Rehber Mi 8 PRO Magisk ile Root (Bootlop Sorunsuz)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fero19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ferhat
Cihazım
Not 4
Konular
0
Hocam konuda herşey açık. Bence yaparsınız
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bende mi 8 ud var dediklerinizi harfi harfine yapıyorum fakat telefon hep twrp olarak açılıyor ve öylece kalıyor yeniden başlat dediğimde ise açılmıyor sebebi ne olabilir

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498

Hocam bende mi 8 ud var dediklerinizi harfi harfine yapıyorum fakat telefon hep twrp olarak açılıyor ve öylece kalıyor yeniden başlat dediğimde ise açılmıyor sebebi ne olabilir
bir yerde bir hata yapıyorsunuz hocam

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
  • v18.1
    - [General] Support EMUI 9.0
    - [General] Support Kirin 960 devices
    - [General] Support down to Android 4.2
    - [General] Major code base modernization under-the-hood
Magisk 18.1 ile konu güncellendi.

bilmuhendist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bilmuhendist
Cihazım
mi6
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Merhaba arkadaşlar;

işlemler;

1. Cihaza twrp yükleyin konu; Rehber - Xiaomi Mi 8 PRO Twrp 3.2.3-1102 Otomatik Yükleme Aracı
2. Magisk dosyasını indirin;
3. DM verity disabler dosyasını indirin; Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip
4. Twrp üzerinden Magisk-v18.1.zip'i yükleyin geri gelip Disable_Dm-Verity_FEC_v1.1.zip'i yükleyin ve twrp içinden cihazı kapatın.
5. fastboot olarak cihazı başlatıp komut satırından sırasıyla aşağıdaki komutları girin
6. fastboot format userdata
7. fastboot reboot
8. Cihazın içinde her şey silinecek ve kurulum ekranı gelecek. Burada kurulum tamamlandıktan sonra bakarsanız cihazınızda kesinlikle root yüklü gelmez. Root işlemi için aşağıdaki adımlara devam etmek gerekiyor.
9. Magisk-v18.1.zip hafızaya atılıp cihaz recovery moda giriş yapılmalı. (Artık cihazda Twrp kalıcı olarak yüklü haldedir)
10. Son olarak Magisk-v18.1.zip'i yükleyin ve Reboot System'e basın.

Root işlemi tamamlanmıştır :)

Emeğine sağlık ustam

plutarkhos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ozzy
Cihazım
S4mini
Konular
0
Mi 8 Pro ile ilgili root işlemi yazısı için teşekür ederim. Ellerinize sağlık.

Önceki yapmaya çalıştığım root aşamalarında twrp ile system reboot dememe rağmen, cihazım hep twrp ekranında kalıyordu. XiaoMiFlash.exe ile rom atarak mi8 logosunu geçebiliyordum. Ama root işlemim yeni romda gözükmüyordu. (Unlocked işlemi, global stable rom ve root işlemlerini aynı anda bir türlü yapamadım).

Bootloader için 168 saat bekleyerek unlock yapmayı başardıktan sonra XiaoMiTool V2 ile global stable rom yükleyebildim. Cihazı da sonrasında yazınız sayesinde sonunda rootlayabildim. Yalnız rootladıktan sonra cihaz dediğiniz gibi sıfırlandı. Global rom ve root durmakta fakat cihaz tekrar locked hale geldi. XiaoMiFlash.exe ile unlocked yapmaya çalışsam cihaz tekrar sıfırlanıp rootsuz hale gelir mi?

Son düzenleme:

mustafahurma

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa Hurm
Cihazım
xiaomi mi5
Konular
1
Mi 8 Pro ile ilgili root işlemi yazısı için teşekür ederim. Ellerinize sağlık.

Önceki yapmaya çalıştığım root aşamalarında twrp ile system reboot dememe rağmen, cihazım hep twrp ekranında kalıyordu. XiaoMiFlash.exe ile rom atarak mi8 logosunu geçebiliyordum. Ama root işlemim yeni romda gözükmüyordu. (Unlocked işlemi, global stable rom ve root işlemlerini aynı anda bir türlü yapamadım).

Bootloader için 168 saat bekleyerek unlock yapmayı başardıktan sonra XiaoMiTool V2 ile global stable rom yükleyebildim. Cihazı da sonrasında yazınız sayesinde sonunda rootlayabildim. Yalnız rootladıktan sonra cihaz dediğiniz gibi sıfırlandı. Global rom ve root durmakta fakat cihaz tekrar locked hale geldi. XiaoMiFlash.exe ile unlocked yapmaya çalışsam cihaz tekrar sıfırlanıp rootsuz hale gelir mi?
Evet, ilk günkü gibi tertemiz. Zaten cihaz üzerinde yapılan bu tür değişikliklerin hepsi sistemsel olduğundan ve mekanik bir değişiklik olmadığından geri alınması mümkün olan şeylerdir.

MI 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt