Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 568 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,9%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 29 2,8%

• Kullanılan toplam oy
    1.042

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Arkadaşlar merhaba. Bugün redmi Note 5 sattım. Şimdi telefon bakıyorum Mİ 8SE ilgimi çekti.

İncelemelerde Video çekimind kameranın çok titrediğini gördüm musait bir arkadaşımız hareket halidne video çekebilir mi.
2. Gps konusu nasıl? Ben pokemon go oynuyorum haliyle GPS önemli. İyi çekmesi gerekli Nedir gps durumu ?

denizhansen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
D
Cihazım
Max
Konular
10
hayır yapmanızı önermek telefonu kullanamaz hale getirirsiniz

Teşekkürler hocam, pür dikkat seni dinliyorum :)
Som olarak ahizeyide hoparlör olarak kullanmak için bir kaç şey denedim ama olmadı öneriniz neler konuda bulamadım?

Ayrıca öyle kullanmak sorun yaratıyormu ilerleyen zamanlarda patlama, yanma, bozulma gibi?

Eu global som sürüm yüklü

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
İyi geceler arkadaşlar bu cihaz hakkıdnnda çok kararsızım.Yazılım konsuunda pek destek yok anlaşılan
Magisk yükleniyor sanırım , geçmişte sıkıntılar çıkmış. Peki SafetyNET kontrolunu geçebiliyor mu? benim için bu önemli. mAgisk yüklü arkadaşımız SS atarsa sevinirim.
İkincisi twrp olayına biraz baktım artık kalıcı oluyor mu? sorunları düzeltildi mi.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
konuda Sony music adında bir xea linki var eklentilerle oradan indirip magisk ile yüklersen kullana bilirsiniz ;)
hı fi eklentisinide kurunuz magisk ile fark olacaktır.

Arkadaşlar merhaba. Bugün redmi Note 5 sattım. Şimdi telefon bakıyorum Mİ 8SE ilgimi çekti.

İncelemelerde Video çekimind kameranın çok titrediğini gördüm musait bir arkadaşımız hareket halidne video çekebilir mi.
2. Gps konusu nasıl? Ben pokemon go oynuyorum haliyle GPS önemli. İyi çekmesi gerekli Nedir gps durumu ?

GPRS sikintisiz çalışmaktadır hatta sadece GPRS bile başarılı internet olmadan

Teşekkürler hocam, pür dikkat seni dinliyorum :)
Som olarak ahizeyide hoparlör olarak kullanmak için bir kaç şey denedim ama olmadı öneriniz neler konuda bulamadım?

Ayrıca öyle kullanmak sorun yaratıyormu ilerleyen zamanlarda patlama, yanma, bozulma gibi?

Eu global som sürüm yüklü
böyle bir eklenti malesef bu model için cikmadi.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
İyi geceler arkadaşlar bu cihaz hakkıdnnda çok kararsızım.Yazılım konsuunda pek destek yok anlaşılan
Magisk yükleniyor sanırım , geçmişte sıkıntılar çıkmış. Peki SafetyNET kontrolunu geçebiliyor mu? benim için bu önemli. mAgisk yüklü arkadaşımız SS atarsa sevinirim.
İkincisi twrp olayına biraz baktım artık kalıcı oluyor mu? sorunları düzeltildi mi.

safenet başarılı sorun bulunmuyor

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
çin için üretilen bir telefon olmasından dolayi diğerlerine nazaran destek az oluyor

kacaksevgilim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco F4 pro
Konular
21
Teşekkür ederim, benim ihtiyaçlarımı karşılamaktan uzak gibi duruyor. Hele birde zırt pırt oynamaya gelmeyen nazlı ise yorar bu telefon adamı.
Hele benim gibi absürd şekilde telefon kullanan adama.

Mesela ben Pokemon Go oynuyorum Fake gps ile.(Evet hala oynayan sayılı azınlıktan:))

Fake Gps oyunda çalıştırabilmek için , orjinal GPS aygıtını çalıştıran "Fused location.apk" servisini kapatmak gerek(Bunu da root ile çalışan disable service adlı program ile yapıyorum)

Ancak oyun root'lu cihazda çalışmıyor, bu yüzden safetynet takılmayan masgik manager bu cihaz için varmı diye sormuştum ama neyseki varmış

Tabi bunla da bitmiyor, fused location.apk devre dışı bırakınca bazı cihazlar göçüyor , Kısaca bana magisk manager yüklenebilen, ve fused location servisini kapatınca bootlop'a girmeyen cihaz lazım.

Bazı cihazlarda ise bu servisi kapatsan dahi GPS aygıtı çalışmaya devam ediyor

Bunu şu ana kadar Redmi Note 5 cihazım çok iyi yerine getiriyordu ancak 3 Gb ram ihtiyaçlarıma artık yetmeyince satmak durumunda kaldım.
Arkadaşlardan ricam cihazınıza rom değiştirmeye karar verirseniz ,marketten "disable service" programını inidirip ilgili servisi kapatmayı deneyebilir mi? bakalım cihaz göçmeyip, GPS aygıtı devre dışı kalacak mı :)

Biliyorum belkide aptalca bir istek gibi gelebilir. Dünyada kaç insan mevcut GPS aygıtını devre dışı bırakmaya uğraşabilirki:D

İşte insan oğlu tuaf istekleri oluyor benimkiside bu, sırf bu oyun için fake gps çalıştıracak cihaz arıyorum. 8se bunun altından kalkabiliyorsa pazartesi Mİ8SE alacagım, yada Redmi note 5 ,4GB ramli modeli, yada başka bir cihaz.

İstek makul bir istek olmayınca aslında yazmak için bile 40 defa düşündüm. Rom değişimi yapacak arkadaşlar, yapmadan bunu dener ve yine GPS devredışı kalabiliyorsa alacağım telefon mi8 SE olacak, yoksa Redmi Note 5'e devam.

marketten "GPS test "uygulaması ile Gps bakabilirsiniz, Uydu bulamıyorsa işlem tamam demektir:D Yazarken ben kendime gülüyorum insanlardan sitediğim şeye bak :)

tabi sonra fused locations servisini açıp reset atınca gps tekrar devreye giriyor ilgili servis

Ekli dosyalar

• gps.jpg
    gps.jpg
    278,3 KB · Görüntüleme: 11

cagrialaf

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Mi Note 10
Konular
36
Ahize sesinin az olmasının bir çözümü yok mu? 10.3.1.0 sürümündeyim artık can sıkmaya başladı yoksa Stabil 10.2.x.x sürümlerine dönmeyi planlıyorum. Ne önerirsiniz?

++

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt