Rehber Mi 8 SE İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Modem Dosyası/Güncelleme ve Sıfırlama)

Kullanılan Rom Anketi

• Eu-Rom Stabil

Oy: 568 54,5%
  • Mi-Room Stabil

Oy: 155 14,9%
  • Mi-Globe Rom Stabil

Oy: 89 8,5%
  • Aosp Rom

Oy: 22 2,1%
  • Eu-Rom Beta Rom

Oy: 87 8,3%
  • Mi-Room Beta Rom

Oy: 48 4,6%
  • Mi-Globe Rom Beta

Oy: 14 1,3%
  • Çin Romu Beta-Stabil

Oy: 30 2,9%
  • Masik X

Oy: 29 2,8%

• Kullanılan toplam oy
    1.042

ygzsomuncu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
LG G4
Konular
0
Selam daha önce hiç xiaomi marka bir telefon kullnmadım mi 8 se ve mi 8 lite modelleri arasında bir cihaz tercih etmeyi planlıyorum fakat twrp,bootloader vs vs terimleri hiç bilmiyorum güncellemeleri kendim de kurmayı bilmiyorum açıkcası al güncelle kullan mantığıyla ilerliyorum mi 8 se alsam bu güncelleme olayları ile ilgili ne gibi sıkıntılar söz konusu olabilir teşekürler.

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Selam daha önce hiç xiaomi marka bir telefon kullnmadım mi 8 se ve mi 8 lite modelleri arasında bir cihaz tercih etmeyi planlıyorum fakat twrp,bootloader vs vs terimleri hiç bilmiyorum güncellemeleri kendim de kurmayı bilmiyorum açıkcası al güncelle kullan mantığıyla ilerliyorum mi 8 se alsam bu güncelleme olayları ile ilgili ne gibi sıkıntılar söz konusu olabilir teşekürler.
Merhabalar, Mi8SE için Global rom yok ve (büyük ihtimalle) gelmeyecek. Sadece Çin sürümü mevcut yalnız bu romda sadece Çince ve İngilizce diller mevcut. Yani kısacası Mi8 SE için Türkçe dil desteği olan Resmi rom olmadığından Custom Rom (EU Stabil/Beta, Mi-Globe, MIUIPro, Mi Room vs.) kullanmak zorundasınız. Bu romlara gelecek olan güncellemeleri de TWRP üzerinden yüklemeniz gerekecek. Bu nedenle bunlarla uğraşmak istemiyorsanız. Mi8 Lite gibi Global romu olan bir cihaz almayı düşünebilirsiniz. Gelen güncellemeleri otomatik yükleyebilirsiniz.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

The Sirius

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
51
Hocam şu an Twrp kaç yüklü? Ben bir türlü 12227 yükleyemedim 1012 miydi neydi o var.

ssenes

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
sinan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Aynen bende ne yaptıysam twrp 1227 yi yükleyemedim. adb driver denedim, forumdaki otomatik yükleme aracını denedim ama yükleyemedim. adb driver ile sadece 1102 yi yükleyebildim.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
telefonun yan tarafları oval değilmiş, bu durum kullanımda rahatsızlık veriyor mu?

Daha çok dikdörtgen aslında bennim daha çok sevdiğim ince uzun değil eski note serisi gibi yada lg g2 gibi boyu sadece full ekran olduğundan 5.8 boyu , bendeki mi 5 ile üst üste koyduğumda nerdeyse aynı boyları , o yüzden gayet iyi ,

tek sıkıntı ağır = )

-----------------

Hocam şu an Twrp kaç yüklü? Ben bir türlü 12227 yükleyemedim 1012 miydi neydi o var.

güncel olanı deneye bilirsin , bl kilit açık ise sabit konudaki recovery dosyasını değiştirerek bunu dene birde ,
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynen bende ne yaptıysam twrp 1227 yi yükleyemedim. adb driver denedim, forumdaki otomatik yükleme aracını denedim ama yükleyemedim. adb driver ile sadece 1102 yi yükleyebildim.

Son verdiğim linktekini dener misiniz otomatik yükleme dosyasının içindeki recoveryi bununla değiştir ,

bigbobcat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ercan
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
bilgi işlem
Konular
22
NOT: Şunu da söyliyeyim belki bilmeyenler vardır ; Twrp için de Magisk 16,6 sürümü mevcut indirmenize gerek kalmadan twrp üzerinden hemen yükleye biliyorsunuz arkadaşlar... Bu bilgiyi de buraya bırakayım...

alper74

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
alper
Cihazım
lg g3
Konular
11
Kullandığın tema nedir çok hoşuma gitti

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Romları Güncelledim ,

The Sirius

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Hasan
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
51
Hocam siz mi globe kullandınız mı bir başka konuda tavsiye etmişsiniz biraz baktım aklıma yattı kendiniz seçiyorsunuz ne yenilikler olup olmayacağını falan gayet güzel.Deneyimlediniz mi aceba?

Deneyimlediyseniz bu son 9.1.3 de eu betadaki gibi son twrp mi gerektiriyor yoksa 1102 twrp ile kurulabilir mi ? Teşekkürler call~~

Üst Alt