Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 568 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,9%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 29 2,8%

• Kullanılan toplam oy
    1.042

paradoks16

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
erkan
Cihazım
a1
Konular
10
Forumu inceledim. Bi dünya rom, yapılacak bir sürü riskli işlem var. Yani bu telefonu sıkıntısız, güncellemeler ile güvenli olarak kullanmanın yolu bu işlemleri yapmaktan mı geçiyor? Alırken romunu dikkate alıp almak gibi önerebileceğiniz bir husus var mı bahsedilen işlemleri yapmamak için?

Emre3465

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Güncelleme
Cihazım
Mi 8 se
Konular
1
Sorunu öğrendim türk Telekom değilde Vodafone hattında bir sorun var dünya geneli arada bildirim gelmiyor hattı türk Telekom çevirdiğinizde sorun olmuyor ama Vodafone yaptığımda bildirim sorunu oluşuyor

resneli

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
7
Reiwa hocam, bende tavsiyen üzerine Mi-rom 10.3.1 e geçtim,çokta memnunum.Pil konusunda gerçekten bu rom en iyisi. Yüklü gelen magisk güncelleme istedi sanırım yanlışlıkla güncelleme yapmış olabilir.Şu an bende yüklü 19.0,güncelleme yaparsam 19.3 olarak gözüküyor.Modül olarak yotube vancade yükledim ancak youtube arka plan attığımda normali gibi videoyu oynatmıyor.Acaba benim magisk çalışmıyor mu?8 Se için illa magisk 18.0 mı olmalı?

YasPeh

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
31
Reiwa hocam, bende tavsiyen üzerine Mi-rom 10.3.1 e geçtim,çokta memnunum.Pil konusunda gerçekten bu rom en iyisi. Yüklü gelen magisk güncelleme istedi sanırım yanlışlıkla güncelleme yapmış olabilir.Şu an bende yüklü 19.0,güncelleme yaparsam 19.3 olarak gözüküyor.Modül olarak yotube vancade yükledim ancak youtube arka plan attığımda normali gibi videoyu oynatmıyor.Acaba benim magisk çalışmıyor mu?8 Se için illa magisk 18.0 mı olmalı?
Bendeki son sürüm hiçbir sıkıntısı yok
19.3 bende

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Forumu inceledim. Bi dünya rom, yapılacak bir sürü riskli işlem var. Yani bu telefonu sıkıntısız, güncellemeler ile güvenli olarak kullanmanın yolu bu işlemleri yapmaktan mı geçiyor? Alırken romunu dikkate alıp almak gibi önerebileceğiniz bir husus var mı bahsedilen işlemleri yapmamak için?

Mi room 10.3.1.0 kurdura biliyorsanız bunu kurdurun

Youtube kendini güncellemiştir güncellemeyi kaldır sonra , marketten youtubeye girip otomatik güncellemesini kapatarak kullana bilirsin ,Masik güncelleme yapa bilirsiniz , sorun çıkartmayacaktır.

halilerhanguler

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
halo
Cihazım
m 8 se
Konular
0
kardeşim rar şifresi yorum demişsiniz ben bir şey göremiyorum

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
kardeşim rar şifresi yorum demişsiniz ben bir şey göremiyorum

KOnuyu okursanız bula bilirsiniz , şifreyi alıp nasılsa yorum yazmayacaksınız , bu kadar hazırcı olmamalısınız yaşayacağınız sorunların çoğu bu konuda yazmak da ,

Emre3465

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Güncelleme
Cihazım
Mi 8 se
Konular
1
Reiwa hocam magisk 19.3 nasıl kurdunuz trwp ile ile mi acaba. Ben magisk içinden güncelle dediğim zaman uygulama menüsünden olmuyor da
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ŞİFRE SAYFA 82 de yazıyor zaten forumu takip ettiğiniz görüyorsunuz sık sık arkadaşlar paylaşmış soran kişilere aynı zamanda

HanVincenzo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
S7 Edge
Konular
41
hala niye stabile guncelleme gelmedi anlamadim o kadar cihaz cikti ki mi 8 se çok boşladilar

Memet Can Koç

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Memet Can
Cihazım
Mi6
Konular
16
öncelikle açılırken mi yazısının altında unlocked yazıyor mu ? yazıyor ise bl kilik açıktır.
açılırken ses açmaya basarsanız twrp menüsü geliyor mu geliyorsa çok basit 2 3 adımda güncellene bilir ,
twrp yok çin ce bir menü ise twrp kurulumuna bakmanız gerekli ,

telefondan tam olarak hangi rom var yazar mısınız ? 8.1 ama rom sürümü de önemli , ,

Twrp hakkında buradan baka bilirsiniz ,

Rehber - TWRP Nedir ve ne işe yarar/nasıl kullanılır?
Rom sürümüne nasıl bakılıyor?

Üst Alt