sevinirim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bende mi note 3 var lg TV'ye yansıtma yapıyorum ses gelmiyor donuyor sonra ekran stabil değildir diyor

Oyla:

sterman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Erman
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
4
H
18:9 oranla ilgili olabilir mi? TV'ler 16:9. Bildiğimden değil de, mantıken olabilir mi diye düşünüyorum.
Hiç bilgim yok hocam malesef. Bilen biri bizi aydinlatirsa cok memnun olurum.

Oyla:

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
36
Her ne kadar kullandığımız cihazlarda kablosuz ekran özelliği olsa da televizyona görüntü yansıtma sırasında donma yada kopmaların yaşanması normal bir durum ve wifinin çekim kalitesiyle alâkalı.
Kablosuz ekran yansıtma özelliğini kullanmak isteyen arkadaşlara tavsiyem, AnyCast görüntü aktarma kitini kullanmalarıdır. Bu cihaz sayesinde sağlıklı bir görüntü aktarımı yapabilirsiniz. Üstelik 1080p full HD kalitesinde...
Ben bir kaç aydır kullanıyorum ve gayet memnunum.

Oyla:

gunes59

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Güneş
Cihazım
Mi8, mi6
Meslek
Elektronik
Konular
14
Her ne kadar kullandığımız cihazlarda kablosuz ekran özelliği olsa da televizyona görüntü yansıtma sırasında donma yada kopmaların yaşanması normal bir durum ve wifinin çekim kalitesiyle alâkalı.
Kablosuz ekran yansıtma özelliğini kullanmak isteyen arkadaşlara tavsiyem, AnyCast görüntü aktarma kitini kullanmalarıdır. Bu cihaz sayesinde sağlıklı bir görüntü aktarımı yapabilirsiniz. Üstelik 1080p full HD kalitesinde...
Ben bir kaç aydır kullanıyorum ve gayet memnunum.
USB den hdmi kablo mu. Xiaomi lerde mhl yok diye biliyorum. Hangi cihaz ile kullanıyorsunuz. Any cast link var mı

Oyla:
Üst Alt