Soru Mİ 8 SE Alınmalı mı?

@erenakpinar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Mi 8 se
Konular
6
Selamlar abilerim kardeşlerim.Bu aralar yeni telefona geçmeyi düşünüyorum bütcem 2000 civarlarında. normalde ilk mi note 7 yi almayı düşünüyordum fakat sonradan mi 8 se garantisiz fiyatina hayran kaldım. ne tavsiye verirsiniz şimdiden teşekkürler.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Arkadaşın 2000 lira limiti varmış. İnternetten baktığınızda 2000 liraya Mi9 SE modelini bulabiliyorsunuz o fiyata.
Ben fiyat farkından bahsediyorum hocam sanırım mi 8 se yi alınca cebine kalan 400-500 lirayı düşünmüyorsunuz

Oyla:

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Mi8 SE'nin sadece çin sürümünün olduğunu, Mi9 SE'nin global sürümünün mevcutta olduğunu, ayriyeten aralarında 1 yıllık bir fark olduğunu ve bunun miui güncellemelerinin birini alamayacağını da düşünerek söylüyorum strex hocam. Malumunuz ekonomi iyiye gitmiyor. Bir kere alıp uzun vadeli kullanımlar sunması ve bizi bu teknolojinin tatmin etmesi gerekiyor. Kaldı ki tasarım anlamında devasa bir çentikten kurtulup damla çentiğe geçmesi, daha yeni ve hızlı çalışan bir işlemci, diafram değeri daha düşük ve yüksek megapikselle daha iyi fotoğraf çekebilen bir telefona sahip olacak. Şu anda Mi8 SE'nin modem dosyasıyla ilgili Türkiye'de sıkıntı var. Bu sıkıntının çözülüp çözülmeyeceği ile ilgili bir şey de netleşmedi. Ya sürekli Fix dosyasıyla uğraşacağız, (Miui11 için de bu dosya ile devam edip edemeyeceğimizi bilemiyorum) ya da eski miui sürümleriyle devam edeceğiz. Başının ağrımaması için güncel ve global sürümü olan bir cihazı tavsiye ediyorum arkadaşıma. Cebine kalacağı 400 lirayı değil +1 sene uzun kullanım olacaktır. Ben bunun daha önemli olduğunu düşünüyorum.

Oyla:

alastor

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atılay
Cihazım
Mi8 SE
Konular
4
Mi8 se 5 sene götürür seni hiç bir sıkıntı yok

Oyla:

coolfrw

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
volkan
Cihazım
mi 9se
Konular
5
3 aydir mi8 se kullaniyorum mi5 ten gectim onuda 3 yil kullanmistim. 1 gun yolda birakmadi. Mi8 se nin malzeme kalitesi hizi ve isciligi ust seviye. Centigi biraz buyuk ancak beni rahatsiz etmiyor. Kullanima engel hic bir sorunu yok. Alirken muhtemelen imei malum yoladan kayitli alacaksiniz kapanma ihtimali var. Ancak bilgisayar uzerinden kendiniz saglam bi imei ile isinizi halledip kullanima acabilirsiniz. Sonuc olarak bu paralara elde tutus ve hiz olarak cok cok iyi bir telefon.

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Mi8 SE'nin sadece çin sürümünün olduğunu, Mi9 SE'nin global sürümünün mevcutta olduğunu, ayriyeten aralarında 1 yıllık bir fark olduğunu ve bunun miui güncellemelerinin birini alamayacağını da düşünerek söylüyorum strex hocam. Malumunuz ekonomi iyiye gitmiyor. Bir kere alıp uzun vadeli kullanımlar sunması ve bizi bu teknolojinin tatmin etmesi gerekiyor. Kaldı ki tasarım anlamında devasa bir çentikten kurtulup damla çentiğe geçmesi, daha yeni ve hızlı çalışan bir işlemci, diafram değeri daha düşük ve yüksek megapikselle daha iyi fotoğraf çekebilen bir telefona sahip olacak. Şu anda Mi8 SE'nin modem dosyasıyla ilgili Türkiye'de sıkıntı var. Bu sıkıntının çözülüp çözülmeyeceği ile ilgili bir şey de netleşmedi. Ya sürekli Fix dosyasıyla uğraşacağız, (Miui11 için de bu dosya ile devam edip edemeyeceğimizi bilemiyorum) ya da eski miui sürümleriyle devam edeceğiz. Başının ağrımaması için güncel ve global sürümü olan bir cihazı tavsiye ediyorum arkadaşıma. Cebine kalacağı 400 lirayı değil +1 sene uzun kullanım olacaktır. Ben bunun daha önemli olduğunu düşünüyorum.
Hocam fiyat yükselttiği zaman ben de kesinlikle mi 9 se diyorum kamera ve işlemci benim için çentik pek önemli değil kaldı ki damla çentik de ahize konumu ve kızılötesi problemi demek istediğim şu tabiki mi 9 se daha iyi bunu tartışmıyorum ancak en nihayetinde mi 9 se bir amiral gemisi değil sd 712 serisi bir işlemci ile o farkı gözü kapalı vermek kişiden kişiye göre değişebilen bir şey bana kalırsa taktir alacak kişide tabiki mi 9 se de mi 8 se de çok sağlam cihazlar ancak şahsi fikrim böyle arada kalsam mi 9 se yerine mi 8 se tercih ederim ettim de çünkü 2k üstüne garantisiz ımeı atılmış bir cihaza vermek istemedim yazılım konusuna gelecek olursak orda haklısınız zaten bu kadar iyi bir cihazın bu fiyata satılmasının ana sebebi o band 20 muhabbeti de eğer şehir merkezindeyseniz hissedilmiyor

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Ben genel yazmak istiyorum ,

9 se ile 8 se arasında kullanım dışında bir fark yok ,

9 se de iyi yanı
kamera
ekrandan dokunmatik,
çentik ve otomatik güncelleme alabilmesi ( global ) ,
ufs 2.0 ( dosya kopyalama hızı )

kötü yanı

imei 8 se deki gibi sorunsuz değil ,
dokumatik ekran için bir nesil daha beklenmeli ekran koruyucu vs sorun çıkarıyor
çentik yok demek ahize yok demek dir buda görüşmede ses sorunu olma ihtimali var demektir.
tireşim az
bildirim ışıgı yok

500 tl değer mi takıntılı değilseniz değmez ,

Normal kullanımda stabil bir rom atınca ve foruma bakmaz iseniz çalışıyor mu çalışıyor mantığıyla 2 si arasında fark olmaz hatta pil 8 se de daha iyi bence ,

burada biraz trendlere pazarlamaya aldanma durumu var ,

elle tutulur tek fark teknik olarak kamera belki ama ufs 2.0 hızda artış yapar,

8 nin tek eksiği bence global olmaması başkada bir sorunu yok ,,

Son düzenleme:
Oyla:

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Rom işine gireceksen mi8se bazı romlarda sorunlar çıkarabiliyor ama tabi çözümleri de var, uğraştırıyor sadece.

Oyla:

furkanbegen

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Yi, Mi Band 2
Meslek
Software Developer
Konular
2
Yaklaşık 3 aydır Mi 8 SE kullanıyorum neredeyse hiç sorunla karşılaşmadım. Yalnız ekran yeteri kadar parlak değil. Dışarıda güneş altında kullanırken tam parlaklıkta bile yetersiz kalıyor bence. Bunun dışında telefondan gayet memnunum.

Oyla:

suleymanyalcin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
süleyman
Cihazım
POCO F2 PRO
Meslek
SMMM
Konular
33
5 tane 8 se ve 2 tane 9 se kullanmış şuanda 8 se kullanan biri olarak yorumumu yazıyorum.

9 se 8 se den daha üstün bir cihaz.
Neye göre üstün derseniz kamera ve nfc başka hiçbir üstünlüğü yok benim için.

9 se alırsan şarjın az gider ekran parmak izi okuyucu çok stabil çalışmaz can sıkıcı duruma gelir.
imei atıldığı zaman band 20 devre dışı kalır global olmasının bi anlamı kalmaz. Titreşim gücü çok zayıf. Sessizde iken telefon cebinde çalsın ya da bildirim gelsin titreşimi hissetmezsin. 9 se alırsan daha dikkatli kullanman lazım çok hassas bir telefon gibi geldi bana.
Teli zemine masaya vb bi yere bıraktığınız zaman kamera lensinden çıt çıt diye sesleri duyarsınız. Takıntılı biri iseniz bu can sıkıcı duruma gelebilir.

8 se alırsan eğer. Kamera bence tatmin edici. Pil daha uzun gider. Telefon malzeme kalitesi olarak daha sağlam. Bildirim ışığı var.
Bunlar benim bizzat yaşadığım sorunlar. Eksileri ve artıları yazdım . 9 se den tekrardan 8 se ye geçmemin sebebi bu yazdıklarım oldu.
Umarım aydınlatıcı olmuştur.

Oyla:

Odoganfcb

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 4
Meslek
Öğrenci:D
Konular
81
Aradaki 500 liraya değmez bence, mi 8 se alın kullanin artan para da cebinizde kalır :)

Oyla:
Üst Alt