Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 568 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,9%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 29 2,8%

• Kullanılan toplam oy
    1.042

cptLevi

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alper
Cihazım
Mix mi 2
Konular
19
İçindeki rom önemli değil twrp den son 10.3.2.0 mi room indirip instal kısmından yükle melisiniz daha sonra çıkmadan twrp de 1227 guncellerseniz sorunsuz kullanırsınız. Şebeke için de rom guncelleyip. Tekrar bakın romdan da ola bilir.
Hocam twrp guncelleme olayini ROM yukledikten sonra twrp ekraninda bilgisayar araciligi ile mi yapacagim ve 1227 surumu olmasi sart mi?

cashflow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
P40Lite-Mi 9 SE
Meslek
Resepsiyonist
Konular
3
Reiwa hocam, bende pitch black recovery var. Rica etsem ana konuna 1227 versiyonu twrpyi zip olarak ekler misin? Bilgisayar yok, twrp üzerinden güncelleme yapacağım dediğim sürüme. Senin arşivin içinden çıkan 1227.img twrp dosyasını flashliyorum ama hata veriyor flashlamiyor.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24

Wifi de o sürümde sorun yazan görmedim yaşamadımda aslında telefonu sıfırlamayıda deneye bilirsiniz,

Hocam twrp guncelleme olayini ROM yukledikten sonra twrp ekraninda bilgisayar araciligi ile mi yapacagim ve 1227 surumu olmasi sart mi?

kurduğunuz romu destekleyen herhangi bir sürüm ola bilir,

Reiwa hocam, bende pitch black recovery var. Rica etsem ana konuna 1227 versiyonu twrpyi zip olarak ekler misin? Bilgisayar yok, twrp üzerinden güncelleme yapacağım dediğim sürüme. Senin arşivin içinden çıkan 1227.img twrp dosyasını flashliyorum ama hata veriyor flashlamiyor.

dosyada sorun yok doğru dosya olduğunda eminseniz eğer tekrar indirmeyi deneye bilirsiniz ,

hanefi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hanefi
Cihazım
redmi note 3
Konular
0
Miui 10 ilk çıkan sürümü ve Çok eski bir sürüm bu 10.3.2.0 guncceleyiniz
Evet hocam telefonu aldığım günden beri hiç güncelleme vs yapamadım. Gerek de görmedim sıkıntısız kullandım. Şimdi miui 11 kurayım diyorum. Sizin söylediğiniz sürümü kurunca miui 11 oluyor mu? Yoksa miui 10 un bir versiyonu mu?

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Evet hocam telefonu aldığım günden beri hiç güncelleme vs yapamadım. Gerek de görmedim sıkıntısız kullandım. Şimdi miui 11 kurayım diyorum. Sizin söylediğiniz sürümü kurunca miui 11 oluyor mu? Yoksa miui 10 un bir versiyonu mu?

miui 10 benim söylediğim ,

denizhansen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
D
Cihazım
Max
Konular
10
Selamlar, merakımdan soruyourum. şimdi gömülü olan kamerayı cihazım rootlu diye kaldırım, gcam'i yüklediğimde. örneğin whatsapp'dan sağa kaydırdım kamera açılacak mı? yada hızlı bir şekilde kamera butonuna dokundum kamera açılacakmı? yada bende aşağıdan yukarı çektiğimde kamera açılıyor açılacakmı? yada kilit ekranında gcam olarak mı açılacak. varsayılan uygulamayı gcam yaptığımda her yerde gcam mi açılıyor?

ekleme olarak aynı şeyleri mi video ve mi galeri yerine başka uygulama kursam sorun olurmu? varsayılan bu uygulamaları yapsam ana uygulamaları görmediği için sorun yaratırmı?

şirkette olduğum için absürt yazmış olabilirim :)

Son düzenleme:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Selamlar, merakımdan soruyourum. şimdi gömülü olan kamerayı cihazım rootlu diye kaldırım, gcam'i yüklediğimde. örneğin whatsapp'dan sağa kaydırdım kamera açılacak mı? yada hızlı bir şekilde kamera butonuna dokundum kamera açılacakmı? yada bende aşağıdan yukarı çektiğimde kamera açılıyor açılacakmı? yada kilit ekranında gcam olarak mı açılacak. varsayılan uygulamayı gcam yaptığımda her yerde gcam mi açılıyor?

ekleme olarak aynı şeyleri mi video ve mi galeri yerine başka uygulama kursam sorun olurmu? varsayılan bu uygulamaları yapsam ana uygulamaları görmediği için sorun yaratırmı?

şirkette olduğum için absürt yazmış olabilirim :)

Bunlar hep deneme yanılma ile öğrene bileceğiniz durumlar ,ben şahsen varsayılan kamerayı hiç kaldırmadım , google cam güvenip o yüzden adım adım denyerek test ederseniz daha sağlıklı olacaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

resneli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
7
Reiwa hocam benim twrp uçtu.İçerisinde şu an 10.2.x Eu rom var. İlk mesajdaki Twrp toll u indirdim.Klasör içerisindeki adb yada fastboota basınca cmd sayfası açılmıyor.Ne yapmalıyım?

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Reiwa hocam benim twrp uçtu.İçerisinde şu an 10.2.x Eu rom var. İlk mesajdaki Twrp toll u indirdim.Klasör içerisindeki adb yada fastboota basınca cmd sayfası açılmıyor.Ne yapmalıyım?

.bat doyalarını denemelisiniz ,

Üst Alt