Soru Mi 8 ya da iPhone7 Plus?

Wolfsalih

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Mi 8
Konular
1
Benim telefonumda mi bir anormallik var ozaman ? Kaç saat ekran süresi alıyorsunuz ? Kullandığınız uygulamalar falan nedir
Öncelikle şunu sölim 7 saat ekran süresi alıyorum oyun oynamıyorum günlük telefon konuşmaları ve günde en az 2 saat instagram kullanıyorum watsap 1 saat ama şöyle düşünmemiz lazım sabah Evden çıkıp akşam eve döndüğümüzde minimum %20 şarz varsa yeterli ama akşama kada papçi oynarsak tabiki şarzımız gitmes etrafında yada yakınında aynı cihazı kullanan bir arkadaşla test etmen daha olumlu olur senin için

merttdolu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Xiaomi mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
58
Öncelikle şunu sölim 7 saat ekran süresi alıyorum oyun oynamıyorum günlük telefon konuşmaları ve günde en az 2 saat instagram kullanıyorum watsap 1 saat ama şöyle düşünmemiz lazım sabah Evden çıkıp akşam eve döndüğümüzde minimum %20 şarz varsa yeterli ama akşama kada papçi oynarsak tabiki şarzımız gitmes etrafında yada yakınında aynı cihazı kullanan bir arkadaşla test etmen daha olumlu olur senin için
Herhangi bir oyun oynamıyorum sabah 7.30 da sarıdan çekiyorum 8 saat okul oluyor yol 1 saat falan sürüyor sadece müzik dinliyorum eve geldiğimde sadece müzik dinlediğim halde 70 şarj kalıyor. Durduk yere de çok fazla şarj gidiyor. Instagram 2.30 saat falan giriyorum WhatsApp ta o kadar vardır ama anormal bir durum olduğundan eminim

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
Herhangi bir oyun oynamıyorum sabah 7.30 da sarıdan çekiyorum 8 saat okul oluyor yol 1 saat falan sürüyor sadece müzik dinliyorum eve geldiğimde sadece müzik dinlediğim halde 70 şarj kalıyor. Durduk yere de çok fazla şarj gidiyor. Instagram 2.30 saat falan giriyorum WhatsApp ta o kadar vardır ama anormal bir durum olduğundan eminim
Öncelikle müzik dinlemeyle %70 lere gelmesi fazlasıyla anormal ben çalışıyorm işe giderken serviste ve dönüşte olmak üzere hep müzik dinlerim toplamda 30-45 dk arasını bulur ve %3-4 anca götürür mobil veri hep açıktır hiç kapatmam parlaklık yarıdadır bazen dahada açarım.Whatsapp instagram herşeyi ortalama derecede kullanırım gün içinde ve 1.5 günlük kullanımı rahat görürüm.İnstagram gibi uygulamalarda sürekli izlenen kısa videolarda aşırı şarj tüketimi mevcuttur.

Diğer yandan mi 8 cihazımda global beta son sürüm kullanıyorum devamlıda güncellerim zerre sorunla karşılaşmadım çok şükür , iphone 3g den beri iphone kullanan biriyim herşeyine hakim androide düşman biriydim açıkcası , iphone x den önce mi 8 lite sonrada mi 8 e geçtim ve ilk defs uzun süreli kullanabildiğim android cihaz ve hiç pişman değilim , konu sahibine tavsiyem gözün kapalı alabilirsin , sonrasındada bl kilidini açıp lineageos rom attığında arkana yaslan ve hızın keyfini çıkar.tamamen tarafsız şekilde anlatmaya çalıştım.Hayırlısı olsun.

Muaddib1789

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hdndn
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
9
Öncelikle başlık açan arkadaşa söylüyorum iphone 7 plustqn kat kat daha iyi mi 8 sebepleri öncelikle kamerası ve bataryası ve batarya dolum süresi diğer yönden androidin özgürlüğü ve ekranının genişliği bende iphone 6s plustqn geçtim gelelim bataryası gitmiyor diyen arkadaşa ben 2 gün kullanıyorum mi 8 zi ikinci gün akşam 8 gibi 100 de 15 oluyor hadi diyelim gitmiyor şarz olma süresi efsana bir iphoneye göre ve diğer arkadaş eski kullanıcılardan eski cihazlarına yaptığı güncellemelerdeki sorunlar bundan sonra olucak diye düşünmüyorum ama root konusunda haklı bencede ben yapmadım glabol rom hala iyi, ben tavsiye ederim iphone iphone diye yıllarımı verdim boşmuş türkiyede herkesin elinde bir iphone ama kimse farkında deil hepsi eski iphone ve boş güncellemeler alıp sevinen millete güncelleme alıyorus diye söylenen bir sürü iphone sahibi geç derim mi 8 fiyatına göre candır
Arada noktalama işaretleri kullansan da okurken kör olmasak. Yazından hiç bir şey anlamadım.

Funky55

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğulcan
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Öncelikle müzik dinlemeyle %70 lere gelmesi fazlasıyla anormal ben çalışıyorm işe giderken serviste ve dönüşte olmak üzere hep müzik dinlerim toplamda 30-45 dk arasını bulur ve %3-4 anca götürür mobil veri hep açıktır hiç kapatmam parlaklık yarıdadır bazen dahada açarım.Whatsapp instagram herşeyi ortalama derecede kullanırım gün içinde ve 1.5 günlük kullanımı rahat görürüm.İnstagram gibi uygulamalarda sürekli izlenen kısa videolarda aşırı şarj tüketimi mevcuttur.

Diğer yandan mi 8 cihazımda global beta son sürüm kullanıyorum devamlıda güncellerim zerre sorunla karşılaşmadım çok şükür , iphone 3g den beri iphone kullanan biriyim herşeyine hakim androide düşman biriydim açıkcası , iphone x den önce mi 8 lite sonrada mi 8 e geçtim ve ilk defs uzun süreli kullanabildiğim android cihaz ve hiç pişman değilim , konu sahibine tavsiyem gözün kapalı alabilirsin , sonrasındada bl kilidini açıp lineageos rom attığında arkana yaslan ve hızın keyfini çıkar.tamamen tarafsız şekilde anlatmaya çalıştım.Hayırlısı olsun.

Teşekkürler yorumunuzu dikkate alıcam hocam, telefonu alırsam eğer size danışırım o zaman tekrardan :)

Babalokomka57

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
2
Kamera ve pil açısından mi 8 i tavsiye ederim ben iphone 7den geçtim mi8 e

merttdolu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Xiaomi mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
58

Bugün grafiklere ilk defa baktım ve şaşırdım açıkçası 6.30 saat bile benim için çok çok yüksek bir sayı. Kullandığım uygulamalar bunlar hocam, bir de siz bakın isterseniz. Düşüncelerinizi merak ediyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bugün grafiklere ilk defa baktım ve şaşırdım açıkçası 6.30 saat bile benim için çok çok yüksek bir sayı. Kullandığım uygulamalar bunlar hocam, bir de siz bakın isterseniz. Düşüncelerinizi merak ediyorum.
Ekstra olarak ekliyorum, bugün 2 saat 47 dakika Instagramda dolaşmışim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-04-02-23-48-12-749_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-04-02-23-48-12-749_com.miui.securitycenter.png
    58 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_2019-04-02-23-48-07-078_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-04-02-23-48-07-078_com.miui.securitycenter.png
    182,2 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_2019-04-02-23-48-09-261_com.miui.securitycenter.png
    Screenshot_2019-04-02-23-48-09-261_com.miui.securitycenter.png
    93 KB · Görüntüleme: 10

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ekstra olarak ekliyorum, bugün 2 saat 47 dakika Instagramda dolaşmışim.
Ben bir anormallik göremedim açıkcası hocam uygulama kullanımında en azındandan.Yani instagram ve youtube'un bu kadar şarj yemesi normal ikiside içerik dolu uygulamalar.Onun haricinde bekleme sırasında çok şarj yediğini düşünüyorsanız hard reset denemenizi öneririm çünkü üst üste yüklenen güncellemeler ile sistem dengesizleşebiliyor..

Üst Alt