Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 569 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,8%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 30 2,9%

• Kullanılan toplam oy
    1.044

h.ozturk61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hs
Cihazım
redmi pro
Konular
4
Merhaba Arkadaşlar EU 11.0.1.0 stable romu deneyen var mı? bildirim sorunu gibi kronik sorunlar devam ediyor mu?

spyserk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
srkn
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
2
Merhaba Arkadaşlar EU 11.0.1.0 stable romu deneyen var mı? bildirim sorunu gibi kronik sorunlar devam ediyor mu?
Evet oldu. Bildirimden şebeke sorunu mevcut. Modifiye edilen modem dosyasi kurulunca da yakınlık sensörü çalışmıyor.

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk

Hasun050

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 8se
Konular
0
Merhaba arkadaşlar ota ile android 10 güncelleme geldi önce hat gitti onu modem dosyası ile hallettim fakat şimdide kamera portre modunda yeşil ekranda kaldı varmıdır bi çözümü yoksa yeni güncellememi bekliyecez yardımınız için şimdiden teşekkürler.

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Merhaba arkadaşlar ota ile android 10 güncelleme geldi önce hat gitti onu modem dosyası ile hallettim fakat şimdide kamera portre modunda yeşil ekranda kaldı varmıdır bi çözümü yoksa yeni güncellememi bekliyecez yardımınız için şimdiden teşekkürler.
Çözümü yoktur. Yeni güncellemeyi beklemelisiniz veya android 9 a dönme talimatı ile bir önceki sürüme dönüş yapabilirsiniz

m.yegen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
METIN MERT
Cihazım
MI 8SE
Konular
0
TWRP flahslamak demek, indirdiğiniz modem dosyasını TWRP menüsü install bölümünden yüklemek demek demek arkadaşlar..

mtheaven

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
5
telefonum fastboot ekranında kaldıgı için mi flash dan çin romunu yükleyeceğim. mi flash programı .tgz uzantılı dosya istiyor bulamıyorum, yardımcı olur musunuz? şimdiden teşekkürler

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
telefonum fastboot ekranında kaldıgı için mi flash dan çin romunu yükleyeceğim. mi flash programı .tgz uzantılı dosya istiyor bulamıyorum, yardımcı olur musunuz? şimdiden teşekkürler
7-zip programı lazım. İndirilen Rar dosyasının içinde bir klasör olur onu Rar dan çıkardıktan sonra klasör üzerine sağ tıklayıp 7zip ile çıkart demeniz gerekir. O zaman tgz formatını elde edersiniz. Ben böyle yaparak kurulum yaptım :)

mtheaven

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Konular
5
7-zip programı lazım. İndirilen Rar dosyasının içinde bir klasör olur onu Rar dan çıkardıktan sonra klasör üzerine sağ tıklayıp 7zip ile çıkart demeniz gerekir. O zaman tgz formatını elde edersiniz. Ben böyle yaparak kurulum yaptım :)

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Sorunum o değildi. :)
sitesinden fastboot ".tgz" formatlı çince rom indirdim ve mi flashdan telefona yükledim. Telefonu fastboot dan kurtardım, şimdi düzgün çalışan twrp ve rom u araştırıyorum.

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim hocam. Sorunum o değildi. :)
sitesinden fastboot ".tgz" formatlı çince rom indirdim ve mi flashdan telefona yükledim. Telefonu fastboot dan kurtardım, şimdi düzgün çalışan twrp ve rom u araştırıyorum.
Çin Romundan çıkmak için farklı bir yol izlemeniz lazım , 9.5.11 stabil çin romunu cihaza kurup daha sonra 1102 twrp kurarak v10.3.2.0 eu stabil e geçebiliyorsun. Ardından twrp1227 kurarak v11 stabil sürüme geçiyorsun. Bundan başka bir yol uygulayıp yapabilen varsa bilmiyorum :)

Üst Alt