Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 569 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,8%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 30 2,9%

• Kullanılan toplam oy
    1.044

B_O_S_S

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
BOSS
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
0
Reiwa hocam benim cihaz da Masik 4.1 var ve Magisk yüklü.
Telefonum şuan sıkıntısız bunu yükleyince bootloop falan olmaz değil mi? Teşekkürler :)

Edit: Gcam ve modülü yükledim ama orijinal kameranın portre modu yeşil çekiyor. Daha doğrusu çekiyor ama fotoğrafı açınca yeşil ekran çıkıyor.

Son düzenleme:

yozgr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Lenovo
Konular
9
yükleme işlemi uzun sürüyor mu ? 10dkdır sending recovery yazıyor

Adolyer

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F3
Konular
6
Kolay gelsin. ben rootlu şekilde globe rom yükledim. wipe ve yükleme işlemlerini aynı video daki gibi yaptım. twrp den de çıkmadan 1227.img yi select partition kısmında recovery seçip flashladım. twrp açılıyor ama rom açılmıyor. mi yazısı ve unlock yazısı geliyor tekrar kapanıp açılıyor. android yazısı yazmıyor yani. yüklediğim rom globeROM_v10_sirius_V10.3.1.0.PEBCNXM. magisk yüklü vaziyette seçtim. bunla alakalı olabilirmi? yardımlarınızı bekliyorum.

Edit: 10.3.1.0 eu rom yükleyince açıldı. aynı işlemleri yaptım ama neden olmadığını anlamadım magisk yüklü halde ayarladığım için mi? Mi browser ve mi temaları da silmesini seçmiştim

Edit2: Globe rom u rootsuz yükledim çalıştı.

Son düzenleme:

shadowmexo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seyfullah
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
2
Merhaba arkadaşlar. Bende bugün Fatih Baykal Ticaretten mi8 se aldım. 15 20 gün kadar sonra imei işlerini halledeklerini söylediler. Şuan telefonda MUIU Global 9.5 I Kararlı 9.5.13.0(OEAMIFA) versiyonu yüklü. Bu versiyonda mı kalmalıyım yoksa MIUI 10 Xiaomi.eu 10.3.1.0 olan sürüme mi geçmem lazım ?

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
Öğrenci
Konular
94
Merhaba arkadaşlar. Bende bugün Fatih Baykal Ticaretten mi8 se aldım. 15 20 gün kadar sonra imei işlerini halledeklerini söylediler. Şuan telefonda MUIU Global 9.5 I Kararlı 9.5.13.0(OEAMIFA) versiyonu yüklü. Bu versiyonda mı kalmalıyım yoksa MIUI 10 Xiaomi.eu 10.3.1.0 olan sürüme mi geçmem lazım ?
Mi 8 se için global kararlı diye bir rom yok cihaz global değil zaten cihazınızda fake rom var

kueens

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
mi5
Konular
9
Merhabalar, mi8se aldım güncellemeyaptım 10.3.1.0 A yükselttim, çok donma var bu sorun yaşanıyor mu yoksa bana özel mi yoksa cihazın perfırmansı mı düşük anlayamadım, güncelleme için temiz kurulum yapın yazıyordu bilmediğim için sadece güncelleme yptım, özellikle uygulamalar arası geçişte sanki casper telefon kullanıyomuşum gibi
Öneri yardımlarınızı bekliyorum ,

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
Öğrenci
Konular
94
Merhabalar, mi8se aldım güncellemeyaptım 10.3.1.0 A yükselttim, çok donma var bu sorun yaşanıyor mu yoksa bana özel mi yoksa cihazın perfırmansı mı düşük anlayamadım, güncelleme için temiz kurulum yapın yazıyordu bilmediğim için sadece güncelleme yptım, özellikle uygulamalar arası geçişte sanki casper telefon kullanıyomuşum gibi
Öneri yardımlarınızı bekliyorum ,
twrpden advanced sekmesinden install root diyip cihazı rootlayarak kasma ve donmaları düzeltebilirsiniz ya da miuipro,masik rom gibi farklı roma geçiş yapabilirsiniz

kueens

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
mi5
Konular
9
twrpden advanced sekmesinden install root diyip cihazı rootlayarak kasma ve donmaları düzeltebilirsiniz ya da miuipro,masik rom gibi farklı roma geçiş yapabilirsiniz
İnstall root yapınca ne olacak hocam çok alamıyorum ama rootlu olması lazım cihaz, güncellemeyi twrpden yaptım bu rootlu olduğunu göstermiuor mu
Bir de faklı rom kullaacak kadar ileri seviye kullaıcı değilim basit kullanıcıyım

shadowmexo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seyfullah
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
2
hocam bende 10.3.1 e güncelledim telefonu sonunda. TWRP den Advanced ten root yükle dedim ama telefon açılınca root checker ile kontrol ettim olmadı diyor. Nasıl root yapacağız acaba ? İmei işlerini halletmek istiyorum çünkü

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
Öğrenci
Konular
94
İnstall root yapınca ne olacak hocam çok alamıyorum ama rootlu olması lazım cihaz, güncellemeyi twrpden yaptım bu rootlu olduğunu göstermiuor mu
Bir de faklı rom kullaacak kadar ileri seviye kullaıcı değilim basit kullanıcıyım
Rootun twrp ile alakası yok cihazda magisk uygulaması varmı şuan
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam bende 10.3.1 e güncelledim telefonu sonunda. TWRP den Advanced ten root yükle dedim ama telefon açılınca root checker ile kontrol ettim olmadı diyor. Nasıl root yapacağız acaba ? İmei işlerini halletmek istiyorum çünkü
Magisk apkyı kurdunuz mu?

Rootun twrp ile alakası yok cihazda magisk uygulaması varmı şuan

Magisk apkyı kurdunuz mu?
bunu apk olarak kurun güncelleme yapmayın ama

Üst Alt