Yardım Mi 88 EE Çin ROM'undan EU ROM'a geçmeyi tavsiye eder misiniz?

rainyy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rainyy
Cihazım
Mi 8 EE
Konular
1
Merhaba.

1 senden fazladır kullandığım Çin ROM'lu Mi 8 EE var (Mi 11.0.3.0 QEHCNXM). Dilini İngilizceye çevirdim kullanıyorum ancak Çin yazılımlarından gına geldi, bir kısmını da kaldıramıyorum. Mi 8 EE için EU ROM olduğunu gördüm. Mi 11 ve Mi 12 (beta) için mevcut. Ne dersiniz, EU ROM'a geçiş yapayım mı, tavsiye eder misiniz? brick ihtimali var mıdır, nelere dikkat etmem gerekir?

Forumda bu konuda bir çok başlık gördüm, tam olarak ne yapmam gerektiği konusunda da net değilim. Önereceğiniz, denenmiş bir link var mıdır?

Zaman ayırdığınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Mehmet

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Merhaba.

1 senden fazladır kullandığım Çin ROM'lu Mi 8 EE var (Mi 11.0.3.0 QEHCNXM). Dilini İngilizceye çevirdim kullanıyorum ancak Çin yazılımlarından gına geldi, bir kısmını da kaldıramıyorum. Mi 8 EE için EU ROM olduğunu gördüm. Mi 11 ve Mi 12 (beta) için mevcut. Ne dersiniz, EU ROM'a geçiş yapayım mı, tavsiye eder misiniz? brick ihtimali var mıdır, nelere dikkat etmem gerekir?

Forumda bu konuda bir çok başlık gördüm, tam olarak ne yapmam gerektiği konusunda da net değilim. Önereceğiniz, denenmiş bir link var mıdır?

Zaman ayırdığınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Mehmet
Geçebilirsiniz hocam işlemleri doğru yaptığınız taktirde brick riski yoktur endişelenmeyin.forumda hepsinin anlatımı var

Oyla:

rainyy

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Rainyy
Cihazım
Mi 8 EE
Konular
1
Güncelleme:
MIUI 11 EU ROM'a geçiş yaptım. Biraz uğraştırdı, "By Trabzonlu" TWRP'sini kullanınca telefon açılmadı. İnternette biraz araştırdrktan sonra başka bir TWRP bulup onu kurunca düzeldi. Ama değdi, keşke daha önce geçseymişim.

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Güncelleme:
MIUI 11 EU ROM'a geçiş yaptım. Biraz uğraştırdı, "By Trabzonlu" TWRP'sini kullanınca telefon açılmadı. İnternette biraz araştırdrktan sonra başka bir TWRP bulup onu kurunca düzeldi. Ama değdi, keşke daha önce geçseymişim.
Hocam EU rom varken çin romunda beklemek :). Neyse artık keyfini sürün. Yeni Rom ile yeni telefon kullanıyormuş hissi gelmiştir.

Oyla:
Üst Alt