Soru Mi 8 Telefonum Açılmıyor

• Konbuyu başlatan umuro
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 6
  • Görüntüleme 478

umuro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umuro
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Merhaba Mi 8 telefonuma yurt dışı cihazı olduğu için telefoncudan imei attırdım. Telefona güncelleme gelmiş, güncellemeyi otomatik yüklemeyi denedi sanırım ben gece uyumadan şarja taktım sabah kalktığımda TWRP ekranı açıktı. Sonra telefonu yeniden başlatmak istedim. bir iki sefer kapanıp TWRP ekranına geldi. Kapatıp açsam da Reboot System desem de TWRP ekranı geliyor. Buna yeniden rom atarsam imei gider mi? Bunu nasıl çözebilirim?

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Twrp mevcut olduğu için imei gitmez. Eu rom atabilirsiniz mesela. Öncesinde wipe kısmında önce format data diyip yes diyin, sonra advanced wipe kısmında cache, dalvik, data, system dörtlüsünü seçip bunları da temizleyin. Sonra bilgisayardan indirdiğiniz Eu rom zip dosyasını telefona atın, twrp ekranından install ile bu dosyayı seçip yükleyin. Güncelleme esnasında sistem hata verdi sanırım. Belki biliyorsunuzdur bu adımları zaten, her ihtimale karşı yazayım dedim

Oyla:

umuro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umuro
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Twrp mevcut olduğu için imei gitmez. Eu rom atabilirsiniz mesela. Öncesinde wipe kısmında önce format data diyip yes diyin, sonra advanced wipe kısmında cache, dalvik, data, system dörtlüsünü seçip bunları da temizleyin. Sonra bilgisayardan indirdiğiniz Eu rom zip dosyasını telefona atın, twrp ekranından install ile bu dosyayı seçip yükleyin. Güncelleme esnasında sistem hata verdi sanırım. Belki biliyorsunuzdur bu adımları zaten, her ihtimale karşı yazayım dedim

Dedikleriniz yaptım ancak telefon mi yazısı gelince kapanıyor ve yeniden açılıyor. Bu durum sürekli devam ediyor. Fastboot ile temiz kurulum yapsam imei gider mi, bir bilginiz var mı?

Oyla:

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Dedikleriniz yaptım ancak telefon mi yazısı gelince kapanıyor ve yeniden açılıyor. Bu durum sürekli devam ediyor. Fastboot ile temiz kurulum yapmsam imei gider mi? Bir bilginiz var mı?
Fastboot modunda miflash ile stok roma dönseniz imei gider mi bilmiyorum. Gitme ihtimali var, ben bugün mi8 se ile denedim imeiler gitmedi. Denemenizde fayda var, en fazla telefoncuya gider o aynı imeileri cüzi bir ücretle tekrar attırırsınız. Karar sizin biraz da. Bu arada miui 11 mi yüklüydü?

Oyla:

umuro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umuro
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Fastboot modunda miflash ile stok roma dönseniz imei gider mi bilmiyorum. Gitme ihtimali var, ben bugün mi8 se ile denedim imeiler gitmedi. Denemenizde fayda var, en fazla telefoncuya gider o aynı imeileri cüzi bir ücretle tekrar attırırsınız. Karar sizin biraz da. Bu arada miui 11 mi yüklüydü?
Fastboot ile kurulum yaptıktan sonra eğer imei giderse EFS yedeği almıştım onu geri yüklersem imei geri gelir mi?

Oyla:

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Fastboot ile kurulum yaptıktan sonra eğer imei giderse EFS yedeği almıştım onu geri yüklersem imei geri gelir mi?
Evet, onu geri yüklersiniz imei işi hallolur, şu anda fastboot modunda miflash ile stok roma dönmekten başka çare görünmüyor gibi

Oyla:

umuro

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umuro
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Evet, onu geri yüklersiniz imei işi hallolur, şu anda fastboot modunda miflash ile stok roma dönmekten başka çare görünmüyor gibi
Miflash ile orjinal roma döndürdüm. İmei de bir değişim olmadı şimdilik bir sıkıntı yok. Teşekkürler

Oyla:
Üst Alt