Yardım Mİ 8 SE Bootloader Kilidi açma sorunu

3364946

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
brh
Cihazım
redmi4x
Konular
1
merhaba arkadaşlar.

Yüklü Rom ve Versiyon: MIUI 11.0.3 Stable 11.0.3. (QEBCNXM)
Telefon Modeli: Mi 8 SE
Bootloader Kilidi: Kapalı
Android: 10

Sorun: Bootloader Kilidini açamıyorum. kilidi açmak için Ayarlar–> Ek Ayarlar/Daha fazla—> Geliştirici seçenekleri > Mi Kilit Açma ekranında mobil veri üzerinden internete bağlı olması isteniyor (ek-1). fakat telefonda şebeke yok. sim kartı görmüyor. mi unlock programında verdiği hata Ek-2 de.

telefonu güncelleme yaparken çöktü, twrp ekranında kaldı, açılmadı. uğraşlar sonucunda Çin romu yükledim. hangi MIUI sürümünü yüklediğimi hatırlamıyorum. sim kartı görmediğinden belki çözüm olur düşüncesiyle update yaptım ve MIUI 11.0.3 Çin romuna yükseltti. sim kartı halen görmüyor. Dil ingilizce.

Yaptıklarım (bu işlerden anlamam ama forum, youtube vs. yerlerden öğrendiklerimi denedim) :
1-Mi Flash tool, XiaoMiTool V2 gibi farklı programlar ile birçok global rom ve eski Çin romlarını yüklemeye çalıştım, bootlader kilidi nedeniyle olmadı.
2- Bootlader kilidi açık olduğu için hiçbir şekilde TWRP, SUPERSU root programlarını kuramadım. yani hiçbir şekilde root olmuyor.
3-Manuel Mİ 8 SE modem dosyası attım fakat işe yaramadı.
4. Son MIUI sürümünü ayarlar-uptade den manuel indirdim. bilgisayara aktardım, zipten çıkardım dosyaları, modem dosyasını değiştirdim, tekrar zipledim ve telefona aktardım. sonrada bu zip dosyasını uptade ten yüklemesini sağladım. olmadı.
5- Mail yoluyla Xiaomi nin yardım istedim. çözüm olacak bir cevap alamadım.
6- Farklı mi unlock tool sürümlerini denedim olmadı.

özet olarak telefon-ayarlar-ek ayarlar- geliştirici seçenekleri- mi unlock kısmından bootloader kilidi açma onayı göndermek gerekiyor anladığım kadarıyla ve bunu wi-fi üzerinden değil de mobil üzerinden yapmak gerekiyor. ancak telefon sim kartı görmediği için o da mümkün olmuyor. Yardımlarınız bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• ek-1 .jpg
    ek-1 .jpg
    433,8 KB · Görüntüleme: 39
  • ek-2.PNG
    ek-2.PNG
    24 KB · Görüntüleme: 38

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Çözüm basit bu sorunu yaşayan oldu daha önce modem dosyası olmadığı için güncel sürümlerde şebeke sorunu yaşıyorsunuz yetkili hesap ile edl modda rom atılıp kilit açılacak twrp yüklenecek daha sonra rom atılacak Zenex hocamla iletişime geçin

Oyla:

3364946

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
brh
Cihazım
redmi4x
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çözüm basit bu sorunu yaşayan oldu daha önce modem dosyası olmadığı için güncel sürümlerde şebeke sorunu yaşıyorsunuz yetkili hesap ile edl modda rom atılıp kilit açılacak twrp yüklenecek daha sonra rom atılacak Zenex hocamla iletişime geçin
doğrudan yazabilmem için telefonu doğrulamak gerekiyor herhalde. doğrulama kodu telefonuma gelmiyor. iletişim sorununu farklı bir şekilde çözmenin yolu var mı?

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15