Rom Mi 8 Se Global rom

omerzambak1986

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
mi 8 se
Konular
1
Arkadaşlar bu gün Türkiye de çok sayıda mağazası bulunan bir marketin Bursa da bulunan şubesinde Xiaomi mi 8se cep telefonunun Türkçe olarak global rom ile 3000 TL lik bir fiyatla satışa sunulduğunu gördüm. Daha önce okuduğum makale ve form yazılarında bu cihazlar için çin dışında satışı olmadığı için global rom olmadığını okumustum. Siz bu işe ne diyorsunuz

Ekli dosyalar

• IMG_20190810_133300.jpg
    IMG_20190810_133300.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 70
  • IMG_20190810_133308.jpg
    IMG_20190810_133308.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 68

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Arkadaşlar bu gün Türkiye de çok sayıda mağazası bulunan bir marketin Bursa da bulunan şubesinde Xiaomi mi 8se cep telefonunun Türkçe olarak global rom ile 3000 TL lik bir fiyatla satışa sunulduğunu gördüm. Daha önce okuduğum makale ve form yazılarında bu cihazlar için çin dışında satışı olmadığı için global rom olmadığını okumustum. Siz bu işe ne diyorsunuz
EU Rom yüklü geliyor cihazlar. Çoklu dil seçeneği ile

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Kendi cihazınız mi8se ise Bootloader kilidini açıp, TWRP yükleyip istediğiniz Romu kurabilirsiniz

omerzambak1986

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
mi 8 se
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kendi cihazınız mi8se ise Bootloader kilidini açıp, TWRP yükleyip istediğiniz Romu kurabilirsiniz
Unlock kilidinin acilmasini bekliyorum iki gün kaldı. Onerebileceginiz stabil bir rom varsa paylasirsaniz sevinirim.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181

omerzambak1986

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
mi 8 se
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Forumda Custom Romlar bölümüne bakabilirsiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benim asıl merak ettiğim şey şu. Bu telefon için Xiaomi firmasının yayimlamis olduğu stok romlar da Türkçe yok mu. Türkçe olması için custom rom mu yüklemek zorundayız. Mesela bu gün gördüğüm cihazı sorduğumda cihaz orjinal demişti. Orjinal cihazda custom rom mu var. Yoksa bu mağaza orjinal cihaza custom rom mu yükledi.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Benim asıl merak ettiğim şey şu. Bu telefon için Xiaomi firmasının yayimlamis olduğu stok romlar da Türkçe yok mu. Türkçe olması için custom rom mu yüklemek zorundayız. Mesela bu gün gördüğüm cihazı sorduğumda cihaz orjinal demişti. Orjinal cihazda custom rom mu var. Yoksa bu mağaza orjinal cihaza custom rom mu yükledi.

Hocam Mi8 SE modeli için global rom yayınlanmadı ve orijinal Türkçe yok. Cihaz üzerinde ya custom rom ya da fake rom yüklüdür. Satın almanızı tavsiye etmem, ileride sıkıntı yaşayabilirsiniz. Normal şartlarda ülkemizde garantili, yasal bir şekilde satılması mümkün olmayan bir model.

Eklediğiniz fotoğraflarda cihaz arkasında "Made in India" yazıyor. Mi8 SE modeli sadece Çin'de üretildi. Hindistan üretimi yok. Muhtemelen cihazı ithal eden firma vergiden ve ek maliyetlerden kaçınmak için cihazların üzerine kendisi made in india yazdırarak ithal etmiş ve belirttiğiniz firmaya satmış. Aşağıya linkini eklediğim konuda ayrıntılı bir şekilde sürecin nasıl işlemesi gerektiğini anlatmıştım. Bir göz gezdirin isterseniz, pek çok sorunuza cevap olacaktır.

https://forum.miuiturkiye.net/konu/xiaomi-telefonlarin-ithalat-sureci-ve-guvenilirligi.19022/

Üst Alt