Sohbet Mi 8 se Android sistemi

Baha77

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Baha
Cihazım
Mi 8 se
Konular
1
İyi günler. Birkac gün oldu mi 8 se aldım. Eskiden mate 10 lite kullanıyordum. Telefonda gözle görünür şekilde şarjım azalıyor. Dikkat ettiğimden mı böyle bilmiyorum ama Android sistemi%16-17 yer kaplıyor. Stable versiyonu kullanıyorum. Dün %30 iken ekran kullanımı 4 saat 55 dk idi. Sizce Android kullanımının böyle olması sorun değil mi. Çok detaylı bilgim yok. Saygılar.

Baha77

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Baha
Cihazım
Mi 8 se
Konular
1
İnceledim de bu sorunla alakalı birşey bulamadım

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
-Arka plan da çalışan uygulamaları genellikle kapalı tutmaya çalışın.
-Nadir kullandığınız uygulamaların Arka plan da otomatik başlatmasını kapatınız.
-Kullanmadığınız zaman wifi - mobil veri - gps - bluetooth - senkronizasyon gibi güç tüketimi yüksek olan donanımları kapatınız.
-Ekran parlaklığını kapatın. Manuel ayarlayın ve orta seviye de yeterli olucaktır.
-Nadir kullandığınız uygulamaların bildirim aldığın da ekranı uyandırmasını kapatın.
- Klavye de ve nadir kullandığınız uygulamalar sa Titreşim kullanmayın veya düşük seviye de kullanın.
- Arka plan da pil tasarrufu uygulamalarını seçin.

Baha77

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Baha
Cihazım
Mi 8 se
Konular
1
Yani Android sisteminin bu kadar alan kapsaması normal mi. Teşekkür ederim bu arada

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
İyi günler. Birkac gün oldu mi 8 se aldım. Eskiden mate 10 lite kullanıyordum. Telefonda gözle görünür şekilde şarjım azalıyor. Dikkat ettiğimden mı böyle bilmiyorum ama Android sistemi%16-17 yer kaplıyor. Stable versiyonu kullanıyorum. Dün %30 iken ekran kullanımı 4 saat 55 dk idi. Sizce Android kullanımının böyle olması sorun değil mi. Çok detaylı bilgim yok. Saygılar.
Redmi Note 4X telefonumda da aynı şey mevcut... Android sistemi neye göre fazla tüketim yapıyor çözemedim, henüz... Telefonu tam şarj edip, fişi çektiğimde kontrol ediyorum, Android sistemi Yüzde 40-50 aralığında tüketim gösteriyorsa, tekrar takıyorum şarja... Zaten hemen doluyor, çıkarttığımda büyük ihtimalle Android Sistemi Yüzde 20-30 aralığına inmiş oluyor, telefonu gün içinde sık kullanırsam da, daha da aşağılara düşerek, şarj performansını yükseltiyor, beklemede kullanırsam da, şarj performansı düşüyor.

Telefonu yoğun kullanırsam; 10-12 saat ekran süresi alıyorum, beklemede kullanırsam da, bu süre 8-9 saate düşüyor.

Üst Alt