Yardım mi 8 se 10.0 eu rom yeni roma güncelleme yardım ?

furkan5977

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8 SE
Konular
20
İyi akşamlar..
Yeni roma geçiş yapmak istiyorum ancak ne programı yükleyeceğimi tam bilmiyorum bana yardım edebilecek var mi teamwiever da yükleyebilirim gösterebiliren olursa çok sevinirim..

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
bu linkten güncellemeyi indirin. twrp eski sürüm olma ihtimaline karşı
bu linkte bulunan 1227 sürüm img dosyasını indirin.. ve cihazın hafızasına atın.
1- cihazı kapatın. ses açma ve güç tuşlarına basılı tutarak cihazı twrp moduna alın.
2- backup bölümünden efs dosyanızın sıkıştırarak yedeğini alın.(backup / advenced bölümünden enable compression seçilecek) ve otg yada bilgisayara aktarın.
3- twrp ana dizin install bölümünden indirmiş olduğunuz rom dosyasını seçerek. confirm to flash sürgüsünü sağa çekin. işlem bitince wipe/cache/dalwik seçip sürgüyü sağa çekin.
4- twrp den çıkmadan (çıkarsan twrp silinebilir.) recovery1227 dosyasını install / install image bölümünden flaşlayın.
5- reboot system seçerek cihazı yeniden başlatın. biraz geç açılacaktır panik yapmayın..
6- cihaz açıldıktan sonra magisk kurmanızı tavsiye ederim..
NOT: her ihtimale karşı fotoğraf rehber vb. önemli dosyalarınızın yedeğini alın.
(bu açıklamalara rağmen yapamam dersen tw bağlantısı için özelden ulaş..)

Son düzenleme:

hsnksy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
mi8 se
Meslek
Öğretmen
Konular
13
bu linkte bulunan 1227 sürüm img dosyasını indirin.. ve cihazın hafızasına atın.
1- cihazı kapatın. ses açma ve güç tuşlarına basılı tutarak cihazı twrp moduna alın.
2- backup bölümünden efs dosyanızın sıkıştırarak yedeğini alın.(advenced bölümünden sıkıştırmayı etkinleştir seçilecek) ve otg yada bilgisayara aktarın.
3- twrp ana dizin install bölümünden indirmiş olduğunuz rom dosyasını seçerek. confirm to flash sürgüsünü sağa çekin. işlem bitince wipe/cache/dalwik seçip sürgüyü sağa çekin.
4- twrp den çıkmadan (çıkaran twrp silinebilir.) recovery1227 dosyasını install / install image bölümünden flaşlayın.
5- reboot system seçerek cihazı yeniden başlatın. biraz geç açılacaktır panik yapmayın..
NOT: her ihtimale karşı fotoğraf rehber vb. önemli dosyalarınızın yedeğini alın.

daha temiz anlatılmazdı...

cifan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
cihan
Cihazım
mi 8 se
Konular
0
süper anlatmışsınız gerçekten. benim anlamadığım advanced bölümünde sıkıştırma seçeneği yok bende twrp versiyonum 1102 . bide eğer imei sıkıntısı olursa geri yüklemek için tekrar 1102 versiyonunu mu yüklemeliyim?(yedek alınan twrp versiyonunda geri yükleme yapılmalı gibi bişey okumuştum) rom da yeni olmuş olacak ya kafam karıştı :) yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ha birde bootloader kilidini açmalımıyız?

Son düzenleme:

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
bootloader zaten açık olacak. yeni twrp de aldığın efs yedeğini yüklemeyi denersin. hata verirse 1217 yüklersin. daha sonra istersen 1227 ile efs yedeğini tekrar alırsınız. backup / options / Enable compression u seçerseniz sıkıştırarak yedek alır..

furkan5977

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8 SE
Konular
20
2- backup bölümünden efs dosyanızın sıkıştırarak yedeğini alın.(advenced bölümünden sıkıştırmayı etkinleştir seçilecek) ve otg yada bilgisayara aktarın.
4- twrp den çıkmadan (çıkaran twrp silinebilir.) recovery1227 dosyasını install / install image bölümünden flaşlayın.
hocam güncellemeyi yaptım şuan bu anlattığınız romdayım ancak telefon şebekesinde konuşurken kesinti hatta bazen hiç ses gitmiyor karşıya ve karşı taraftan da bana gelmiyor.Acaba operatör mü yoksa romda mı sıkıntı oldu

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
hocam güncellemeyi yaptım şuan bu anlattığınız romdayım ancak telefon şebekesinde konuşurken kesinti hatta bazen hiç ses gitmiyor karşıya ve karşı taraftan da bana gelmiyor.Acaba operatör mü yoksa romda mı sıkıntı oldu

bu romda bu konuda sıkıntı yaşayanları duymuştum. isterseniz bir önceki sürüme dönün linkini bırakıyorum. indirip direk üstüne kurun yeni güncelleme kurar gibi

furkan5977

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8 SE
Konular
20
bu romda bu konuda sıkıntı yaşayanları duymuştum. isterseniz bir önceki sürüme dönün linkini bırakıyorum. indirip direk üstüne kurun yeni güncelleme kurar gibi

Teşekkür ederim hocam.Bunu da kurarım bir sıkıntı yaşarsam danışırım hocam

furkan5977

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
furkan
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8 SE
Konular
20

hocam yükleme yapacağım ancak kapatma tuşuyla ses açma tuşuna bastığımda twrp açılmıyor fastboot diye yer açılıyor nasıl twrpyi açabilirim

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
hocam yükleme yapacağım ancak kapatma tuşuyla ses açma tuşuna bastığımda twrp açılmıyor fastboot diye yer açılıyor nasıl twrpyi açabilirim
bundan önceki güncellemeyi yaparken recovery1227.img dosyasını en son flaşlamamışmıydınız? eğer tuş kombinasyonuna yanlış basmadıysanız twrp silinmiş gibi.

Üst Alt