MIUI 12 Mi 8 SE Masik™ P Android 10 MIUI 12

bahadirxdzgn01

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
38
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Cihazınızın Bootloader Kilidi açık,TWRP Recovery yüklü olmalıdır...
SİSTEM
Ürün yazılımının tam yerelleştirilmesi, uygulamaların, grafik katmanlarının, bileşenlerin ve bileşenlerin Rusça'ya yüksek kaliteli çevirisi (32 sistem dili)
Standart olanın yerine yerleşik global Hi-Fi ses motoru Masik Pulse 4.0, daha iyi ses işleme için kodeklerin yerini aldı
Çin uygulamaları, anonim istatistikler, analiz hizmetleri ve bunların bağımlılıklarını toplamak ve göndermek için hizmetler kaldırıldı
Grafik katmanlarının artan renk doygunluğu, görüntü kompozisyonunda daha zıt renkler (HDR 10)
Sistemin optimizasyonu, arayüzün daha iyi performansı ve yanıt vermesi için ayarlanmış parametreler
Orijinal medya içeriği yazarın (uygulama kaynakları, ses içeriği, görsel içerik) ile değiştirilir.
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için tüm sistem uygulamalarında maksimum yazı tipi optimizasyonu
Önemli İnternet kaynaklarını etkilemeyen doğru reklam engelleme kullanılır
Otomatik güncellemelere sahip yerleşik minimum Google hizmetleri seti
Kulaklık ses seviyesi ve kulaklık ses seviyesi için maksimum eşik artırıldı
Kavisli ekranlı cihazlar (yan ışık) için EDGE (Infinity) duvar kağıdı eklendi
Görev yöneticisi uygulaması önizlemeleri ve açılır menü pencereleri için yuvarlatılmış köşeler
Tüm sistem uygulamaları için kaldırılan reklam kaynakları ve önerilen sayfalar
Genişletilmiş simge paketi eklendi (desteklenen uygulama sayısı: 5650)"Sesi Kısma + Güç" tuşlarına basarak anında ekran görüntüsü oluşturma
"Karanlık Mod" ile çalışmak üzere optimize edilmiş Masik Malzeme tasarımı
"Masik Material" tarzında değiştirilmiş sistem arayüzü
APN erişim noktalarının otomatik ayarlarının tabanı güncellendi
İmza ve uygulamaların bütünlüğünün devre dışı bırakılması
2,4 ve 5 GHz'de doğru Wi-Fi çalışması
Azaltılmış minimum ekran parlaklık eşiği
Yeni ifadeler eklendi iOS Emoji 13.1AAC ve AptX HD codec bileşenleri eklendi
Güncellenen saat dilimi veritabanı

BİLDİRİM PANELİ
Ekranda kesik olmayan cihazlar için durum çubuğu stilini seçme yeteneği eklendi (stiller: MIUI, iOS, AOSP)
Bildirim panelinde sistem simgelerinin görüntülenmesini devre dışı bırakma özelliği eklendi (bazı cihazlar için)
Durum çubuğunda görüntülenen bildirim simgelerinin sayısını ayarlama yeteneği eklendi (1'den 10'a kadar)
Kilit ekranında bildirimleri açma / kapama özelliği eklendi (tüm bildirimleri göster)
Nadiren kullanılan bildirimleri otomatik olarak "Önemsiz" kategorisinde gruplama işlevi güncellendi
Bildirim panelinde "İnternet" anahtarını basılı tuttuğunuzda, ağ türünü seçmek için ayarları çağırır
Kontrol merkezindeki bilgi widget'larını "El Feneri" widget'ına değiştirme yeteneği eklendi
En üstteki (listede ilk) bildirimi etkinleştirme / devre dışı bırakma özelliği eklendi.
Kilit ekranında bildirim paneline erişimi etkinleştirme / devre dışı bırakma özelliği eklendiKontrol merkezi simgeleri için yeni bir stil eklendi (aralarından seçim yapabileceğiniz 2 stil)İki SIM kart için dikey ağ simgesini etkinleştirme / devre dışı bırakma özelliği eklendi
Kontrol merkezini ve bildirimleri başlatmak için hareketleri değiştirme yeteneği eklendiBildirim panelinin arka plan bulanıklığının (bulanıklık) derecesi değiştirildi (bazı cihazlar için)
Pil gösterge stilini ve şarj görüntüleme stilini değiştirme yeteneği eklendi
Bildirim panelinin stilini değiştirme yeteneği eklendi (bazı cihazlar için)Bildirim simgelerinin görüntülenmesini devre dışı bırakma yeteneği eklendi
Bildirim panelindeki parlaklık çubuğunun dolgusu ve kalınlığı değiştirildiSistem bildirimlerini devre dışı bırakma özelliği eklendi
Bildirim yazı tiplerinin sabit görüntüsü

AYARLAR
"Cihaz hakkında" bölümünün yeni görünümü, ayar öğelerinin kategorilerini değiştirdi, ayarlar menüsünü yeniden düzenledi
Uygulama penceresinde başlığın stilini değiştirme yeteneği eklendi (dinamik / küçültülmüş / büyütülmüş)
Korumalı uygulamalarda ekran görüntüsü alma özelliği eklendi (daha önce bu seçeneğe sahip olmayan cihazlar için)Sistem uygulamaları için, kaydırma sırasında listenin sonuna ulaşıldığında bir sıçrama animasyon efekti eklendi
Masaüstüne ve kilit ekranına çift dokunarak kilitleme / kilit açma özelliği eklendi
"Geliştiriciler İçin" ayarlarına genişletilmiş güç menüsünü etkinleştirme / devre dışı bırakma yeteneği eklendi
Ses tuşlarını basılı tutarak parça değiştirme özelliği eklendi (bazı cihazlar için)
Google Asistan çağrı hareketi eklendi (tam ekran kontrol ayarlarında etkinleştirildi)
Parmak iziyle kilidi açarken titreşimi etkinleştirme / devre dışı bırakma yeteneği eklendi
Üçüncü taraf uygulamalarda animasyon ve enterpolasyon stilini değiştirme yeteneği eklendi
Tek renkli modu etkinleştirme / devre dışı bırakma özelliği eklendi (bazı cihazlar için)
Dokunsal geri bildirimin stili ve gücü değiştirildi (Ayarlar - Ses ve titreşim - Titreşim geri bildirimi)
"Her Zaman Ekranda" ek stiller eklendi (AOD destekli cihazlar için)
Parmak izi tarayıcısı ile uyandırmayı etkinleştirme / devre dışı bırakma özelliği eklendiBir pil şarj animasyonu stili seçme yeteneği eklendi (3 stil arasından seçim yapın)
Desteklemeyen cihazlar için "Kenarlıksız Ekran" seçeneği eklendi
Şarj etme ve bağlantı kesme sesini etkinleştirme / devre dışı bırakma özelliği eklendi
"Geliştiriciler İçin" menüsüne uzatılmış animasyon süresi zamanlayıcıları eklendi
Dokunmatik ekran için yanlış alarm bölgesini özelleştirme yeteneği eklendi"Sessiz" modundan çıkmak için sesi etkinleştirme / devre dışı bırakma özelliği eklendi
Ses seviyesi tuşlarının eylemini yeniden atama yeteneği eklendi
Ekran ayarlarına yazı tipi stilini değiştirme yeteneği eklendiSistem uygulamalarını devre dışı bırakma (dondurma) yeteneği eklendi
"Geliştiriciler İçin" ayarlarına ek seçenekler eklendiDüşük pilin sesini etkinleştirme / devre dışı bırakma yeteneği eklendi
Şarj tamamlanma sesini etkinleştirme / devre dışı bırakma özelliği eklendi
Ekran yoğunluğunu gerçek zamanlı olarak değiştirme yeteneği eklendi
Dosyaları silme sesini etkinleştirme / devre dışı bırakma özelliği eklendi
Ek ayar öğelerine simgeler eklendi
"Hoparlörü temizle" işlevi eklendi
A-GPS ayarları eklendi
MASAÜSTÜ
Masaüstünde simgelerin imzasını görüntüleme stilini seçme yeteneği eklendi (1 satır, 2 satır, sürünen çizgi)
Sol masaüstü sayfasının atamasını değiştirme yeteneği eklendi (Asistan / Google Feed / Devre Dışı Bırak)Masaüstü için hareketlerin özelleştirilmesi eklendi (iki kez dokunun ve yukarı kaydırın)
Masaüstünde simge başlıklarını etkinleştirme / devre dışı bırakma özelliği eklendi
Açık bir klasörün arka planının bulanıklığını etkinleştirme ve ayarlama yeteneği eklendiDockbar alanında arama çubuğunu etkinleştirme / devre dışı bırakma yeteneği eklendi
Dockbar alanında arama çubuğunu etkinleştirme / devre dışı bırakma yeteneği eklendi
Açık bir klasörde bulanık arka planı etkinleştirme / devre dışı bırakma yeteneği eklendi
İki satırda etiket imzasını etkinleştirme / devre dışı bırakma özelliği eklendi
Genişletilmiş simge ızgaralarını seçme yeteneği eklendi
Masaüstünden uygulama kısayollarını gizleme yeteneği eklendi
Arama kaynağını değiştirme yeteneği eklendi (MIUI / Google)
Masaüstündeki çizim simgelerinin kalitesi iyileştirildi
Yeni saat ve hava durumu widget'ları eklendi
Mi asistanının tam yerelleştirilmesi
KİŞİLER VE TELEFON
Çağrı durumunu görüntülemek için çağrı listesine ok simgeleri eklendi (cevapsız, reddedildi, engellendi, gelen, giden)
Çağrı durumunu görüntülemek için çağrı listesine ok simgeleri eklendi (cevapsız, reddedildi, engellendi, gelen, giden)
Çağrı penceresinin stilini seçme özelliği eklendi ("Standart MIUI" ve "Tek satırdaki düğmeler")
Bağlantı kesildikten, gelen ve giden aramalardan sonra cihazın davranışını özelleştirme yeteneği eklendi
Abonelerin coğrafi konumunu belirlemek için bölgesel parametreler eklendi, telefon kodlarının tabanı güncellendiGelen çağrı penceresinin stilini değiştirme yeteneği eklendi (tam ekran / açılır pencere olarak)
Pencere arayüzünü gerçek zamanlı olarak değiştirme yeteneği eklendi (Android 9.0 tabanlı cihazlar için)
Arama yaparken arayanın fotoğrafının tam ekranda görüntülenmesini etkinleştirme / devre dışı bırakma özelliği eklendi
Bir telefon görüşmesi yaparken ekran arka ışığının maksimum parlaklığını açma yeteneği eklendiKontrol merkezinden arama yapabilme özelliği ile genişletilmiş mobil ağ türü seçimi eklendi
Hattan kaydedilen çağrılara atanacak dosya adının doğru görüntülenmesi
Çağrı penceresinin arayüzünü değiştirdi (büyütülmüş abone avatarı, değiştirilen metin girintileri)
Kişilerin kara listesini Mi hesabıyla senkronize etme yeteneği eklendi
Hattan telefon görüşmelerini kaydetme kalitesi 192 kb / s'ye kadar iyileştirildiTelefon numaralarının coğrafi konumunun yerleşik gelişmiş tespiti
Çağrılar sırasında optimize edilmiş flaş yanıp sönme frekansı"Konferans görüşmesi" ve "Antispam" seçenekleri eklendi
Akıllı kişi gruplaması eklendi
T9 ile kişiler için geliştirilmiş arama algoritması
Kişilerin tam ada göre sıralanması düzeltildi

KİLİT EKRANI
Saat widget'ının dikey stilini etkinleştirme yeteneği eklendi
Yeni parmak izi animasyonu stilleri eklendi (bazı cihazlar için)
Desteklemeyen cihazlar için Face ID seçeneği eklendi
Çift dokunuşla ekranı kilitleme özelliği eklendi
Popüler uygulamaların hızlı başlatma menüsünü değiştirdi
"Her Zaman Ekranda" widget stilleri değiştirildi
Cihaz kilitliyken yumuşak arka plan ışığı
TARAYICI
Tam tarayıcı yerelleştirmesi
Youtube, Google Play, Wikipedia'da sorgu girerken hızlı arama yapma özelliği eklendi
Başlıca arama motorları eklendi: Google, Yandex, Yahoo, Bing, Baidu
Devre dışı bırakılan reklamlar ve kaldırılan Çince ana sayfa bağlantıları
Tarayıcıdaki giriş alanına imleç kontrolü eklendi
Otomatik uygulama güncellemeleri devre dışı bırakıldı

EMNİYET
Görev otomasyonu için destek eklendi
Kullanışlı izin yönetimi: Tüm uygulama izinleri tek bir yerde bulunur
Uygulamanın ana ekranı iyileştirildi, kullanılmayan Çince fonksiyonlar kaldırıldı
Üçüncü taraf uygulamalarını masaüstüne gizleme yeteneği eklendi
"Güvenlik" uygulamasındaki "Pil" bölümü güncellendiGörev otomasyonu için destek eklendi
Pil gücü tasarrufunu en üst düzeye çıkarmak için seçenek eklendi

BACKAP
İCloud'dan kişileri ve mesajları içe aktarma özelliği eklendi
Herhangi bir üçüncü taraf uygulaması için bir yedekleme oluşturma ve geri yükleme yeteneği eklendi
USB yedeklemeleri oluşturma ve geri yükleme yeteneği eklendi

KAMERA
Bazı cihazlar için etkinleştirilen ek çekim modları
"Kamera" uygulaması için JPEG işleme kalitesi değiştirildi ("Düşük" -% 90, "Orta" -% 95, "Yüksek" -% 100)
Yeni çekim modları eklendi: akıllı, portre, gece, canlı HDR (bazı cihazlar için)
Desteklemeyen cihazlar için manuel çekim modunun tam kontrolü eklendi
Ekran kilitliyken çekim yapma seçeneği eklendi (bazı cihazlar için)
Film çekerken iyileştirilmiş ses kayıt kalitesi (bazı cihazlar için)
Çekim sırasında gürültüyü ortadan kaldırma seçeneği eklendi (bazı cihazlar için)
Anlık görüntülerin kodunu çözerken ve kaydederken JPEG sıkıştırması devre dışı bırakıldı
Arttırılmış video kayıt bit hızı (bazı cihazlar için)
PUSULA
Basınç "mm Hg" değiştirildi. "hPa" yerine

KONULAR
Üçüncü taraf kaynaklardan herhangi bir tema ve yazı tipi uygulama yeteneği eklendi
Önizlemeli yerleşik 5 maskeleme simgesi stili
Önizlemeli yerleşik 9 sistem yazı tipi stili
Zil seslerini ve yazı tiplerini indirme yeteneği eklendi
Yerel temalar ruslaştırıldı
ORKESTRA ŞEFİ
Ana sayfada popüler klasörleri tanımlamak için yerel taban eklendi
Başlangıç sekmesi kategori bölümü olarak değiştirildi
HAVA
Gün doğumu ve gün batımı grafiklerinin görüntülenmesi etkinleştirildi
Basınç "mm Hg" değiştirildi. "hPa" yerine

RESİM GALERİSİ
Kolaj ve poster oluşturma desteği etkinleştirildi
Klip oluşturma desteği etkinleştirildi
Fotoğraf düzenleyiciye çıkartmalar için destek eklendi
Ekran görüntüleri ve ekran kayıtları klasörü Resimler'e taşındı
MÜZİK
ARCloud müzik tanıma hizmeti eklendi
Önceki parçaya geçmek için bir düğme eklendi
Güvenli hacim eşiğinin aşılmasıyla ilgili devre dışı bırakılmış bildirim
Çince çevrimiçi içerik ve çevrimiçi sayfalar kaldırıldı
Çin bölgesi için kaldırılan özellikler

VİDEO
Video oynatıcının Çince versiyonu küresel bir versiyonla değiştirildi
"Video" için DiviX codec bileşenleri eklendi (global yerine çok yönlü MIUI video oynatıcı)
AC3 ses formatı codec bileşeni eklendi
GLOBAL ARAMA
Tam orijinal MIUI arama motoru eklendi
Çevrimiçi içerik, SMS mesajları, ayarlar, masaüstü uygulamaları ve daha fazlasını arama yeteneği

İNDİRİLENLER
Kaldırılan öneriler ve Çin hizmetleri
Xunlei hızlanmasının doğru çalışması

SAAT
Alarmda hava durumunu görüntülemek için destek eklendi

Güncellendi: 30 Ağustos 2020
Sistem: MIUI 12, Android 10

- Güncellenen uygulamalar: "Kamera", "Galeri", "Masaüstü", "Mesajlar", "Kontrol Merkezi", "Hesap Makinesi", "Sağlık", "Widget Şeridi", "Güvenlik"
- Abonelerin coğrafi konumunu belirlemek için bölgesel parametreler eklendi + genişletilmiş telefon kodları veritabanı
- Güncellenmiş medya içeriği (duvar kağıtları, açılış animasyonu, sesler)
- Güncellenen widget'lar + yenileri eklendi
- Bazı sistem uygulamalarında azaltılmış yazı tipi boyutu
- "Kamera" uygulamasına "Uzun pozlama" seçeneği
eklendi - Çağrı penceresini değiştirmek için ek seçenekler eklendi daha önce seçeneklerin eksik olduğu cihazlar
- Masaüstü kısayollarının boyutu ve açık klasörlerdeki kısayollar arasındaki girintiler düzeltildi
- Bazı Google uygulamalarının çalışması düzeltildi, Google hizmetlerine MIUI işlevlerine erişim için atanan izinler
- Güncellenen ses motoru Masik Pulse 4.0
- Bazı sistem uygulamaları için güncellenmiş çeviri (Rusça, Ukraynaca, Belarusça, Türkçe)
- Cihazın kilidini parmak iziyle açarken sabit titreşim geri bildirimi
- Kullanılan donanım sistem uygulamaları için hızlandırma
- Daha iyi performans için sistemin optimizasyonu
- Engellenecek istenmeyen sitelerin genişletilmiş listesi
- Güncellenmiş APN ve SPN parametreleri
- Çok daha fazlası

KURULUM

1-)Öncelikle bilgisayarınızda adb fastboot yani telefonunuzun driverleri yüklü mü diye kontrol edin ardından cihazın geliştirici seçeneklerinden usb ayıklamayı açın. Fastboot moduna geçin ve twrp moduna alın telefonu. ( android sürümünüz kaç ise ona uyumlu twrp bulun. )
2-)Farklı bir ROM'dan geçişlerde gerekli dosyalarınızın yedeğini alıp "FORMAT DATA" yapın.
3-) Daha sonra ROM dosyasını yükleyin. Wipe/Cache Dalvik yapın.
4-) Geri gidip modem dosyasını flashlayin ardından yükleyin wipe cache dalvik diyip reboot system yapın.
5-) İlk kurulumda kontrol merkezi kapalı geliyor açmak için Ayarlar, ekran, Kontrol merkezi, Yeni Kontrol merkezini kullan seçeneğini kapatıp açın düzelir.

Çalışcan GCAM Son sürüm.

Güncelleme:
not: önermiyorum önerim sıfır kurulum yapılması.

Masik X 16.0 ROM kullanıcıları Dalvik/Art, Cache ve System bölümlerini silerek (wipe) yükleme işlemini yapabilirler. Data ve internal storage bölümlerini silmediğiniz sürece veri kaybı yaşamazsınız.

NOT: Cihaz fastboot'a düşerse bu işlemi yapmalısınız.
Rehber - TWRP'den Rom Yükleme/Wipe'dan Sonra Fastboot'a Düşerseniz TWRP Açılmassa Çözümü Burada

İNDİRME BAĞLANTILARI

Mi 8 SE Sirius

Modem Dosyası:

Kaynak:

BİR ÖNCEKİ SÜRÜM (MASİK P'De (23 HAZİRAN) ) ALDIĞIM EKRAN SÜRESİ, kullanıma göre değişebilir.

Bluetooth ve Wi-Fi açık kullandım sürekli. Magisk yüklü değil herhangi bir modül yok.

NOT: Yapılan işlemlerde oluşabilecek herhangi bir problemde sorumluluk size aittir.Ben veya Miui Türkiye asla sorumlu tutulamaz.

Son düzenleme:

Veyis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veyis
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
CNC Makine
Konular
26
Masik x genelde güzel rom yapıyor şimdi gördüm akşam geçer deneyimlerimi aktarırım mi room iyice bozdu cihazı yeniden başlattığım anda twrp ye atıyor herşeyi silince yeniden açılıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi room 11.0.3.1 de bu sorun var.

teyubesk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Redmi Note10Pro
Meslek
Tekniker
Konular
6

dreko2000

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dreko
Cihazım
Mi 5x
Konular
21
Twrp ile 4wipe yapıp kurdum. Ayarlara gelip lokal yedekten geri yükleyim dedim, ayarlar durdu hatası verdi. Şifreyi kapatayım dedim yine ayarlar durdu. Problem ne olabilir? Stabil roma dönmek istediğimde de aynı şey olmuştu

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cashflow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
P40Lite-Mi 9 SE
Meslek
Resepsiyonist
Konular
3
Sürüm 13.1 hocam. Yanlış anlaşılmasın

Twrp ile 4wipe yapıp kurdum. Ayarlara gelip lokal yedekten geri yükleyim dedim, ayarlar durdu hatası verdi. Şifreyi kapatayım dedim yine ayarlar durdu. Problem ne olabilir? Stabil roma dönmek istediğimde de aynı şey olmuştu

Format data yapmadan kurunca böyle tuhaf hatalar çıkıyor. Temiz kurulum en iyisi hocam

dreko2000

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dreko
Cihazım
Mi 5x
Konular
21
Sürüm 13.1 hocam. Yanlış anlaşılmasın

Format data yapmadan kurunca böyle tuhaf hatalar çıkıyor. Temiz kurulum en iyisi hocam
Format data diyince telefondaki foto, müzik vs herşey silinecek, emin misiniz diyor. Tlf daki fotolar, müzik falan gidiyor mu?

cashflow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
P40Lite-Mi 9 SE
Meslek
Resepsiyonist
Konular
3
Format data diyince telefondaki foto, müzik vs herşey silinecek, emin misiniz diyor. Tlf daki fotolar, müzik falan gidiyor mu?

Evet herşey siliniyor

bahadirxdzgn01

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi 8 Se
Konular
38
En önemli konu şarj süresi ne kadar gidiyor hocam. Miroom ve eu rom miui12ye kıyasla?

Şebeke kopma gibi sorunları varmı?
Ekran süresi yaklaşık 6 saat falan aldım Bluetooth ve wifi sürekli açık şekilde kullanım da ve aktif kullandım telefonu, bekleme süresini hatırlamıyorum. Rom oldukça akıcı hiç donma kasma yaşamadım. Eu rom hiç kullanmadım pek düşünmüyorum kullanmayı, mi room MIUI 11 Android 10 Dan geçtim bu rom a onda da 7 saat falan ekran süresi alıyordum. Ama donma vardı biraz o da akıllı ağ modundandi sanırım. Masik X 8.3, 9.4 sürümleri de kullandım her zaman tercihim masik X oldu diğer romlara göre daha akıcı bence 1 saat ekran süresi için diğerlerini tercih etmezdim ben. MIUI 12 mi room deneywcektim ama Masik X in çıktığını duyunca onu kurdum. Değişmeyi düşünmüyorum Rom'u.

Üst Alt