Yardım Mi 8 SE Android 10 Kasma Yapıyor

UyuzPrens

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AlperenS
Cihazım
Xiaomi 11T 5G
Meslek
serbest
Konular
32
Merhaba
Cihazım Mi 8 SE Telefonu en son android 10 yaptım fakat şebeke falan gitti modem dosyasıyla düzeldi fakat şimdi de cihaz kasma yapıyor eski sürümdeyken böyle kasma yapıyordu sonra güncelledim kasma tamamen gitti şu an elimde 2 tane Mi 8 SE var ikisi de aynı sürüm de fakat ikisinde de kasma eski performansını vermiyor tavsiyesi olan lütfen söyleyip anlatabilir mi ? şimdiden TEŞEKKÜRLER
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
en

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Hocam bence eski sürüme göre gelişme var. Bende miui 10 da android 8.1 de 188 bin antutu puanı alırken miui 11 android 10 ile 202 bin aldım

Oyla:

UyuzPrens

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AlperenS
Cihazım
Xiaomi 11T 5G
Meslek
serbest
Konular
32
Hocam bence eski sürüme göre gelişme var. Bende miui 10 da android 8.1 de 188 bin antutu puanı alırken miui 11 android 10 ile 202 bin aldım
Ben miui 10 dayken kasma yoktu fakat şimdi var acaba nasıl düzeltebiliriz

Oyla:

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Ben miui 10 dayken kasma yoktu fakat şimdi var acaba nasıl düzeltebiliriz
Hocam belki kasma olarak düşündüğünüz şey animasyon geçişlerinin kalitesiz olmasıdır oyunlarda filan oluyor mu kasma. Mesela bende de bir hata var birsürü uygulamayı bir klasöre koyunca kasma yapıyor bunlar yazılımsal

Oyla:

UyuzPrens

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AlperenS
Cihazım
Xiaomi 11T 5G
Meslek
serbest
Konular
32
Hocam belki kasma olarak düşündüğünüz şey animasyon geçişlerinin kalitesiz olmasıdır oyunlarda filan oluyor mu kasma. Mesela bende de bir hata var birsürü uygulamayı bir klasöre koyunca kasma yapıyor bunlar yazılımsal
hocam oyunlarda miui 10 a göre kasma var evet ve senin dediğin gibi klasöre uygulama atınca deli gibi kasıyor

Oyla:

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
hocam oyunlarda miui 10 a göre kasma var evet ve senin dediğin gibi klasöre uygulama atınca deli gibi kasıyor
Hocam twrp mevcut ise 4 wipe yapın ve pc den şu anki bulunduğunuz romu indirin kurlum yaparken google drive veya mi drive daki dosyalarını indirmeyin telefona eşitlemeyi kapatın resim vb dosyalarınüzı pc den alırsınız sorununuzun tek çözümü bu olsa gerek benim mi8 se ayda bir formatlanıyor yanlış kernel filan kuruyorum magisk modülü uyumlu oomuyor sürekli sıfırlamak zorunda kalıyorum bu yüzden telefon pek dolmuyor hızından da pek ödün vermiyor hala 45 gb boş yer var. Bu telefonda ilk açtığım pubg de hdr extreme düzgünleştirme 4x shader effect vb ultra da 60 fps sabit oynadım kasmalar donanımsal olamaz kesinlikle.

Oyla:

UyuzPrens

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AlperenS
Cihazım
Xiaomi 11T 5G
Meslek
serbest
Konular
32
Hocam twrp mevcut ise 4 wipe yapın ve pc den şu anki bulunduğunuz romu indirin kurlum yaparken google drive veya mi drive daki dosyalarını indirmeyin telefona eşitlemeyi kapatın resim vb dosyalarınüzı pc den alırsınız sorununuzun tek çözümü bu olsa gerek benim mi8 se ayda bir formatlanıyor yanlış kernel filan kuruyorum magisk modülü uyumlu oomuyor sürekli sıfırlamak zorunda kalıyorum bu yüzden telefon pek dolmuyor hızından da pek ödün vermiyor hala 45 gb boş yer var. Bu telefonda ilk açtığım pubg de hdr extreme düzgünleştirme 4x shader effect vb ultra da 60 fps sabit oynadım kasmalar donanımsal olamaz kesinlikle.
Hocam bu konularda pek bilgim yok twrp mevcut anlayabiliceğim şekilde anlatırsanız zahmet olmazsa çok memnun olurum sorunu çözeyim yeter teşekkürler şimdiden

Oyla:

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Hocam öncelikle telefonda twrp var mı telefonu kapatın ve ses açma güç tuşuna basılı tutun mi yazısı çıkınca güç tuşundan çekin parmağı ses açmadaki kalsın twrp menü ya da stock recovery menü açılacak twrp olursa yazar zaten üstte her iki menüden biri açılınca telefonu yeniden başlatın ve bana hangi menünün açıldığını haber verin

Oyla:

UyuzPrens

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AlperenS
Cihazım
Xiaomi 11T 5G
Meslek
serbest
Konular
32
Hocam öncelikle telefonda twrp var mı telefonu kapatın ve ses açma güç tuşuna basılı tutun mi yazısı çıkınca güç tuşundan çekin parmağı ses açmadaki kalsın twrp menü ya da stock recovery menü açılacak twrp olursa yazar zaten üstte her iki menüden biri açılınca telefonu yeniden başlatın ve bana hangi menünün açıldığını haber verin
Evet hocam ben bu menüye gelmeyi falan biliyorum sürümleri kendim attım telefonumda twrp yüklü lr.team sen dediklerini nasıl yapıcam anlatırsan iyi olur yorduk seni de kusura bakma

Oyla:

Devilyn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
sirius, diting
Meslek
ceng
Konular
30
Evet hocam ben bu menüye gelmeyi falan biliyorum sürümleri kendim attım telefonumda twrp yüklü lr.team sen dediklerini nasıl yapıcam anlatırsan iyi olur yorduk seni de kusura bakma
Kusura bakmayın hocam yormak derken lafı bile olmaz. Pc ye girin source.netten şu an kullandığınız romu indirin. Telefonu twrp modda açın wipe>format data >yes yazın okeyleyin o bi formatlasın. Sonra kapat abi telefonu. Bu sefer de ses kısma güç tuşundan boot moda gir ordan pc ye bağla içine at abi indirdiğin romu istersen stabilden betaya veya betadan stabile filan da geçebilirsin atınca kapat boot modu güç tuşundan. Aç yine twrp yi instal dan bul abi attığın romu flashla kursun bitince reboot>system de kursun biraz sürer. Bu kadar tertemiz olur telefon. Belki hat gelmez modem dosyası lazım olursa yazarsın abi.

Oyla:
Üst Alt