Soru Mi 8 Parmak izi çalışmıyor

erdinc11

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdi
Cihazım
xiaomi mi 8
Konular
1
Merhabalar, Mi 8 cihazımı arka kapağı kırık halde bir süre kullandım bu süre içerisinde telefon elimden kaydı kapak bir yana telefon bir yana gitti eski 3310'lar gibi sonra elime alıp baktığımda parmak izi sensörünün kablosunun kopmuş olduğunu gördüm, ama ayarlarda parmak izi kısmı hala aktifti, bir süre sonra ayarlar kısmından kayboldu. Aliexpress'den parçayı sipariş ettim taktım ama çalışmadı, sonra çinlilere küfür etmeye başladım bozuk mal yolladılar diye. Çıktım xiaomi parçacısında gittim parmak izi sensörü deneyelim çalışırsa satın alacağımı söyledim, beraber taktık çalışmadı. Telefonu sıfırladım (full wipe), custom rom denedim, cit moduna girip fingerprint test yaptım(no fp uyarısı veriyor), yani ne yaptıysam olmadı. Eğer benzer bir durum başına gelen varsa veya fikir verebilecek varsa çok sevinirim. Servise götürmeyi düşünüyorum ama anakart değiştirmeyi önerecekler diye düşünüyorum o yüzden hiç bulaşmıyorum. Esnaf telefoncuya veriyim desem adamların duvarında a4 ile "tamir esnasında bozulan telefonlardan sorumlu değiliz" yazıyor. Ankara içi tamir ederim diyen varsa cihazı getirebilirim. veya öm ile xiaomi tamircisi numarası da gönderebilirsiniz. İyi günler.

m.özkan1414

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
373
Merhaba. Aşağıdaki konudan destek alabilirsiniz. Sorununuzu orada dile getirirseniz destek ekibindeki hocalarımız yardımcı olurlar.

Oyla:
Üst Alt