Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 568 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,9%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 29 2,8%

• Kullanılan toplam oy
    1.042

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Hocam nasıl twrp kuruyoruz.Fastboota girip mi,biraz detay verebilir misiniz?

04. Fastboot Modunda telefonu yeniden başlatın . Telefonu tamamen kapatın ve Güç Tuşu + Sesi azaltma düğmesine aynı anda birkaç saniye boyunca basın, fastboot modunda olacaksınız. ,

Sonra .bat dosyasını çalıştırın uygun olanı sizin roma 1102 yada daha önceki versiyonu denemelisiniz ,

resneli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
7
04. Fastboot Modunda telefonu yeniden başlatın . Telefonu tamamen kapatın ve Güç Tuşu + Sesi azaltma düğmesine aynı anda birkaç saniye boyunca basın, fastboot modunda olacaksınız. ,

Sonra .bat dosyasını çalıştırın uygun olanı sizin roma 1102 yada daha önceki versiyonu denemelisiniz ,
Hocam bu işlem için gerekli driver hangisidir? Sanırım PC ye driver yüklemeyi yapamadım. Fastbootta cihazımı tanımıyor.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Hocam bu işlem için gerekli driver hangisidir? Sanırım PC ye driver yüklemeyi yapamadım. Fastbootta cihazımı tanımıyor.

Yukarda araçlar kısmından adb driver kısmından indire bilirsiniz ,

resneli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
7
Yukarda araçlar kısmından adb driver kısmından indire bilirsiniz ,
Hocam qualcolm driverını yükledim birde adb driver mı var? Çok oldum kusura bakmayın,araçlar kısmından adb instaler i mı indireceğim?
Minimal adb,fastbootu indirip fastboot device komutunu verdiğimde unknown command diyor?Sürücü sorunu galiba?

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Hocam qualcolm driverını yükledim birde adb driver mı var? Çok oldum kusura bakmayın,araçlar kısmından adb instaler i mı indireceğim?
Minimal adb,fastbootu indirip fastboot device komutunu verdiğimde unknown command diyor?Sürücü sorunu galiba?

Aygıt yöneticisinde driver yüklü mü bir bakar mısınız ? ADB Installer – Xiaomi Tools buradan kura bilirsiniz

resneli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
7
Aygıt yöneticisinde driver yüklü mü bir bakar mısınız ? ADB Installer – Xiaomi Tools buradan kura bilirsiniz
Hocam kullandığım PC Windows 10 yüklü. Birazdan 7 yüklü başka bir PC de deneyeceğim.
Toparlarsam telefona rom attıktan sonra twrp ye girmek istediğimde mi yazısında takılı kalıyor.
Şimdi senin twrp toolu indireceğim. Zaten bat dosyasına girince galiba enter yapınca otomatik yüklemesi gerekir. Şimdi benim yükleyeceğim kaç tane driver var? Xiaomi usbdriver dan başka sürücüde mi var yuklemem gereken?

resneli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
7
Hallettim. Çok basit iş ama PC izin vermeyince insan kafayı yiyor. Windows 7 Pcde 5 dk da oldu. Teşekkürler Reiwa üstat.

resneli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
7
Ayrıca neden bu işler başıma onuda ilave edeyim,belki yardımı dokunan birisi olabilir.
Kullandığım rom Mi-rom 10.3.1 idi. Bu romu bayadır kullanıyordum.Geçenlerde tesadüfen dikkatimi çekti.Telefonu hoparlöre alınca benim sesim karşıya gitmiyordu. İlk olarak eyvah donanımsal sorun diye üzüldüm ama yinede şansımı deneyip yeni rom atayım dedim.Belki yüklediğim bir uygulama buna sebep olmuştur diye. Bunun üzerine EU 10.2.1 i yükledim ve hem görüşme kalitesi yükseldi hemde hoparlör aktif oldu.Şimdi ise Mi Rom 10.3.2 ye geçtim.

HanVincenzo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
S7 Edge
Konular
41
Arkadaslar bize stabil guncellemesi gelmeyecek mi ? bu kullanilan miui11 bildigim kadariyla kapali beta yani resmi miui11 degil dogru mu

Üst Alt