Çözüldü Mi 8 SE 10.3 guncelleme sonrası ufak capli kasmalar

adanali01

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi 8 Pro
Konular
7
Merhaba arkadaslar,
Sayenizde adım adim ilerleyerek 10.0.1 stabil sürümden , 10.3 stabil sürüme geçmiş bulunuyorum.
Ama bir sıkıntım var, instagram storyleri izledikten sonra kapanirken cihaz kasıyor, arayüzde ufak çaplı kasilmalar mevcut. Onun disinda her sey canavar gibi. Nedeni ne olabilir? 10.3 u kurmadan önce 4 lu wipe yapmistim. Format data yaparsam düzelir mi? Format data IMEI yi sıfırlar mi, tekrardan rom kurmak gerekir mi? Twrp kurmak gerekir mi? Saygilar.

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Merhaba arkadaslar,
Sayenizde adım adim ilerleyerek 10.0.1 stabil sürümden , 10.3 stabil sürüme geçmiş bulunuyorum.
Ama bir sıkıntım var, instagram storyleri izledikten sonra kapanirken cihaz kasıyor, arayüzde ufak çaplı kasilmalar mevcut. Onun disinda her sey canavar gibi. Nedeni ne olabilir? 10.3 u kurmadan önce 4 lu wipe yapmistim. Format data yaparsam düzelir mi? Format data IMEI yi sıfırlar mi, tekrardan rom kurmak gerekir mi? Twrp kurmak gerekir mi? Saygilar.
Aynı durumdan muzdaribim bugün eu 10.2.3 den eu 10.3.1 e güncelleme yaptım twrp ile telefon dümdüz kasıyor diyebiliriz ne yapıcam bilmiyorum kaldım

adanali01

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi 8 Pro
Konular
7
Aynı durumdan muzdaribim bugün eu 10.2.3 den eu 10.3.1 e güncelleme yaptım twrp ile telefon dümdüz kasıyor diyebiliriz ne yapıcam bilmiyorum kaldım
Bilen biri çıkar elbet
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Format data attım hala arayüz takılması var, rom u baştan kuruyorum üstüne hiçbir uygulama yüklemeden, sonucu yazarım bu arada. Olursa sen de yaparsın.

Son düzenleme:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Bilen biri çıkar elbet

Format data attım hala arayüz takılması var, rom u baştan kuruyorum üstüne hiçbir uygulama yüklemeden, sonucu yazarım bu arada. Olursa sen de yaparsın.
Çok iyi olur bekliyorum

adanali01

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi 8 Pro
Konular
7
Çok iyi olur bekliyorum
Yok hocam sonuç aynı. Sadece kilit ekranı biraz daha hızlı açılmaya başladı ama aşağıdan yukarıya doğru çekince arayüzde hala takılma var..

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
Öğrenci
Konular
94
Eski sürüme dönebilirsiniz tekrardan bazı kişilerde kasma donma varken bazı kişilerde akıcı bu sürüm enteresan bir şekilde

adanali01

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi 8 Pro
Konular
7
Eski sürüme dönebilirsiniz tekrardan bazı kişilerde kasma donma varken bazı kişilerde akıcı bu sürüm enteresan bir şekilde
Arayüzde sorun var bir de Instagram storylerini izlerken dediğim gibi. Ama kullanıma engel değil, diğer güncelleme geldiğinde üstüne flashlariz belki geçer. Şimdi 9 dan 8 e düşürmek meşakkatli :D

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
Öğrenci
Konular
94
Arayüzde sorun var bir de Instagram storylerini izlerken dediğim gibi. Ama kullanıma engel değil, diğer güncelleme geldiğinde üstüne flashlariz belki geçer. Şimdi 9 dan 8 e düşürmek meşakkatli :D
10.2.3.0 sürümüne dönebilirsin oda android 9.0 sorunsuz sürüm ama diyorsan gece modu falan kullanmak istiyorum ortam ekranındaki özellikleride istiyorum masik rom kurabilirsiniz :) çok az yerler ingilizce ama kullanımı etkilemez

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-05-07-20-59-15-231_com.android.settings.png
    Screenshot_2019-05-07-20-59-15-231_com.android.settings.png
    126,3 KB · Görüntüleme: 47
  • Screenshot_2019-05-07-21-01-18-006_com.android.settings.png
    Screenshot_2019-05-07-21-01-18-006_com.android.settings.png
    133,1 KB · Görüntüleme: 45

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Verilerim gidecek ondan uğraşmak istemiyorum acaba beklesek güncel sürüm ne zaman çıkar

10.2.3.0 sürümüne dönebilirsin oda android 9.0 sorunsuz sürüm ama diyorsan gece modu falan kullanmak istiyorum ortam ekranındaki özellikleride istiyorum masik rom kurabilirsiniz :) çok az yerler ingilizce ama kullanımı etkilemez
Masik şarj tüketimi vs nasıl önerir misiniz

adanali01

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Mi 8 Pro
Konular
7
Yok hocam ya güzel gözüküyor ama sanırım yeni güncellemeyi bekleyeceğim. Sizin arayüz geçişleriniz nasıl akıcı mi aşağıdan yukarı çekerken? Bir de bu masik rom u nasıl kuruyoruz

Üst Alt