Yardım Mi 8 SE TWRP'ye Giremiyorum

hoten

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Hoten
Cihazım
Xioami Mi 9 Se
Meslek
Bilgisayar IT
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MI8SE_V10.2.2.0.PEBCNXM_v10-9
Telefon Modeli
Mi 8 SE
Bootloader Kilidi
Açık
Öncelikle bu aileden olup bu platforma gönül vermiş herkese merhabalar. Bu model ile ilgili 200 küsur konu olmasına rağmen yeni bir konu açtığım için görecek olan sizler gibi bende şu an rahatsız oluyorum. Konu başlığından ilerlemek varken... bu konu kalabalığı ve kirliliği gerçekten hoş değil.

Arkadaşımdan yaklaşık 2 hafta önce hayatımda kullandığım en güzel en hızlı en taktire şayan(bana göre) bu telefonu satın aldım, yazılımla ilgili takıntılarım var, daha önce ios kullanıcısıydım ve bir güncelleme geldiğinde çok heyecanlanır bir an önce yüklemek için can atardım.. Ve bu devam etmekte, twrp, fastboot, romlar, global, eu, cn, daha önce kullanmadığım tecrübem olmadığı için bilgimde yoktu, öğrenmeye çalıştım gerek dış kaynaklardan youtube'tan yüklenilen videolar gerek buradaki sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olan bu güzel platformun üyelerinden kurucularından adminstratorlerinden fakat benim yaşadığım sorunu yaşayan bir arkadaşın konusuna yardımına rastlayamadım bulamadım...

Sorunum şu;

cihazın içinde 9.1.14 eu beta var idi, sonra 9.2.15 eu beta'yı twrp üzerinden yükledim sorunsuz şekilde yüklendi ve kullanıyordum, şikayetçi olduğum konu pil ömrünün kısaldığını farketmemdi, stabil rom yüklemeye karar verdim yine aynı şekilde MIUIv10.2 STABLE versiyonunu yükledim....; Pil ömrü mükemmelleşti, ama sadece pil ömrü.. :D :D :D

Parmak izi sensörü, ekranın üzerindeki ışık ve kızıl ötesi sensör, kamera garip davranışlar sergiliyor..

Ayarlara herzaman girilemiyor, galeri , dosya yöneticisi, açık uygulamalar kapanıp açılıyor açılmıyor yeniden başlıyor, yüz tanıma kilidi çalışmıyor, ekranın altında sürekli android.system settings, galeri, güvenlik, dosya yöneticisi vs.. çalışmayı durdurdu şeklinde bildirim açılıyor.

Sıfırlamak istediğimde ise ayarlara erişemiyorum.

twrp'den wipe yapmak oradan sıfırlamak için girmek istediğimde giriş yapılamıyordu,

twrp yükleme flashlama recovery konularını okudum uyguladım fakat nafile,

twrp'ye hiçbir şekilde girmiyor, ADB'den powershell ile komutlar çalıştırıldığında flashlamayı hatasız şekilde gerçekleştiriyor fakar yine açılmıyor,

Çok teşekkür ediyor iyi sabahlar diliyorum. :(

Son düzenleme:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Stock rom yüklendiği için twrp uçmuş anladığım kadarıyla.miui v10 stabil den anladığım stock rom.Tekrar twrp yükleyip twrp den format data yapmak gerekiyor.ondan sonra hamgi romu istersek onu yükleriz.twrp nin uçmaması için de rom yükledikten hemen sonra root flaşlamakta fayda var

Ayrıca bi ekleme yapayım cihazda eu beta yüklü idi diye yazılmış ve bl kilidinin kapalı olduğu da yazılı.bl kilidi kapalıyken eu rom ve twrp yüklenmez.cihaz açılırken unlocked yazıyorsa cihazın bl kilidi açık demektir.eğer bl kilidi açık değilse önce bl kilidini açıp sonra da üstte yazdığım adımlarım uygulanması gerekir

Son düzenleme:
Oyla:

hoten

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Hoten
Cihazım
Xioami Mi 9 Se
Meslek
Bilgisayar IT
Konular
1
twrpyi yükleyemiyorum

Oyla:

hoten

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Hoten
Cihazım
Xioami Mi 9 Se
Meslek
Bilgisayar IT
Konular
1
boot loader kapalı açamıyorum,ayarları değiştirmeme izin vermeden hata bildirimleri yığılıyor

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam forumda bl kilidi açma rehberleri var.o rehberler ışık tutacaktır

Oyla:

hoten

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Hoten
Cihazım
Xioami Mi 9 Se
Meslek
Bilgisayar IT
Konular
1
Çok teşekkür ederim abicim hayırlı sabahlar.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Evet fastbootta cihazı görüyor açılışta da unlock yazıyor ama geliştirici segmesinden açamıyorum,

Oyla:

pendroz

Kardan Adam
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
250
Oyla:

hoten

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat Hoten
Cihazım
Xioami Mi 9 Se
Meslek
Bilgisayar IT
Konular
1
yükleme gerçekleşiyor, herhangi bir hata almadan fakat yükleme bitince siyah ekranda kalıyor cihaz ve 10sn basınca açılıyor ve logoda kalıyor :(

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Denediniz mi bilmiyorum, Fastboot rom kurun mi flash ile..
Clean all seçeneğini kullanın.

Clean all lock asla yapmayın kilit kapanır.

Oyla:
Üst Alt