Yardım mi 8 rootlu ve twrp yüklü nasıl güncelleme yapabilirim

Ehne

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Engin
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Telefonum başlıkta da belittiğim gibi rootlu ve twrp yüklü, bugün güncelleme bildirimi aldım ve nasıl yüklendiğine dair forumda konu arattım mi 6 kullanan bir arkadaşın konusunu buldum, okudum ancak tamamen okumadığım için onun yaptığı hataya düşüp ben de telefonu kitledim ve tekrar rootlamak zorunda kaldım. Root konusunda çok fazla bir bilgim yok, güncellemeyi nasıl yapmam gerektiğini de bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Bir kez daha verileri kaybedip geri indirmesiyle uğraşmak istemiyorum :@:@

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
İyi geceler,
Cihazınız da kullandığınız romu ve yapmak istediğiniz güncelleme ile twrp versiyonunu da paylaşır iseniz daha çok yardım odaklı cevaplar alabilirsiniz.

Oyla:

olympos

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğretmen
Konular
49
Bence rootlama çok gerekli değil tabi sana kalmış yine de headbang~~headbang~~headbang~~

Oyla:

Ehne

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Engin
Cihazım
Mi 8
Konular
6
Şuan kullandığım miui sürümü 10.3.4.0 olarak gözüküyor, güncelleme bildirimi geldiğinde de sürüm bilgisi buydu sanırım. Şuan anlayamadım son sürümdeyim sanırım ve hatalı olarak bildirim geldi...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bence rootlama çok gerekli değil tabi sana kalmış yine de headbang~~headbang~~headbang~~
Hocam farklı bir durum için rootladım yoksa ben de hiç istemiyorum devil~~devil~~

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
  • Güncellemeyi Manuel olarak (Recovery Rom dosyası) indirdikten sonra Telefon hafızasına kopyalayınız.
  • Ses kısma ve Güç tuşu ile TWRP e giriniz...
  • Wipe -> Advanced Wipe. Sadece Dalvik / ART Cache seçiniz. (Diğer seçeneklerin işaretli olmadığından emin olunuz ) Alt kısımdan Swipe to Wipe seçeneğini kaydırınız.
  • Bir önceki Sekmeye Geri gelip, TWRP Ana ekranından INSTALL sekmesine basıp telefona kopyaladığınız yeni güncelleme dosyasını seçiniz ve Install Image sekmesine Tıklayarak, Güncelleme paketinin yüklenmesini bekleyiniz.
  • Kurulum bittikten sonra .TWRP Ana ekranına gelip Reboot - System sekmesine tıklıyanız ve Telefonun yeniden başlatılmasını bekleyiniz..

Oyla:
Üst Alt