Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 568 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,9%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 29 2,8%

• Kullanılan toplam oy
    1.042

h.ozturk61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hs
Cihazım
redmi pro
Konular
4
merhabalar.. mi8 se telefonumda 10.2.3.0 EU stable rom kurulu magisk manager 5.7.0 apk kurdum sonra telefonu root yaptım daha sonra mi8se fix gcam module kurdum ve Google camera 6.2.030 apk yükledim. Stock kamera da fotoğraf çekerken bir sıkıntı yok ama video çekmek istediğimde "kamera hatası halen kamera ya bağlanamıyor cihazı yeniden başlatın" diye bir hata veriyor ve kamera kilitleniyor fotoğraf çekme kısmına da geçiş yapamıyorum bu kurulum şekli doğru mudur nerede hata yapmış olabilirim. shadowmexo isimli arkadaş ta önceki sayfalarda aynı problemden bahsetmişti 10.3.1.0 mı kurmak gerekiyor acaba?

Son düzenleme:

GildorAmandil

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
asrin
Cihazım
mi8 se
Konular
0
twrp nin içinde .img dosyası var onu tele at romla beraber , birde magisk at , wipe yap data store hariç sil sonra install de / install img de recovery seç twrp dosyasını yukle restart recovery de twrp açılcak sonra romu kur sonra gene üstteki gibi twrp kur ,

pc gerek kalmadan yüklemiş olursun ama , bence wipe yaptıkdan sonra , twrp açıkken pc bağla gereksiz tüm klasörleri sil, uygulamlarında ayarları kalıyor çünkü ,[/QU
twrp nin içinde .img dosyası var onu tele at romla beraber , birde magisk at , wipe yap data store hariç sil sonra install de / install img de recovery seç twrp dosyasını yukle restart recovery de twrp açılcak sonra romu kur sonra gene üstteki gibi twrp kur ,

pc gerek kalmadan yüklemiş olursun ama , bence wipe yaptıkdan sonra , twrp açıkken pc bağla gereksiz tüm klasörleri sil, uygulamlarında ayarları kalıyor çünkü ,
Çok teşekkürler hocam,sıkıntısız,hızlı bir şekilde yeni romu kurdum sayenizde.Eu betanın bildirim sorunundan kurtulmuş oldum.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Şimdi ben mi 8se ye eu 10.3.1.0 stabil kurdum. Peki artık telefonu ayarlardan sıfırlama yapamayacak mıyım hiçbir zaman.

twrp varsa yaparsiniz yoksa mi yazisinda kalir twrp yukler rom atar gene calisir ama stabilde zaten oyle sik sik guncellemw gelmez 6 aysa bir yaparsinoz

shadowmexo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seyfullah
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
2
merhabalar.. mi8 se telefonumda 10.2.3.0 EU stable rom kurulu magisk manager 5.7.0 apk kurdum sonra telefonu root yaptım daha sonra mi8se fix gcam module kurdum ve Google camera 6.2.030 apk yükledim. Stock kamera da fotoğraf çekerken bir sıkıntı yok ama video çekmek istediğimde "kamera hatası halen kamera ya bağlanamıyor cihazı yeniden başlatın" diye bir hata veriyor ve kamera kilitleniyor fotoğraf çekme kısmına da geçiş yapamıyorum bu kurulum şekli doğru mudur nerede hata yapmış olabilirim. shadowmexo isimli arkadaş ta önceki sayfalarda aynı problemden bahsetmişti 10.3.1.0 mı kurmak gerekiyor acaba?

Merhabalar bende de 10.3.1.0 kurulu ve sıfırdan temiz kurulum yaparak herşeyi yaptım. Ama iki sefer yapmama rağmen bende de sadece video da durum hala devam ediyor.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
eu rom kullanmayın romu değiştirin bence ,

Merhabalar bende de 10.3.1.0 kurulu ve sıfırdan temiz kurulum yaparak herşeyi yaptım. Ama iki sefer yapmama rağmen bende de sadece video da durum hala devam ediyor.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT