Yardım Mi 8 SE Pikselleşme sorunu

Furkanbas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
4
Merhaba arkadaşlar mi 8 se kullanıyorum mesela karanlık sahnelerde siyah kısımlar piksel piksel gözüküyor bu sorun sizde de var mı ?
Mesela aşağıya bir resim ekledim bu resmi yukarı aşağı yaptığımda(yani instagramda surf yapar gibi) siyah kısımlar hareket ediyor bu sorun sizde de var mı deneyebilir misiniz?
Not: Resmi bilerek kalitesiz koydum ki kolay belli olsun
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
Merhaba arkadaşlar mi 8 se kullanıyorum mesela karanlık sahnelerde siyah kısımlar piksel piksel gözüküyor bu sorun sizde de var mı ?
Mesela aşağıya bir resim ekledim bu resmi yukarı aşağı yaptığımda(yani instagramda surf yapar gibi) siyah kısımlar hareket ediyor bu sorun sizde de var mı deneyebilir misiniz?
Not: Resmi bilerek kalitesiz koydum ki kolay belli olsun
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bu herkeste mevcuttur ekran amoled olduğu için geçiş tepkime süresi Bir kaç saniye gecikmeli olur

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
İlk başta ben de telefonda mı bir şey var diye düşünüyorum. Amoled ekranda siyah renklerde ekran pikselleri kendini kapatıyor tamamen. Uyuyup uyanma süresi var milisaniyelik. O da görüntüde titreme veya fps düşüyor gibi bir his veriyor. Dikkat ederseniz sadece siyah renklerin yoğun olduğu yerde görürsünüz bunu.

Oyla:

Furkanbas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
4
Çok saçma birşey ya full parlaklık olunca problem olmuyor ama general mobile de alıştım kısık parlaklığa bunda da aynı şekil yapmak istediğimde böyle bir sorunla karşılaştım neyse ki genel bir şeymiş

Oyla:

mkyb

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
xiaomi
Konular
14
Oled ekranlar ekran parlaklığı kısılınca ekranı hızlı hızlı açıp kapatarak ekran ışığı kısıkmış izlenimi verir. Bunu eski tüplü televizyonların tarama yapmasına benzetebiliriz.

Örnek :
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

tupcuremzi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Bir sıkıntı yok hocam merak etmeyin, S7 kullanıyorum şu anda aynı şey bende de oluyor. AMOLED panellerin özelliği gibi bir şey yukarıda arkadaşlar da belirtmiş zaten daha ayrıntılı.

Oyla:
Üst Alt