Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 568 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,9%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 29 2,8%

• Kullanılan toplam oy
    1.042

Eaglekohort

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Gm5 plus
Konular
0
Eaglekohort siz rom sipariş etsenizde istediğiniz romu tahmin ediyorum ki yüklemeyecekler ve cihazınız 10.x.x eski sürüm eu stabil ile gelecek. dikkat etmeniz gereken cihazı ayarlardan sıfırlamayın, birde işlemlerinizin uzamaması için ilk güncellemeyi yaparken twrp den efs yedeğinizi almak. Ayrıca ilk güncellemede twrp nizi güncellemeniz gerekiyor. bunlara dikkat ederseniz cihazınızı uzun süre keyifle kullanırsınız. Cihaz gözünüzü korkutmasın güzel bir cihaz, sorun yaşayanlar malesef 2 satır yazı okumaya üşenen insanlar. Forumda çok değerli ve bilgili kişiler mevcut olup, yaşayacağınız bütün sorunların cevabı bu forumda daha önce paylaşılmış bulunmaktadır..
Önerilerini dikkate alacağım eyvallah

h.ozturk61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hs
Cihazım
redmi pro
Konular
4
mi 8 SE ye 10.3.1.0 rom yüklediğimiz zaman TWRP yi kalıcı hale getirmek için; Reiwa Arkadaşımızın ilk sayfada paylaştığı maddelere göre
3.Kurulum bitince , tekrar uygun twrp dosyasının yüklenmesi gereklidir.
4.Yeniden başlatırsanız açılacaktır twrp de silinmez, sonrasında paylaşmış olduğu videoda;
TWRP yi tekrar kurmak için ilk 6 dakikasında olduğu gibi tekrar aynı işlemi yapıp o şekilde mi kurmak gerekiyor.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
mi 8 SE ye 10.3.1.0 rom yüklediğimiz zaman TWRP yi kalıcı hale getirmek için; Reiwa Arkadaşımızın ilk sayfada paylaştığı maddelere göre
3.Kurulum bitince , tekrar uygun twrp dosyasının yüklenmesi gereklidir.
4.Yeniden başlatırsanız açılacaktır twrp de silinmez, sonrasında paylaşmış olduğu videoda;
TWRP yi tekrar kurmak için ilk 6 dakikasında olduğu gibi tekrar aynı işlemi yapıp o şekilde mi kurmak gerekiyor.

Hayır twrp kısmında yazıyor , twrp yi tekrar nasıl kuracağın ,

ceza456

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
azad
Cihazım
mi8 se
Konular
1
mi globe romu deneyen neden çok az konu sahibi arkadaşta önerilir yazmasına rağmen ekstra olarak bildirimleride gösteriyor stabilmi değil rom merak ettim

deniz_65

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
SIDDIK
Cihazım
6s
Konular
0
ellerıne sağlik

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
mi globe romu deneyen neden çok az konu sahibi arkadaşta önerilir yazmasına rağmen ekstra olarak bildirimleride gösteriyor stabilmi değil rom merak ettim

eu rom aynisi uzerine bir kac ayar eklenmis durumda sadece . genelde sorunu olmayan yazmaz zaten ;)

shadowmexo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seyfullah
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
2
Arkadaşlar ilk sayfadaki GCam'i sorunsuz bir şekilde kurdum ve kullanıyorum fakat GCam sonrası normal kamera programında video çekerken hata mesajı verip kapanıyor. Diğer tüm fonksiyonları aynen kullanabiliyorum. Sizde durum nedir ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar ikinci bir soru olarak ta root lu telefon kullanmak sizce bankacılık uygulamalarında vs problem yaratır mı ? Uygulamaları açtığımda telefonunuz root'lu diye uyarı verdiği için hep bir huzursuzluk oluyor bende :)

Son düzenleme:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Arkadaşlar ilk sayfadaki GCam'i sorunsuz bir şekilde kurdum ve kullanıyorum fakat GCam sonrası normal kamera programında video çekerken hata mesajı verip kapanıyor. Diğer tüm fonksiyonları aynen kullanabiliyorum. Sizde durum nedir ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar ikinci bir soru olarak ta root lu telefon kullanmak sizce bankacılık uygulamalarında vs problem yaratır mı ? Uygulamaları açtığımda telefonunuz root'lu diye uyarı verdiği için hep bir huzursuzluk oluyor bende :)

magisk icinde hide kismi var oradan bankacilik uygulamalarini sec sorunsuz kullanirsin

gcam icinde 10.3.1.0 da bende hic sorun yok hangi surum kullaniyorsunuz

shadowmexo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Seyfullah
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
2
magisk icinde hide kismi var oradan bankacilik uygulamalarini sec sorunsuz kullanirsin

gcam icinde 10.3.1.0 da bende hic sorun yok hangi surum kullaniyorsunuz

Bende 10.3.1.0 kullanıyorum ve ana sayfada sizin paylaştığınız google cam uygulamasını kullanıyorum. Her şey yolunda ama sadece telefonun kendi kamera uygulamasında video kısmına gelince kapanıyor. Diğer her fonksiyon çalışıyor. Acaba sonrasında wipe filan mı yapacaktım kurulumdan sonra ?

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
daha once baska yama kurdunmu google camera icin o etkiler ben temiz kurulumdan sonra yaptim sorunsuz 2 kamerada calisiyor

Üst Alt