Yardım Mi 8 renk sızması ve uygulama reklamları

valhalla

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erol
Cihazım
Xiaomi Mi8
Konular
11
İyi forumlar. Mi 8 alalı 3. Hafta oldu. Karşılaştığım bi kaç durum için bilgi almak istiyorum. İlki renk sızması örneğin facede gezerken siyah rengin olduğu resimlerde yukarıdan aşağıya veya tam tersi haber kaynağında gezerken aşağı veya yukarı şekilde kaydığını fark ettim. Karşılaşan oldu mu?
İkincisi telefonun kendi uygulamaların da örneğin müzik çalar dosya yöneticisi gibi. Reklamlar çıkıyor. Kendi uygulamasında bile çıkmadı şaşırttı doğrusu. Reklamları kaldırabilir miyim?
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

anilatilla

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Anıl
Cihazım
Mi band 3
Konular
4
Ben gece alarm kurarken farkettim. Telefon gece moduna geçip parlaklığı kıstığında alarm kurma ekranı gibi siyah ekranlarda ekran mürekkep akması gibi oluyor. İğrenç bir görüntü ve yazılımsal olduğunu düşündürdü. MIUI 10 a geçmeden öncede gece alarm kuruyordum. 10 a geçtikten sonra farkettim. Denemek için ekran parlaklığını otomatik ayarlayi kapatıp tamamen kısın ve alarm kurma ekranına gelin (siyah ekrana) aşağı yukarı kaydırın.

Oyla:

sunqfu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sunqfu
Cihazım
Mi 8
Konular
11
bi video ekle anlaşılmıyor bizde deneriz
Mi 8 için olan video kaldırılmış ama bunu buldum sorun aynı zaten.Black Smear olarak geçiyor.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Otomatik parlaklığı kapatarak ekranı parlaklığını en kısığa alıp, sonra normal hayatta hiç yapmayacağımız bir hareket olan seri şekilde o anki sayfayı aşağı yukarı hareket ettirmek bana göre bardaktaki çayı kaldırırken çalkalayarak içmeye benzer. Vay efendim ben markalı yerden çay içiyorum, çaya 30 tl veriyorum dökülmemesi lazım diyemeyiz. Çay dökülüyor diye kızıp hemen oralet içmeyin. Oralet de sarartır mesela kenarlardan çay bardağını mm~~ Çay candır. Çay dedimde, ben gidip bir çay içeyim canım çekti. :)

Oyla:

anilatilla

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet Anıl
Cihazım
Mi band 3
Konular
4
Otomatik parlaklığı kapatarak ekranı parlaklığını en kısığa alıp, sonra normal hayatta hiç yapmayacağımız bir hareket olan seri şekilde o anki sayfayı aşağı yukarı hareket ettirmek bana göre bardaktaki çayı kaldırırken çalkalayarak içmeye benzer. Vay efendim ben markalı yerden çay içiyorum, çaya 30 tl veriyorum dökülmemesi lazım diyemeyiz. Çay dökülüyor diye kızıp hemen oralet içmeyin. Oralet de sarartır mesela kenarlardan çay bardağını mm~~ Çay candır. Çay dedimde, ben gidip bir çay içeyim canım çekti. :)
Hocam iyi geceler,
Yukarıda kimse zaten cayı kötüleşmedi. Ben telefonu gece moduna geçtikten yani 12 den sonra yatarken alarm kurarken farkettim dedim. Yani parlaklığı en kısiga kendi otomatik aldı. Ama dediğim gibi çay içmekten vazgeçicez de demedik. Sadece böyle bir sorun var sizde oluyor mu? Bizde mi sorun diye sorduk.

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Hocam iyi geceler,
Yukarıda kimse zaten cayı kötüleşmedi. Ben telefonu gece moduna geçtikten yani 12 den sonra yatarken alarm kurarken farkettim dedim. Yani parlaklığı en kısiga kendi otomatik aldı. Ama dediğim gibi çay içmekten vazgeçicez de demedik. Sadece böyle bir sorun var sizde oluyor mu? Bizde mi sorun diye sorduk.

Hocam ben kimseye kinaye veya kötü niyetle bir şey yazmadım. Öncelikle bunu tekrar belirtmek isterim. Kusurum olduysa da affola.
Sadece kendimce esprili bir dille düşüncelerimi yazdım. :)

Oyla:

apokoc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
RN10 Pro
Konular
6
Malesef aynı durum benim mi8 dede mevcut sanırım hepsinde var bu olay

Oyla:

bigbobcat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ercan
Cihazım
Mi Mix 3
Meslek
bilgi işlem
Konular
22
ben mi8 se kullanıyorum ben de öyle bir renk akması olmuyor. ekran büyüklüğünden mi olabilir mi acaba?

Oyla:

dorukhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doruk
Cihazım
Xiaomi Mi8
Meslek
Mekatronik
Konular
4
Aynı sorun bende de var amoled ekran olduğu için normal

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Amoled ekranların siyah bölümleri oluşturmak için o bölgedeki pikselleri tamamen kapatması siyah haricindeki renkleri oluştururken yeniden açılarak yeni renge uyum sağlamaları arasında oluşan sürenin göze çarpması, karakteristik bir olay yani.

Oyla:
Üst Alt