Yardım Mi 8 Video Ses Sorunu

Restless

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 8
Konular
10
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 10.3.4
Telefon Modeli
Mi 8
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba arkadaşlar,

1 senedir Mi 8 kullanıyorum konserde video kaydedince farkettim. Yüksek sesli videolarda seste problem var. Aşırı cızırtılı ses kaydediyor. Dinlenemez derecede ses bozuk. Eski telefonlarda bile böyle bir problem yaşamıyordum. Araştırdım sanırım tüm xiaomi cihazlarda miui 9'dan beri var olan bir sorunmuş ve yazılımsalmış. Bu sorunu çözebilir miyiz? Çözüm yok ise servise götürsem garanti kapsamında sizce iade hakkımı kullanabilir miyim? Yazılımsal sorunlarda böyle bir hakkım var mı? Lütfen yardım edin telefondan soğudum resmen

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Merhaba arkadaşlar,

1 senedir Mi 8 kullanıyorum konserde video kaydedince farkettim. Yüksek sesli videolarda seste problem var. Aşırı cızırtılı ses kaydediyor. Dinlenemez derecede ses bozuk. Eski telefonlarda bile böyle bir problem yaşamıyordum. Araştırdım sanırım tüm xiaomi cihazlarda miui 9'dan beri var olan bir sorunmuş ve yazılımsalmış. Bu sorunu çözebilir miyiz? Çözüm yok ise servise götürsem garanti kapsamında sizce iade hakkımı kullanabilir miyim? Yazılımsal sorunlarda böyle bir hakkım var mı? Lütfen yardım edin telefondan soğudum resmen
Evet dediğiniz gibi, bende de mi 8 var, bende konser kaydı yapmıştım, arkadaş ortamında videoyu açınca utandım valla, rezil şekilde kayıt etmiş. Yazılımsal sorun ve asla düzelmez, ben şimdiye kadar xiaomi nin yazılımsal hata düzelttiğini görmedim. Senelerdir xiaomi kullanıcısıyım, redmi note 4, redmi note 5, mi mix, mi 8,hepsinde yazılımsal sorunlar vardı ve düzelmedi hiç.

Ben alıştım ama, xiaomi yi böyle seviyorum

Sizde sevmeye çalışın

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Bende hemen hemen hepsinde var diye düşünüyorum. Çoğu modelin ses kaydından şikayet var çünkü. Geçtiğimiz gün video bilgilerini incelediğimde video ses kaydının bit rate değerini 96 kb/s olarak gördüm. Bu aslında çok düşük bir bit oranı. Şöyke örnek vereyim bundan 9-10 yıl önce YouTubeda 360p videoları ses bit oranları 96 kb/s idi. Günümüzde 128, 160,192 kb/s bit oranına sahip mp3 parçalarına bile burun kıvırılırken 1080 olsun 4k olsun tüm video kayıtlarında Xiaomi'nin 96 kb/s bit oranı kullanması hayret verici bir durum. Henüz test etmedim farkı var mı ama gcam video kayıtlarında ses için 192 kb/s bit oranı kullanıyor. Gcam ile bir video kaydı alıp denemek lazım.

Sorun buradanda kaynaklı olabilir, yada kodekler ilede ilgili olabilir.

Oyla:

Restless

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 8
Konular
10
Sizce bu problem çözülemediği için iade hakkım var mı?

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Bunu problem olarak kabul edeceklerini sanmıyorum. Bizde böyle der geçerler. Ama yinede bir yetkili servisi telefon ile arayıp bilgi almakta fayda var.

Oyla:

Zeta

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Yok. Malzeme kalitesi böyle bu cihazların ve F/P diyerek bazı şeylerden vazgeçerek aldınız. Bende götürdüm birebir serviste sordum. Adamlar ucuz etin yahnisi muhabbeti yaptılar.

Oyla:

Restless

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 8
Konular
10
Tekrar merhaba. Bugün farkettim ki 192 kbps olan ses kalitesi 96 Kbps'ye düşürülmüş! Yazılımla sorunu çözeceklerine daha kalitesiz hale getirdiler. Mi 8 kullananlarda aynı problem var mı?

Oyla:
Üst Alt