Yardım Mİ 8 SE Açılış Ekranında Kaldı

Cozen24

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
MI 8 SE
Konular
5
Merhaba,

Yurtdışından getiren birinden Mi 8 SE aldım. Kullanmaya başlamadan önce soft reset yapıp sıfırdan kurmak istedim. Reset sonrası siyah ekranda kaldı mi logosu var ve altında unlock yazıyor sadece. Forumda bir kaç öneri var ama hiçbirinde ne yapmam gerektiğini tam anlayamadım.

Ben reset atmadan önce eu rom yüklüydü cihazda. Yardımcı olabilecek var mıdır ?

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Merhaba,

Yurtdışından getiren birinden Mi 8 SE aldım. Kullanmaya başlamadan önce soft reset yapıp sıfırdan kurmak istedim. Reset sonrası siyah ekranda kaldı mi logosu var ve altında unlock yazıyor sadece. Forumda bir kaç öneri var ama hiçbirinde ne yapmam gerektiğini tam anlayamadım.

Ben reset atmadan önce eu rom yüklüydü cihazda. Yardımcı olabilecek var mıdır ?

Telaş etmeden öncelikle twrp kurmalısın , bu basit bir işlem , 2.cisi twrp ile wipe işlemi yapmalısın buda basit , sonrada rom indirip kurmalısın ,

bu işlemlerin hwpsi Twrp ile yapılyor ilerde güncelleme çıktığındada Twrp kullanacaksın ,

Bu konuyu incelersen merak ettiğin her şeye cevap bulacağını düşünüyorum ,

Diğer - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Güncelleme Sorunları)

Oyla:

Cozen24

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
MI 8 SE
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telaş etmeden öncelikle twrp kurmalısın , bu basit bir işlem , 2.cisi twrp ile wipe işlemi yapmalısın buda basit , sonrada rom indirip kurmalısın ,

bu işlemlerin hwpsi Twrp ile yapılyor ilerde güncelleme çıktığındada Twrp kullanacaksın ,

Bu konuyu incelersen merak ettiğin her şeye cevap bulacağını düşünüyorum ,

Diğer - Mi 8 SE İlk Alım Ve İlk Kurulumlar (Rom/Twrp/Wipe/Güncelleme Sorunları)

Aslında bu konuya bakarak yapmaya çalıştım bişeyler. Twrp Kurulumu Detaylı kısmındaki işlemleri yaptım. ''6. Talimatları okuyarak yapın Kurulum otomatik olarak gerçekleşecektir. '' kısmını yaptıktan sonra cihaz kendini yeniden başlatıyor öylece kalıyordu yine.

Bu işlemleri yaparken sanıyorum bir şeyi yanlış yaptım. Şimdi cihaz açılınca ekrana direkt fastboot kısmı geliyor.

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Aslında bu konuya bakarak yapmaya çalıştım bişeyler. Twrp Kurulumu Detaylı kısmındaki işlemleri yaptım. ''6. Talimatları okuyarak yapın Kurulum otomatik olarak gerçekleşecektir. '' kısmını yaptıktan sonra cihaz kendini yeniden başlatıyor öylece kalıyordu yine.

Bu işlemleri yaparken sanıyorum bir şeyi yanlış yaptım. Şimdi cihaz açılınca ekrana direkt fastboot kısmı geliyor.

Yanlış twrp kuruyorsundur stabil için olanı kur en yenisi değil bir öncekini kuracaktır , alt kısımda hangisini kuracağında yazıyor , otomatik kurulumun içindekini değiştir ismini recovery yap ,

birde kapat tamamen elle ses kısma tuşuna basarak fast boot al , kurulur o zaman ,

Oyla:

OZOGUL

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Şerif Mehmet
Cihazım
Mi6- EuRom 10.2
Konular
0
Okuduklarıma göre, magisk i uninstal etmek gerektiği yazıyordu. Sonra romu flashla ardından magiski tekrar yükle. Bunları twrpden yapıyoruz tabiki.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Cozen24

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
MI 8 SE
Konular
5
Yanlış twrp kuruyorsundur stabil için olanı kur en yenisi değil bir öncekini kuracaktır , alt kısımda hangisini kuracağında yazıyor , otomatik kurulumun içindekini değiştir ismini recovery yap ,

birde kapat tamamen elle ses kısma tuşuna basarak fast boot al , kurulur o zaman ,

Son güncellediğiniz dosyadan deniyorum 2 olanı çalıştırdığımda tamamlandı diyor ekranda ama cihazda bir değişiklik olmuyor. 1 olanı denediğimde ise 5 dakikadır falan downloading 'boot.img'... şeklinde bekliyor ekranda. Ben mi bilmediğimden yapamıyorum basit bir hata mı var anlamadım.

Edit: Fastboot ekranına alıyorum dediğiniz şekilde ama < waiting for any device > şeklinde beklemede kalıyor ekran.

Edit 2: Ekli dosyadaki ekrana kadar geldim. Tuşa basınca kendini kapatıyor. Telefonda kapanıyor simsiyah ekran. Power tuşuyla açtığımda yine mi logosu...

Neyi yanlış yapıyorum ?

Ekli dosyalar

• fastboot.png
    fastboot.png
    121,2 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:
Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Son güncellediğiniz dosyadan deniyorum 2 olanı çalıştırdığımda tamamlandı diyor ekranda ama cihazda bir değişiklik olmuyor. 1 olanı denediğimde ise 5 dakikadır falan downloading 'boot.img'... şeklinde bekliyor ekranda. Ben mi bilmediğimden yapamıyorum basit bir hata mı var anlamadım.

Edit: Fastboot ekranına alıyorum dediğiniz şekilde ama < waiting for any device > şeklinde beklemede kalıyor ekran.

Kapatıp el ile fast boot alın birde driver da var klasörde fastboot açıkken bir onu çalıştırın usb driver o , belki yüklememişsinizdir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ses kısma tuşuna basarak fast boota alın ,

Oyla:

Cozen24

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
MI 8 SE
Konular
5
Kapatıp el ile fast boot alın birde driver da var klasörde fastboot açıkken bir onu çalıştırın usb driver o , belki yüklememişsinizdir.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ses kısma tuşuna basarak fast boota alın ,

Dediğiniz gibi yaptıktan sonra bu iki adımı geçtim. Telefonun ekranı kapandı. Bu adımdan sonra ne yapmalıyım ? Cihazı tekrar açtığımda yine mi logosuyla geliyor..

Ekli dosyalar

• fb1.png
    fb1.png
    188,2 KB · Görüntüleme: 66
  • fb2.png
    fb2.png
    186,9 KB · Görüntüleme: 49
Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Kapat gene el ile fast boot al

Yanlış Twrp yüklüyorsun , diğerlerini dene ,

Dediğiniz gibi yaptıktan sonra bu iki adımı geçtim. Telefonun ekranı kapandı. Bu adımdan sonra ne yapmalıyım ? Cihazı tekrar açtığımda yine mi logosuyla geliyor..

Oyla:

Cozen24

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
MI 8 SE
Konular
5
Kapat gene el ile fast boot al

Yanlış Twrp yüklüyorsun , diğerlerini dene ,
Tamam açıldı şimdi telefon ekranında. Fastboot yaptıktan sonra power+volume up yapınca geldi ekran. O kısımda reboot dedim şimdi kuruyor kendini baştan.

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt