Rehber mi 8 se kaygıları korkuları

hsnksy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
mi8 se
Meslek
Öğretmen
Konular
13
10 senelik iphone macerasından sonra yüksek performanslı düşük fiyatlı telefon aramaya başladım

0 km xiaomi, honor-huwai, mezui ve başka markalar araştırdım nokia 8, gm9pro

ya da eski model iphone 6s/7 alacaktım

en iyi fiyat performans telefonu mi8se de karar kıldım

eksikleri

1- band20 yok...

3 aydır metropolde de dağda da kullandım bir sıkıntı yaşamadım. hattım vodafone. benim telefonun çekmediği yerde diğer marka-model ve gsm hattı olan telefonlarda çekmiyordu.

2- imei...

telefonun çekmemesini imei'ye bağlayan var... türkçe olmamasını buna bağlayan var... var da var...

imei arabalardaki motor şaşe numarası gibi bir şey. resmi ve devlet işleri için gerekli başka bir işe yaramaz. resmiyette sıkıntı olmadığı müddetçe bir işinize yaramaz. bu kadar.

telefonun çekmemesi ya donanımsal ya da yazılımsal yani rom ile ilgili olabilir. türkçe olmaması zaten kesin romla ilgilidir.

3- güncelleme ve global rom

telefonu eline alan hemen aldığı gün hemen güncelleme peşinde. gerek varsa. bir dur dostum bir alış telefona. hatta önce biraz araştır. ne yapacaksın güncelleme yapıp uzaya roket mi göndereceksin. yapamayınca sinirlenenler var. hangi telefonu olursa olsun güncelleme gelmiyor diye telefondan bıkan var, ilginç.

ben aldığımda eu 10.0.1 kuruluydu 1 ay sonra 10.2.2 yaptım hala onu kullanıyorum bildirim işleri yüzünden globe 10.3.1 kurabilirim yakında, belki... başka da bir sıkıntım yok belki de kurmam.

mi8se kullanıcısı ve kullanıcı adayı... şunları okumadan işe girişme ben öyle yaptım bir sıkıntı yaşamadım.

haaa dersen ki ben bunlarla uğraşamam

mi8lite, redmi note7, mi9se senin için biçilmiş kaftan hatta şöyle söyleyim not5 ve not6pro da süper iş görür...

1- telefonu eline alan burayı okumalı Diğer - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Güncelleme ve Sıfırlama/Gcam)

2- güncelleme yapacak olan burayı okumalı Rom - Mi 8 SE Xiaomi.eu MIUI 10 v9.5.23 Beta ve V10.3.1.0 Kararlı Rom İndirme Bağlantısı

3- twrp nedir burada Recovery - Xiaomi Mi 8 SE Twrp 3.3.0-0423 Tek Tuş Yükleme Aracı

4- resimli twrp kullanımı rehberi Rehber - TWRP Temizle/Wipe Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)

5- root işleri, ben yapmadım, yapmayı da şimdilik gerekli görmüyorum iphone kullanırken jailbreak yapıp cydia kurmuştum ama sonra ona da gerek görmemiştim Rehber - Mi 8 SE Magisk ile Root

6- google cam Uygulama - Mi 8 SE Google Kamera (güncel) ben kurmadım gerek de görmedim kendi kamerası yeterince iyi.

bitti

dahası verdiğim linklerde.

oku... ikra...

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
faydalı olmuş bu cihazla ilgili gerekli herşey bir konuda.. yeni alacakların aramasına gerek yok..

bigbobcat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ercan
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
bilgi işlem
Konular
22
Tekrardan hatırlatmak bilgiler tazelensin...

AKINLASINN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AKIN
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
7
Çok güzel konu olmuş.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
10 senelik iphone macerasından sonra yüksek performanslı düşük fiyatlı telefon aramaya başladım

0 km xiaomi, honor-huwai, mezui ve başka markalar araştırdım nokia 8, gm9pro

ya da eski model iphone 6s/7 alacaktım

en iyi fiyat performans telefonu mi8se de karar kıldım

eksikleri

1- band20 yok...

3 aydır metropolde de dağda da kullandım bir sıkıntı yaşamadım. hattım vodafone. benim telefonun çekmediği yerde diğer marka-model ve gsm hattı olan telefonlarda çekmiyordu.

2- imei...

telefonun çekmemesini imei'ye bağlayan var... türkçe olmamasını buna bağlayan var... var da var...

imei arabalardaki motor şaşe numarası gibi bir şey. resmi ve devlet işleri için gerekli başka bir işe yaramaz. resmiyette sıkıntı olmadığı müddetçe bir işinize yaramaz. bu kadar.

telefonun çekmemesi ya donanımsal ya da yazılımsal yani rom ile ilgili olabilir. türkçe olmaması zaten kesin romla ilgilidir.

3- güncelleme ve global rom

telefonu eline alan hemen aldığı gün hemen güncelleme peşinde. gerek varsa. bir dur dostum bir alış telefona. hatta önce biraz araştır. ne yapacaksın güncelleme yapıp uzaya roket mi göndereceksin. yapamayınca sinirlenenler var. hangi telefonu olursa olsun güncelleme gelmiyor diye telefondan bıkan var, ilginç.

ben aldığımda eu 10.0.1 kuruluydu 1 ay sonra 10.2.2 yaptım hala onu kullanıyorum bildirim işleri yüzünden globe 10.3.1 kurabilirim yakında, belki... başka da bir sıkıntım yok belki de kurmam.

mi8se kullanıcısı ve kullanıcı adayı... şunları okumadan işe girişme ben öyle yaptım bir sıkıntı yaşamadım.

haaa dersen ki ben bunlarla uğraşamam

mi8lite, redmi note7, mi9se senin için biçilmiş kaftan hatta şöyle söyleyim not5 ve not6pro da süper iş görür...

1- telefonu eline alan burayı okumalı Diğer - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Güncelleme ve Sıfırlama/Gcam)

2- güncelleme yapacak olan burayı okumalı Rom - Mi 8 SE Xiaomi.eu MIUI 10 v9.5.23 Beta ve V10.3.1.0 Kararlı Rom İndirme Bağlantısı

3- twrp nedir burada Recovery - Xiaomi Mi 8 SE Twrp 3.3.0-0423 Tek Tuş Yükleme Aracı

4- resimli twrp kullanımı rehberi Rehber - TWRP Temizle/Wipe Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)

5- root işleri, ben yapmadım, yapmayı da şimdilik gerekli görmüyorum iphone kullanırken jailbreak yapıp cydia kurmuştum ama sonra ona da gerek görmemiştim Rehber - Mi 8 SE Magisk ile Root

6- google cam Uygulama - Mi 8 SE Google Kamera (güncel) ben kurmadım gerek de görmedim kendi kamerası yeterince iyi.

bitti

dahası verdiğim linklerde.

oku... ikra...
Elinize, emeğinize sağlık hocam, oldukça yararlı bir paylaşım olmuş.... Teşekkürler

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

hsnksy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
mi8 se
Meslek
Öğretmen
Konular
13
Az önce eu 10.2.2 den globe 10.3.1 geçtim

3lü wipe ile

Sorunsuz 4 dakika geçti

Henüz kasma donma olmadı... Güzel olmuş öneriyorum...

bilocan63

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bülent
Cihazım
mi8se
Konular
1
Az önce eu 10.2.2 den globe 10.3.1 geçtim

3lü wipe ile

Sorunsuz 4 dakika geçti

Henüz kasma donma olmadı... Güzel olmuş öneriyorum...
Üçlü wipe hangileri acaba birde üçlü wipe yapınca twrp ve bilgiler gidiyormu

Üst Alt