Yardım Mi 8 Problemleri

ayildirim

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
MI 8
Meslek
Finans Uzmanı
Konular
10
Merhaba Arkadaşlar,

Harita, navigasyon kullandığım zaman beni zorla çift GPS açmaya zorluyor.
Birde galeri girdiğim de fotoğraf ve albümler diye üstte iki seçenek var son çektiklerim albümlere düşüyor fakat bu fotoğraflar da gözükmüyor. Bunu tek bir yerde toplamak mümkün değil mi? Nereden, nasıl çektiğime dikkat etmeksizin tek klasör.

yardımlarınızı bekliyorum.

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Cihazın gps özelliği bu hocam, direk çift gps olarak açması doğal ki zaten en iyi konumuda bu şekilde buluyoruz.

Galeri konusunda ise alternatif galeri uygulamaları deneyebilirsiniz.
bkz:

Oyla:

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Merhaba Arkadaşlar,

Harita, navigasyon kullandığım zaman beni zorla çift GPS açmaya zorluyor.
Birde galeri girdiğim de fotoğraf ve albümler diye üstte iki seçenek var son çektiklerim albümlere düşüyor fakat bu fotoğraflar da gözükmüyor. Bunu tek bir yerde toplamak mümkün değil mi? Nereden, nasıl çektiğime dikkat etmeksizin tek klasör.

yardımlarınızı bekliyorum.
1- Android platformunda konum servislerinden faydalanmak için GPS'i aktif etmek zorundasınız. Mi8'deki GPS seti tek değil çift. İkisini ayrı ayrı çalıştırmanız mümkün değil.

2- Sanırım galeriye ilk girdiğinizde karşınıza çıkan alanda tüm fotoğrafları görüntülemek istiyorsunuz, alt alta. Bunun için yukarıdan albümler kısmına girin. Daha sonra görüntülemek istediğiniz tüm albümlere (örnek: WhatsApp Images, Instagram, Pixlr, Kamera vb.) teker teker girip, sağ üst kısımdan 3 noktaya tıklayıp "Fotoğraflarda Göster" seçeneğine tıklamanız yeterli. Aynı şekilde de "Fotoğraflarda Gösterme" diyerek istediğiniz albümü o kısımdan kaldırabilirsiniz.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazın gps özelliği bu hocam, direk çift gps olarak açması doğal ki zaten en iyi konumuda bu şekilde buluyoruz.

Galeri konusunda ise alternatif galeri uygulamaları deneyebilirsiniz.
bkz:
Altarnatif galeri uygulamalarına ihtiyaç yok bence. Her ne kadar bu markadan tiksinmeye başlasam da xiaominin galeri uygulaması bolca özellik bulunduruyor ve çok kullanışlı. İstediği şey de galeri uygulamasında var zaten.

Kaldı ki galeri uygulamasında portre efekleri gibi muazzam özellikler var. Başka uygulama kullanması demek bunlardan vazgeçmek demek olur. Galeri biraz kurcalandımı çok temiz bir uygulama haline geliyor bence. Sizin attığınız apk'yı kurdum, Mi8'in en güzel özellikleri o uygulamada aktif değil.

Son düzenleme:
Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Kendi galeri uygulamasını uçurun demedim ki hocam. :) Adı üzerinde, alternatif olarak sundum. Kendi galerisi çok karışık gelebiliyor bazı arkadaşlara, e bu da çok doğal bir durum bence. Herkes kendi galerisinde ki özellikleride kullanmıyor, kaldı ki kullanacağı zaman yine elinin altında. Fotoğrafları, albümleri daha kolay birleştirmek için alternatif uygulamalara yönelmek mantıklı olabiliyor çoğu kişi için.

serhatakyildiz

Oyla:

serhatakyildiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serhat
Cihazım
Mi 8
Meslek
Rehber
Konular
21
Kendi galeri uygulamasını uçurun demedim ki hocam. :) Adı üzerinde, alternatif olarak sundum. Kendi galerisi çok karışık gelebiliyor bazı arkadaşlara, e bu da çok doğal bir durum bence. Herkes kendi galerisinde ki özellikleride kullanmıyor, kaldı ki kullanacağı zaman yine elinin altında. Fotoğrafları, albümleri daha kolay birleştirmek için alternatif uygulamalara yönelmek mantıklı olabiliyor çoğu kişi için.

serhatakyildiz
Kusura bakmayın ben yanlış anlamışımfacepalm~~

Oyla:

kalkir

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerem
Cihazım
Mi8
Meslek
Serbest Fotoğrafçı
Konular
14
Gcam ile çekilenleri nasıl görüntüleyeceğiz hocam kamera isimli albüme atıyor ama orda fotoğraflarda göster seçeneği çıkmıyor.

Oyla:

ayildirim

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
MI 8
Meslek
Finans Uzmanı
Konular
10
serhatakyildiz Peocawe bilgileriniz için teşekkür ederim. 7 yıldan fazladır iPhone kullandığım için biraz hem androide hemde xiaomi uzağım. Dediğiniz gibi yaptım yardımcı uygulama yerine ilk etapta fotoğrafları göster şeklinde ilerliyorum. GPS olayına da boynumuz kıldan ince ne diyim. Yardımlarınız için teşekkür ederim angel~~angel~~

Oyla:
Üst Alt