Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 568 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,9%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 29 2,8%

• Kullanılan toplam oy
    1.042

Adolyer

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F3
Konular
6
Arkadaşlar hepiniz bayağı açıklayıcı bilgiler vermişsiniz herkese teşekkür ederim. Ben 8 se almayı düşünüyorum ama bayağı fazla bilgi olduğundan biraz korktum. Cihazın özellikleri konusunda şüphem yok. Bu twrp magis miu güncellemeleri falan yapılırsa IMEI siliniyor mu. Bilgisayar ile bütün güncellemeleri ve işlemleri yapabilir muyuz? Şimdiden herkese teşekkürler
Eğer adımları doğru ve dikkatli uygularsan hiç bir sorun olmaz. Zaten imei silmek o kadar basit bir şey değil. Anlatılanları uygula yeter.

h.ozturk61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hs
Cihazım
redmi pro
Konular
4
Merhaba arkadaşlar mi8 se telefonumda 10.2.3.0 EU stable rom yüklü gelen mesajların bildirimleri durum çubuğunda bir kaç saniye gözüküyor sonra kayboluyor. Bu durum normal mi? Çubuğu aşağı ya kaydırınca gözüküyor ama durum çubuğunda gözükmüyor.

Eneszyilmaz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Xiaomi Mi8 SE
Konular
33
Merhaba ,

Mi 5 Prime dan mi 8 Se ye geçiş yaptım yılbaşı itibari ile , Sıra ile süreci yazacağım ,bunlar benim deneyimlerim ,

Teknik inceleme için Tıklayınız ,

06.02.2019 itibari ile android 9.0 desteği gelmiştir.

10.3.1.0 en güncel versiyondur.

Beta kullanıp da sorun yazmayın arkadaşlar ben cevap vermiyorum , Beta test romu dur zaten sorun çıkması normaldir yok pili çok gidiyor yok uygulama çalışmıyor demenin anlamı olmuyor.

İlk alım ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Türkiye de Alışveriş sitelerinde genelde ithalat garantili mevcut ancak fiyatları çok yüksek 3000 TL civarında , bu sebeple yurt dışı çok fazla cihaz var ve bende bu şekilde aldım istanbul da , 1500 / 1700 TL arası kutulu sıfır

Not: Resmi de alsanız cihazda global rom yok ,

Sahibinden , doğubank facebook da gruplar var satan yeni değiller dolandırıcı da değiller , isterseniz yanlarına gidip de ala bilirsiniz güven size bağlı fiyatlarını oradan karşılaştır bilirsiniz.​
İlk kullanım ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İlk açtığınızda Türkçe global güncelleme alır diyeceklerdir hepsi yalan çünkü global rom yok bu cihaz için ... Tamamen pazarlama stretejisi olarak bilerek verilmemek de mi 8 lite ile ilerleniyor.
Öncelikle bunu bilin ben bunları bilerek gidip aldım bana da dediler de işte pazarlık bozulmasın diye bir şey demedim.
Muhtemelen kayıtlı/Türkçe diyorlarsa eu dev rom vardır içerisinde

Kayıt işlerini aldığınız yer yada pasaport ile size ait TC kimlik ve o TC ye ait hat ile kayıt ettire bilirsiniz ,
İlk yaptığım --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Twrp kontrol etmek , Telefonu kapatın ve ses açma tuşuna basarak açın aşağıdaki menü yada bunun çincesi gelirse yoktur twrp

Twrp yüklenmesi gereklidir.​
Yüklene Bilir Romlar --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miui Romlar Hakkında Bilgi Rom Seçmeden Okuyunuz

Dev Rom ile Stabil Rom farkları
------------------------------------------------------------------------------------

Devloper rom ( Beta )

( bir çok yeni özellik)

(Bildirim sorunu var ve çentik kapatma yok

(çentik sorunu yok)

( bir çok yeni özellik)

( saf android )

(dahili magisk)

Stabil Rom

(dahili magisk)

(bildirim ve çentik kapatma yok)

( bildirim sorunu yok ) Stabil de önerdiğim

-------------------------------

Face Unlock açık , konuşma sesi de tatmin edici düzeyde yüksek, bölge Türkiye reklam da yok ,

Şu an Stabildeyim Ben memnunum İş için kullanacaklar kesinlikle Stabil kullansınlar,

Not:Tüm romlar global rom olmadığından Çin romun dan alınıp geliştiriliyor, stabil çin stabil romu,betada çin beta romu aslında , bu iyi bir şey tüm güncellemeler direk alıyoruz.
Rom kurulumu ve Güncelleme-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Altın Kural İlk dosyalarınızın Yedeğini alın

1.Twrp kurulması gereklidir.
-Rom versiyonuna göre kurulmalıdır.İlk aldığınızda eski versiyon rom var ise içerisinde , twrp son versiyonu çalışmayacaktır.Eski versiyondan yeniye doğru deneyiniz.
2.Sıfır Rom kurulumunda veya rom değiştiriyorsanız Twrp içinden Wipe işlemi yapılmalıdır.
-Resimli anlatım Rehber - TWRP Temizle/Wipe Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)
-Update ediyorsanız direk yükleye bilirsiniz.
3.Kurulum bitince , tekrar uygun twrp dosyasının yüklenmesi gereklidir.
4.Yeniden başlatırsanız açılacaktır twrp de silinmez,

UYARI
TWRP İÇİN KESİNLİKLE ÇIN ROMU ATMAYIN VE Mİ FLASH İLE ROM KURMAYIN

YANLIS ROM KURARSANIZ KULLANILAMAZ HALDE OLUR ÇÖZÜMÜ YOK
TWRP İLE YEDEK ALIP GERİ YÜKLEMEYİN TELEFONU KULLANILAMAZ HALE GETİRİRSİNİZ
6.Dakikaya kadar Twrp kurulumu (tool ile kurduğunuz için gerekli değildir)
6.dakikadan Sonrası Sıfır Rom Kurulumu dur,
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Twrp Tool İle Twrp Kurulumu -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tüm twrp versiyonları içerisinde var, sitede bulunan otomatik kurulumu düzenledim artık sorun yaşayan arkadaşlar buradaki ile sorunsuz kura bilirler,

Rar şifresi mesajlar içerisinde var , hem şifre bulmak hemde mesajları okuyarak sormak istediğiniz çoğu soruya cevap bula bilirsiniz.

Twrp ye basit olarak telefonu restart edin açılırken ses açmaya basın o şekilde girebilirsiniz

TWRP KALICI OLSUN İSTEYENLER DİKKAT

ROM KURDUK DAN SONRA TEKRAR TWRP DE RESTART ETMEDEN

TWRP DOSYASINI INSTALL / IMAGE / RECOVERY / SEÇİP TWRP .IMG DOSYASINI FLASHLAYACAKSINIZ

10.2.3.0 ve öncesi Stabil romlar için 1217 versiyonu
10.3.1.0 stabil ve Beta romlar için 1227 versiyonu

YANLIŞ TWRP DE MI YAZISINDA KALIRSINIZ YADA FASTBOOT EKRANI AÇILIR DOĞRUSUNU YÜKLERSİNİZ TEKRAR AÇILIR TWRP VE ROM

Not:Twrp açmaya çalışırken fast boot açılırsa twrp yanlış kurduğunuz dan, o açılan fastboot gibi görünse de fastboot değil yanlış yüklediğiniz recovery ekranı , o ekran da twrp de yükleyemezsiniz.

Telefonu tamamen kapatıp fast boot a telefonu açarken ses kısma tuşuna basılı tutarak girin ,
Rom kurulumunda Fast boot atma sorunu -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Buradaki konuyu takip ediniz bu normal rom kurduk dan sonra genelde eu romlarda olan bir sorundur.Çin romun dan geçerken yaşanır.

Rehber - Mi 8 SE Fastboot Ekrarında Kalanlar İçeri
Sıfırlama -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wipe işlemi gereklidir,Twrp girip wipe aşağıdaki şeridi çekmeniz yeterlidir ancak detaylı bilgi buradan bakabilirsiniz ,

Burada konusu

Telefonun içinden Sıfırlama yapacaksanız twrp olduğundan emin olun
Twrp yok ise rom tamamen silinir ve mi yazısında kalır telefon

Yada En iyisi Twrp açıp wipe a girip sağa çekin şeridi bu kadar ,

Gerekli Driver ve Programlar------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dosya Driver gibi tüm dosyalara ulaşa bilirsiniz ,

Romlar çin romudur o yüzden driver için kullanın​
Band 20 nedir? Sorun mudur ? --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Buradan detayı bilgi ala bilirsiniz ,

Nebula72 tşkler,

Detaylı inceleme Wifi Download / GPS / Cpu / Batarya -----------------------------------------------------------------------------------------------

Artıları Eksileri --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stabil romda kullanım sonuçları baz alınmıştır.

Artıları
Çift tıkla açma kapama ( LG deki gibi )
Always-on display (Samsung gibi)
Gps 2 3 saniyede direk bağlanmak da ,
Kasma donma herhangi bir kilitlenme olmadı 6 gb ram 4 gb ortalama kullanılmak da,
Pubg hd kare hızı en yüksek de gerçekçi görüntü ile sinema gibi oynanmak da sıfır sıkıntı ve donma,
Wifi ve şebeke çekimi mi 5 göre bariz 2 katı daha iyi onun wifide tek çubuk olan yerde utanmasa full çekecek , keza şebekede öyle
Metal kasa olması
Super amoled ekran ile ciddi fark var lcd ile dokunma tik hassasiyeti de ciddi derecede iyi ,
Son moda kamera ai portre v.s gibi özellikler mevcut olması
Pil normal kullanımda ortalama 1.5 / 2 gün yeterli olması
Hızlı şarj ciddi derecede hızlı = )

Eksileri

Sar değerini bulamadım hiç bir yerde yok,
Direk ağır diye bilirim metal olmasından kaynaklı buda
Kamerası ultra iyi diyemiyorum ama bence yeterli fiyatına göre iyi,
Global destek yok( ben rom dert etmiyorum ancak destek de yok )
Bl / Twrp /rom / root gibi terimleri bilip işlem yapılması gerekli (bunu forumda desteği mevcut ama Fransız iseniz ücreti ile yaptıra bilirsiniz)​
Pil Performansı ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pil tasarrufu kapalı olarak kullanıldı. 4g volte wifi bütün gün açık.

Pubg Performansı -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hiç bir ayar yapmadan Hd olarak sorunsuz gerçekçi olarak çentik sorunu olmadan ( stabil de ) oynatmak da ve ısınma sorunu yaşatmamakta, hdr ultra çözünürlük de de istenirse bagt tool ilse sorunsuz kullanılmak da ben telefonumdan örnek resimleri ve İnternet den pubg videoları aşağıdaki gibidir ,

Full Şarj ortalama 7 tur klasik maç yapmaya yetiyor. Son 15 kalarak platin 2 de = ) .( sanhok haritası bootcamp bekleriz )

Ayrıca Klanımız mevcut gelmek isteyen olursa özelden yazabilir.

Hd olarak kendi telefonumdan ,

İnternetden incelemeleri

Google Camera ve Magisk Modülü------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Google Camera 27.05.2019 itibari ile güncel 6.2.30 versiyonu ,

Magisk ile ilk modülünü kurup telefonu yeniden başlatın sonra apk kurun sorunsuz çalışacaktır.
stock kamerada sorun çıkartmaz 2 si birden çalışacaktır.

Rar Şifresi konuda yorumlar dadır.

Not:Gcam fix bilmeden başka yerlerden yüklemek telefona ciddi yazılımsal sorunlar çıkarabilmektedir.

Not:Gcam google ait uygulamadır ve gönüllü geliştiriciler telefonlara uygular , böyle yüzde yüz sorunsuz çalışacak gibi bir durum yoktur.
Bu sebeple güncellemeleri takip etmeniz yeterli olacaktır.

--------------------------------------------------------------------------------------
Mi 8 se de sorunsuz çalışan 18.2 versiyondur.

Kullandığım Modüller
energized protection ( reklam ve malware siteleri engellemek için )
google fremework ( google camera ve uygulamaları için )
Sony music ( müzik kalitesi bariz daha iyi )
Gpu Turbo Boost ( oyun için isteye göre yüklene bilir )

Not:Herhangi bir sorunda magisk unistall buadan indirip yükleyerek kaldıra bilirsiniz,

Game Turbo Apk ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

betada olan Stabil de olmayan isteyen kura bilir ,

Önerdiğim uygulamalar------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

reklamsız youtube programı
youtube den reklamsız mp3 video indirme
Muzik dinleme programı
Wallpaper Craft Duvar Kağıdı reklamsız program ( google play)
1.1.1.1 Dns Hızlı internet kullanımı (google play) vpn değildir.
Gps Locker Gps Sorunu yaşayan herkezin kullanması gerekli (google play )

Face id ve reklam bölge seçimi-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Global Rom zaten olmadığından biz de zaten eu rom var en kötü onda da reklam yok ve face id açık : ) ama genel bilgi olması için bütün bölgeleri deneyen arkadaşa buradan teşekkür ederim ,

İnceleme - Bölgelere Göre Face ID ve Ses Yüksekliği Durumu

efiltem
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kullandığım kılıf ve kırılmaz cam 35 TL

------------------------------------------

--------------------------------

Son olarak ,

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba ,

Mi 5 Prime dan mi 8 Se ye geçiş yaptım yılbaşı itibari ile , Sıra ile süreci yazacağım ,bunlar benim deneyimlerim ,

Teknik inceleme için Tıklayınız ,

06.02.2019 itibari ile android 9.0 desteği gelmiştir.

10.3.1.0 en güncel versiyondur.

Beta kullanıp da sorun yazmayın arkadaşlar ben cevap vermiyorum , Beta test romu dur zaten sorun çıkması normaldir yok pili çok gidiyor yok uygulama çalışmıyor demenin anlamı olmuyor.

İlk alım ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Türkiye de Alışveriş sitelerinde genelde ithalat garantili mevcut ancak fiyatları çok yüksek 3000 TL civarında , bu sebeple yurt dışı çok fazla cihaz var ve bende bu şekilde aldım istanbul da , 1500 / 1700 TL arası kutulu sıfır

Not: Resmi de alsanız cihazda global rom yok ,

Sahibinden , doğubank facebook da gruplar var satan yeni değiller dolandırıcı da değiller , isterseniz yanlarına gidip de ala bilirsiniz güven size bağlı fiyatlarını oradan karşılaştır bilirsiniz.​
İlk kullanım ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İlk açtığınızda Türkçe global güncelleme alır diyeceklerdir hepsi yalan çünkü global rom yok bu cihaz için ... Tamamen pazarlama stretejisi olarak bilerek verilmemek de mi 8 lite ile ilerleniyor.
Öncelikle bunu bilin ben bunları bilerek gidip aldım bana da dediler de işte pazarlık bozulmasın diye bir şey demedim.
Muhtemelen kayıtlı/Türkçe diyorlarsa eu dev rom vardır içerisinde

Kayıt işlerini aldığınız yer yada pasaport ile size ait TC kimlik ve o TC ye ait hat ile kayıt ettire bilirsiniz ,
İlk yaptığım --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Twrp kontrol etmek , Telefonu kapatın ve ses açma tuşuna basarak açın aşağıdaki menü yada bunun çincesi gelirse yoktur twrp

Twrp yüklenmesi gereklidir.​
Yüklene Bilir Romlar --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miui Romlar Hakkında Bilgi Rom Seçmeden Okuyunuz

Dev Rom ile Stabil Rom farkları
------------------------------------------------------------------------------------

Devloper rom ( Beta )

( bir çok yeni özellik)

(Bildirim sorunu var ve çentik kapatma yok

(çentik sorunu yok)

( bir çok yeni özellik)

( saf android )

(dahili magisk)

Stabil Rom

(dahili magisk)

(bildirim ve çentik kapatma yok)

( bildirim sorunu yok ) Stabil de önerdiğim

-------------------------------

Face Unlock açık , konuşma sesi de tatmin edici düzeyde yüksek, bölge Türkiye reklam da yok ,

Şu an Stabildeyim Ben memnunum İş için kullanacaklar kesinlikle Stabil kullansınlar,

Not:Tüm romlar global rom olmadığından Çin romun dan alınıp geliştiriliyor, stabil çin stabil romu,betada çin beta romu aslında , bu iyi bir şey tüm güncellemeler direk alıyoruz.
Rom kurulumu ve Güncelleme-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Altın Kural İlk dosyalarınızın Yedeğini alın

1.Twrp kurulması gereklidir.
-Rom versiyonuna göre kurulmalıdır.İlk aldığınızda eski versiyon rom var ise içerisinde , twrp son versiyonu çalışmayacaktır.Eski versiyondan yeniye doğru deneyiniz.
2.Sıfır Rom kurulumunda veya rom değiştiriyorsanız Twrp içinden Wipe işlemi yapılmalıdır.
-Resimli anlatım Rehber - TWRP Temizle/Wipe Seçenekleri Kullanımı (Görsel Ekli)
-Update ediyorsanız direk yükleye bilirsiniz.
3.Kurulum bitince , tekrar uygun twrp dosyasının yüklenmesi gereklidir.
4.Yeniden başlatırsanız açılacaktır twrp de silinmez,

UYARI
TWRP İÇİN KESİNLİKLE ÇIN ROMU ATMAYIN VE Mİ FLASH İLE ROM KURMAYIN

YANLIS ROM KURARSANIZ KULLANILAMAZ HALDE OLUR ÇÖZÜMÜ YOK
TWRP İLE YEDEK ALIP GERİ YÜKLEMEYİN TELEFONU KULLANILAMAZ HALE GETİRİRSİNİZ
6.Dakikaya kadar Twrp kurulumu (tool ile kurduğunuz için gerekli değildir)
6.dakikadan Sonrası Sıfır Rom Kurulumu dur,

Twrp Tool İle Twrp Kurulumu -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tüm twrp versiyonları içerisinde var, sitede bulunan otomatik kurulumu düzenledim artık sorun yaşayan arkadaşlar buradaki ile sorunsuz kura bilirler,

Rar şifresi mesajlar içerisinde var , hem şifre bulmak hemde mesajları okuyarak sormak istediğiniz çoğu soruya cevap bula bilirsiniz.

Twrp ye basit olarak telefonu restart edin açılırken ses açmaya basın o şekilde girebilirsiniz

TWRP KALICI OLSUN İSTEYENLER DİKKAT

ROM KURDUK DAN SONRA TEKRAR TWRP DE RESTART ETMEDEN

TWRP DOSYASINI INSTALL / IMAGE / RECOVERY / SEÇİP TWRP .IMG DOSYASINI FLASHLAYACAKSINIZ

10.2.3.0 ve öncesi Stabil romlar için 1217 versiyonu
10.3.1.0 stabil ve Beta romlar için 1227 versiyonu

YANLIŞ TWRP DE MI YAZISINDA KALIRSINIZ YADA FASTBOOT EKRANI AÇILIR DOĞRUSUNU YÜKLERSİNİZ TEKRAR AÇILIR TWRP VE ROM

Not:Twrp açmaya çalışırken fast boot açılırsa twrp yanlış kurduğunuz dan, o açılan fastboot gibi görünse de fastboot değil yanlış yüklediğiniz recovery ekranı , o ekran da twrp de yükleyemezsiniz.

Telefonu tamamen kapatıp fast boot a telefonu açarken ses kısma tuşuna basılı tutarak girin ,
Rom kurulumunda Fast boot atma sorunu -------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Buradaki konuyu takip ediniz bu normal rom kurduk dan sonra genelde eu romlarda olan bir sorundur.Çin romun dan geçerken yaşanır.

Rehber - Mi 8 SE Fastboot Ekrarında Kalanlar İçeri
Sıfırlama -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wipe işlemi gereklidir,Twrp girip wipe aşağıdaki şeridi çekmeniz yeterlidir ancak detaylı bilgi buradan bakabilirsiniz ,

Burada konusu

Telefonun içinden Sıfırlama yapacaksanız twrp olduğundan emin olun
Twrp yok ise rom tamamen silinir ve mi yazısında kalır telefon

Yada En iyisi Twrp açıp wipe a girip sağa çekin şeridi bu kadar ,

Gerekli Driver ve Programlar------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dosya Driver gibi tüm dosyalara ulaşa bilirsiniz ,

Romlar çin romudur o yüzden driver için kullanın​
Band 20 nedir? Sorun mudur ? --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Buradan detayı bilgi ala bilirsiniz ,

Nebula72 tşkler,

Detaylı inceleme Wifi Download / GPS / Cpu / Batarya -----------------------------------------------------------------------------------------------

Artıları Eksileri --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stabil romda kullanım sonuçları baz alınmıştır.

Artıları
Çift tıkla açma kapama ( LG deki gibi )
Always-on display (Samsung gibi)
Gps 2 3 saniyede direk bağlanmak da ,
Kasma donma herhangi bir kilitlenme olmadı 6 gb ram 4 gb ortalama kullanılmak da,
Pubg hd kare hızı en yüksek de gerçekçi görüntü ile sinema gibi oynanmak da sıfır sıkıntı ve donma,
Wifi ve şebeke çekimi mi 5 göre bariz 2 katı daha iyi onun wifide tek çubuk olan yerde utanmasa full çekecek , keza şebekede öyle
Metal kasa olması
Super amoled ekran ile ciddi fark var lcd ile dokunma tik hassasiyeti de ciddi derecede iyi ,
Son moda kamera ai portre v.s gibi özellikler mevcut olması
Pil normal kullanımda ortalama 1.5 / 2 gün yeterli olması
Hızlı şarj ciddi derecede hızlı = )

Eksileri

Sar değerini bulamadım hiç bir yerde yok,
Direk ağır diye bilirim metal olmasından kaynaklı buda
Kamerası ultra iyi diyemiyorum ama bence yeterli fiyatına göre iyi,
Global destek yok( ben rom dert etmiyorum ancak destek de yok )
Bl / Twrp /rom / root gibi terimleri bilip işlem yapılması gerekli (bunu forumda desteği mevcut ama Fransız iseniz ücreti ile yaptıra bilirsiniz)​
Pil Performansı ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pil tasarrufu kapalı olarak kullanıldı. 4g volte wifi bütün gün açık.

Pubg Performansı -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hiç bir ayar yapmadan Hd olarak sorunsuz gerçekçi olarak çentik sorunu olmadan ( stabil de ) oynatmak da ve ısınma sorunu yaşatmamakta, hdr ultra çözünürlük de de istenirse bagt tool ilse sorunsuz kullanılmak da ben telefonumdan örnek resimleri ve İnternet den pubg videoları aşağıdaki gibidir ,

Full Şarj ortalama 7 tur klasik maç yapmaya yetiyor. Son 15 kalarak platin 2 de = ) .( sanhok haritası bootcamp bekleriz )

Ayrıca Klanımız mevcut gelmek isteyen olursa özelden yazabilir.

Hd olarak kendi telefonumdan ,

İnternetden incelemeleri

Google Camera ve Magisk Modülü------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Google Camera 27.05.2019 itibari ile güncel 6.2.30 versiyonu ,

Magisk ile ilk modülünü kurup telefonu yeniden başlatın sonra apk kurun sorunsuz çalışacaktır.
stock kamerada sorun çıkartmaz 2 si birden çalışacaktır.

Rar Şifresi konuda yorumlar dadır.

Not:Gcam fix bilmeden başka yerlerden yüklemek telefona ciddi yazılımsal sorunlar çıkarabilmektedir.

Not:Gcam google ait uygulamadır ve gönüllü geliştiriciler telefonlara uygular , böyle yüzde yüz sorunsuz çalışacak gibi bir durum yoktur.
Bu sebeple güncellemeleri takip etmeniz yeterli olacaktır.

--------------------------------------------------------------------------------------
Mi 8 se de sorunsuz çalışan 18.2 versiyondur.

Kullandığım Modüller
energized protection ( reklam ve malware siteleri engellemek için )
google fremework ( google camera ve uygulamaları için )
Sony music ( müzik kalitesi bariz daha iyi )
Gpu Turbo Boost ( oyun için isteye göre yüklene bilir )

Not:Herhangi bir sorunda magisk unistall buadan indirip yükleyerek kaldıra bilirsiniz,

Game Turbo Apk ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

betada olan Stabil de olmayan isteyen kura bilir ,

Önerdiğim uygulamalar------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

reklamsız youtube programı
youtube den reklamsız mp3 video indirme
Muzik dinleme programı
Wallpaper Craft Duvar Kağıdı reklamsız program ( google play)
1.1.1.1 Dns Hızlı internet kullanımı (google play) vpn değildir.
Gps Locker Gps Sorunu yaşayan herkezin kullanması gerekli (google play )

Face id ve reklam bölge seçimi-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Global Rom zaten olmadığından biz de zaten eu rom var en kötü onda da reklam yok ve face id açık : ) ama genel bilgi olması için bütün bölgeleri deneyen arkadaşa buradan teşekkür ederim ,

İnceleme - Bölgelere Göre Face ID ve Ses Yüksekliği Durumu

efiltem
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kullandığım kılıf ve kırılmaz cam 35 TL

------------------------------------------

--------------------------------

Son olarak ,

Hocam google camera nasıl kuruluyor anlamadımda tam anlatırmısınız bide rar şifresinide bulamadım

Eaglekohort

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Gm5 plus
Konular
0
Eğer adımları doğru ve dikkatli uygularsan hiç bir sorun olmaz. Zaten imei silmek o kadar basit bir şey değil. Anlatılanları uygula yeter.
Bayağı bir dosya program ismi görünce biraz endişe oluştu bende. Mi 8 lite bile geçti aklımdan. 8 se yarın sipariş vereceğim inşallah sorun çıkmaz

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Merhaba arkadaşlar mi8 se telefonumda 10.2.3.0 EU stable rom yüklü gelen mesajların bildirimleri durum çubuğunda bir kaç saniye gözüküyor sonra kayboluyor. Bu durum normal mi? Çubuğu aşağı ya kaydırınca gözüküyor ama durum çubuğunda gözükmüyor.

evet eu romlarda bu sorun var ilk mesajda bu sorun olmayan romların yanına yazdım onlardan birini kurarak sorunu çöze bilirsin ,

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam google camera nasıl kuruluyor anlamadımda tam anlatırmısınız bide rar şifresinide bulamadım

Reiwa şifresi google kameranın , magisk yüklemelisin sonra magisk içinden modül yükleme kısmından verdiğim dosyayı yükle apk yı da yükle sorunsuz çalışır ,

Bayağı bir dosya program ismi görünce biraz endişe oluştu bende. Mi 8 lite bile geçti aklımdan. 8 se yarın sipariş vereceğim inşallah sorun çıkmaz

sorun yaşamazsınız genelde sadece rom sık sık yüklemeyin aşına değilseniz ,

h.ozturk61

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hs
Cihazım
redmi pro
Konular
4
evet eu romlarda bu sorun var ilk mesajda bu sorun olmayan romların yanına yazdım onlardan birini kurarak sorunu çöze bilirsin ,

Reiwa şifresi google kameranın , magisk yüklemelisin sonra magisk içinden modül yükleme kısmından verdiğim dosyayı yükle apk yı da yükle sorunsuz çalışır ,

eyvallah hocam..

Eaglekohort

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali
Cihazım
Gm5 plus
Konular
0

Bugun sipariş vereceğim de onlarda her türlü rom varmış. Hangi rom u yükletmemi önerirsin?

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Bugun sipariş vereceğim de onlarda her türlü rom varmış. Hangi rom u yükletmemi önerirsin?

mi-globe 10.3.1.0 stabil yüksesinler , magisk de kursunlar , onlarda buradan indiriyor merak etme ;) bu konuyu okuyorlar ,

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
Eaglekohort siz rom sipariş etsenizde istediğiniz romu tahmin ediyorum ki yüklemeyecekler ve cihazınız 10.x.x eski sürüm eu stabil ile gelecek. dikkat etmeniz gereken cihazı ayarlardan sıfırlamayın, birde işlemlerinizin uzamaması için ilk güncellemeyi yaparken twrp den efs yedeğinizi almak. Ayrıca ilk güncellemede twrp nizi güncellemeniz gerekiyor. bunlara dikkat ederseniz cihazınızı uzun süre keyifle kullanırsınız. Cihaz gözünüzü korkutmasın güzel bir cihaz, sorun yaşayanlar malesef 2 satır yazı okumaya üşenen insanlar. Forumda çok değerli ve bilgili kişiler mevcut olup, yaşayacağınız bütün sorunların cevabı bu forumda daha önce paylaşılmış bulunmaktadır..

Üst Alt