Rehber Mi 8 Se Miui Tüm Sürümlerin Rom Testleri (neredeyse)

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Merhaba ,

Öncelikle test ettiğim romlar ve genel bakış ve yorum ,

Pil konusunda and. 8.1 daha iyi olduğunu düşünerek ilk and. 8.1 olan versiyonları test ettim ,
Daha sonra and. 9.0 stabil
En Son Android 9 beta romları ,

------------------------------------------------------------
Miui 9 Android 8.1 - chine V9.5.11.0.OEBCNFA

miui 10 da bulamadığım pil performansını denemek ve fastboot sorunundan dönmek için test etmek istedim ,

Türkçe yok İngilizce ve Çin harflerinden oluşan diller mevcut ,
Google Play yok , 20 yakın Çin programları mevcut 15 dakika kaldırmakla geçmekte,,

Pil performansı iyi olmasına karşın miui 9 bu telefonda baştan sağma yapılmış o kadar belli oluyor ki güncelle beni diye göze batmakta , mi 5 de kullandığım miui 9 ile hiç bir alakası bulunmuyor buna ilk üzüldüm , bu sebeple çok fazla deneyemedim ve 4 saat dayana bildim ,

Büyük hayal kırıklığı oldu bana

Yüklerken mi flash ile yüklenmesi gerekli fastboot modun da clear all ( clear all and lock seçmeyin kesinlikle ) seçili olarak geçiş yapılması gereklidir.
Costum roma geçmek için ise , Reiwa Tooldan 1102 twrp kurup geçe bilirsiniz , Format data yapılmalıdır ve çıkan uyarıya yes yazdıktan sonra tüm sistem silinecektir.Daha sonra wipe ve restart recovery yaptık dan sonra istediğiniz roma geçe bilirsiniz ,

Fastboot sorunundan bu şekilde de kurtula bilirsiniz ,

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mi-Room MIUI V10.0.1.0.OEBCNFH Android 8.1.0

Pil olarak ortalamanın üstünde bir performans mevcut , ancak
Bildirimler göstermede ki sorunlar eu ile aynı ve mod bulunmamakta ,
çift tık da and 8.1 de olmadığından bir kaç bildirim yamasını denedik den sonra ve çalışmadığından çok uzun kullanamadan es geçmek zorunda kaldım ,

pil iyi ancak yeni özelliklerin çoğu yok ,

--------------------------------------------------------------------------------------------
Mi room 10.0.1.0 dan ders alarak bildirim sorunu olmayan and. 8.1 aradım.

Eu 10.2.1.0 android 8.1.0 ek mi globe bildirim yaması ,

Pil performansı and 9 göre daha iyi ancak mi-room da alıştığım büyük simge sığdırma malesef yok , bu sebeple simgeler büyük büyük görünmekte bu beni rahatsız etti ,
and 8 de çift tıklamada yok ,
En dikkat ettiğim and.9 daki gibi hızlıca şarj olmuyor daha yavaş şarj olup daha yavaş bitiyor gibi geldi bana özellikle telefonu kullanmadığınız sürece çok fazla bir pil tüketimi olmamak da , ama oyun v.s oynuyor elde telefon sosyal medya varsa çok da pil de bir farkı bulunmuyor,

And 9 da yapıla bilen her şey sorunsuz çalışıyor , quic app hatası veriyor sadece onu da uygulamayı günceller seniz sorun olmamaktadır.
And 8 den kaynaklı ses de dandiklik mevcut aynı kulaklık aynı player ile kalite de ciddi düşüş mevcut , Müzik dinleyenler özellikle Deep House , tekno gibi bas tiz olanlar uzak dursun kulak ağrısı yapmak da uzun süre kullanımda ,

Ve Artık pil için Andorid 8.1 sevdam bitecek gibi ,

Mi-Room 10.3.1.0

Sanırım mi 8 se için en idael rom ,

Tüm özellikler aktif ve pil konusunda en iyi rom ,

Kalıcı sorunsuz rom arayanlar bu romu tercih ede bilirler , pil konusunda and. 9 da tüm costum romlar arasından en iyisi bu romdur.

Android 9 geçecekseniz stabil de mi-room 10.3.1.0 kurmanızı öneririm.

-----------------------------------------------------------
Android 9 ile eu zaten hiç kullanmadım, mi8 se de pil ve bildirim sorunu çift tıklama v.s olmadığından

Mi-Globe de eu bazlı sadece modlu hali olduğundan ek olarak yazmadım , ama eu kuracağınıza mi-globe kurun aynı zaten bildirim sorunu bulunmuyor.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Costum Beta Romlar ,

Beta romları bilerek tek seferde yazıyorum aralarında ciddi bir fark yok malesef hafta da bir çıktığından sadece uyarlama yapılıyor içinde ayrıca bir şey yok pek ,

Bir aydır 9.8.x bütün romları neredeyse denedim mi-room - eu - mi-globe , 9.9.x den sonrası da artık miui 11 olarak devam edecektir.

Mi globe ve mi room da bildirim sorunu yok özellikle pil için kullanacaksanız 9.8.8 yada 9.8.9 deneye bilirsiniz ,

Genel olarak kullandığınız için elde edeceğiniz Uygulamalar üzerinden hızlı mesaj (basılı tutulduğunda )
Detaylı pil kullanımı
Günlük ekran zamanı
Daha çok her zaman açık efekti
Yeni kasa bölümü

Bunun dışında su gibi giden şarj da sizleri bekliyor olacaktır. Normalde gündüzleri ben şarj telefonumu etmem ancak betada günde 2 kere şarj etmek zorunda kalıyordum,

------------------------------------------------------------------------------------

Çin Beta romlar ,

9.22 / 9.3.3 çin beta ile kullanıyorum

Testler devam etmekte ,

Genel olarak İngilizce kullanım da sorun yaşamıyorsanız normal rom gibi çalışmak da fast boot ile modem dosyası flashlandık dan sonra sorunsuz kullanım sağlanıyor , Orijinal şu an pil de gayet iyi betaya oranla beğendim stabil dahada iyidir eminim ,

Kullanacak arkadaşlar varsa yardımcı ola bilirim ,

Çift tıklama sanırım yok tek eksi gördüğüm yani ama eu dada olmadığından aynı gidiliyor muhtemelen ,

ek olarak costum betalar da olmayan

mi ai / kids space /media center / car mode / Game Turbo / ultra tasarruf modu mevcut,

bildirim sorunu da bulunmuyor , saatin yanında göstermeye devam etmek de ,

Çİn beta 9.9.3 test bitirmiş bulunuyorum Batarya olarak en iyisi şu aşamada çin romu ancak fazladan yer kaplamakda ve yer yer çin uygulamları bildirimleri çıkmaktadır,

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Android 10 miui 11

Bu romu çıktığından beri denedim ancak sırası ile sorunları mevcut ,

Portre modu yeşil ekran sorunu mevcut ,
Uygulama uyumsuzlukları mevcut
Video oynatmada takılmalar donmalar yapmakda
Şebeke sorunu hala devam etmekde ,

Genel görünümdede ciddi hiç bir artısı yok şu aşamada ,

Ancak normal kullanıcı için kullanıma uygun değil , hem geçişde hemde geri dönmek istediğinizde sıkıntı yaşamanız olası ,

şimdilik çok tecrübeli değil iseniz uzak durmanız gerekli ,

-----------------------------------------------------------------------------------
En iyi costum room : mi room stabil
En iyi beta Rom : çin beta ,

Merak edilen bir şey olursa sorarsanız romlar ile ilgili cevap vere bilirim ,

Son düzenleme:

samituran59

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sami Turan
Cihazım
xıaomi mi8 se
Meslek
Tekniker
Konular
1
Mi 8se için yeni sürüm var mı.

samituran59

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sami Turan
Cihazım
xıaomi mi8 se
Meslek
Tekniker
Konular
1
link verebilirmisiniz..

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24

samituran59

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Sami Turan
Cihazım
xıaomi mi8 se
Meslek
Tekniker
Konular
1

OyunClash

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Oyun Clash
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
15
Herkese merhaba. Ben rom değiştirmek istiyorum. Şu an telefonda MIUI EU 10.2.3.0 Android 9 yüklü. Sizce hangi roma geçeyim?

HyrllhDgn

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hayrullah
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Elek Elek Mühendis
Konular